فاطمه شیرزاد، خواهر سعید شیرزاد روز ۱۹ اردیبهشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت «دیروز طی ملاقاتی که با سعید داشتیم مشخص شد نامه‌ای که دادستانی برای اعزام سعید به بیمارستان، برای زندان فکس کرده جهت مراجعه به بیمارستان‌های طرف قرارداد زندان هستش که با توجه به نامه‌های مکرر بهداری زندان در شش ماه گذشته مبنی بر نبود امکانات در آن بیمارستان، عملا بعد از شش ماه از مشخص شدن نتایج آزمایشات کلیوی (کوچک شدن کلیه راست و کیست کلیه چپ) و نیاز مبرم به فیزیوتراپی و آب درمانی برای مهره های ستون فقرات و کتف دست راست و تحت نظر قرار گرفتن توسط پزشک متخصص، از درمان (حتی با پرداخت هزینه شخصی) محروم شده است»
سعید شیرزاد، زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر اکنون نزدیک به پنج سال را در زندان به سر می‌برد با وجود وخامت وضعیت جسمی از دسترسی به امکانات پزشکی محروم است.
این زندانی سیاسی علاوه بر مشکلات ستون فقرات، به تازگی به نارسایی کلیوی دچار شده و در صورت تشدید بیماری و عدم درمان به موقع، ممکن است کلیه خود را از دست بدهد.
چندی پیش در پی وخامت حال وی، به بیمارستانی در کرج اعزام شده بود که پس از انجام آزمایشات و سونوگرافی مشخص شد که کلیه راست وی ۸ سانتیمتر در سایز معمول کوچک‌تر شده و کلیه سمت چپ وی نیز دارای کیست می‌باشد.
پزشک متخصص پس از انجام سونوگرافی تشخیص داده که بیماری کلیه سعید شیرزاد جدی است و باید هرچه سریع‌تر درمان شود، اما ماموران زندان علیرغم تشخیص پزشک او را همان روز به زندان بازگردانده‌اند.
پزشکان دلیل پیشرفت بیماری کلیه سعید شیرزاد را درمان نکردن به موقع و اعتصاب غذای طولانی اعلام کردند.
سعید شیرزاد ۲۹ ساله، فعال حقوق کودکان و به ویژه کودکان کار در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ به دلیل فعالیت‌های سیاسی و مدنی از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شد و دو ماه بدون ارتباط با خانواده و وکیل در بند ۲۰۹ اوین زندانی بود. بازداشت موقت او ۱۵ ماه طول کشید، پس از دو ماه بازجویی بدون وکیل در بند ۲۰۹ ویژه اطلاعات، به بند عمومی در اوین منتقل شد.
http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah