خبرگزاری رویترز بر اساس سندی محرمانه‌ای از یک شرکت بیمه نروژی گزارش کرده است «به احتمال زیاد» سپاه پاسداران در عملیات خرابکارانه در بندر فجیره امارات دست داشته است. گزارش‌های یک شرکت بیمه نروژی نشان می‌دهد،»به احتمال زیاد» سپاه پاسداران در حادثه اخیرحمله به چهار نفتکش‌در بندر فجیره درآب‌های امارات نقش داشته است. خبرگزاری رویترز این خبر را روز ۲۷ اردیبهشت به نقل از گزارش محرمانه‌ای از این شرکت بیمه نروژی منتشر کرده است.
امارات متحده عربی، عربستان سعودی و نروژهم‌زمان تحقیقات خود درمورد چگونگی این حمله‌ها را دنبال می‌کنند. در این حادثه‌ها یک نفتکش نروژی هم خسارت دیده است.
برآورد محرمانه این شرکت نشان داده است اتحادیه مشترک کشتی‌داران نروژ برای بیمه مخاطرات جنگ (دی‌ان‌کی) به این نتیجه رسیده است که احتمالا برای این عملیات که از آنها با عنوان «عملیات خرابکارانه» نام برده شده است زیردریایی‌های کنترل از راه دوری که بین ٣٠ تا ۵۰ کیلوگرم مواد منفجره حمل می‌کردند،به‌کار گرفته شده اند .

در گزارش شرکت بیمه نروژی هم‌چنین به بقایای انفجار در نفتکش نروژی اشاره شده است و آن را شبیه بقایای قایق‌های کنترل از راه دوری دانسته‌اند که قبلا توسط شبه‌نظامیان حوثی یمن استفاده شده است.
بر اساس این شواهد به‌دست آمده شرکت نروژی نتیجه گرفته است به احتمال زیاد سپاه پاسداران تجهیزات انفجاری با قابلیت تنظیم جی‌پی‌اس را در اختیار حوثی‌های هوادار ایران قرار داده است.

رادیو آلمان
http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah