ایالت باواریای آلمان که یک نهاد امنیتی است در گزارشی مفصل به خطر و تهدید امنیتی رژیم ایران اشاره کرده و گفته جمهوری اسلامی ایران مصمم به گسترش سلاح‌های متعارف موشکی خود با برنامه سلاح‌های کشتار جمعی است
در این گزارش ابعاد برنامه رژیم ایران برای گسترش سلاح‌های کشتار جمعی در حوزه‌های اتمی، بیولوژیک و شیمیایی آمده است.
این گزارش می‌گوید رژیم ایران، پاکستان و کره شمالی برای به دست آوردن دانش و فناوری مرتبط، در تلاش برای حضور در بازار تجاری کشورهای پیشرفته چون آلمان هستند.

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان در گفت‌وگو با فاکس نیوز با اشاره به این گزارش گفت: ما می‌دانیم رژیم ایران به دنبال پول برای فعالیت‌های تخریبی خود است و از همین رو بسیار مهم و اساسی است که متحدان آمریکا و اروپا با هم کار کرده و دسترسی رژیم به منابع مالی را بگیرند.
دفتر باواریایی برای حفظ و حضانت قانون اساسی، نهاد داخلی امنیتی ایالت باواریای آلمان است. وظیفه اصلی این نهاد روی ردیابی و رصد فعالیت‌های مخالف قانون اساسی در باواریا است و زیرمجموعه وزارت کشور ایالت باواریا به حساب می‌آید. این نهاد با نهاد اطلاعاتی فدرال و دیگر ۱۵ دستگاه امنیتی ایالتی آلمان همکاری می‌کند. کارکنان این سازمان حدود ۴۵۰ تن هستند و مقر آن در مونیخ در ایالت باواریا است.

 

خرداد ۹۸

http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah