کیهان: پمپئو خواستار تصویب فوری و بدون شرط FATF در ایران شد
اصرار بر افتادن ایران در تله FATF این بار از وزارت خارجه آمریکا
علی‌رغم ادعای بی‌اساس مدعیان اصلاحات و اعتدال مبنی بر اینکه آمریکا خواهان پیوستن ایران به FATF نیست! و با حق شرط می‌توان از مخاطرات پیوستن به FATF محفوظ ماند! مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا صراحتا خواستار تصویب بدون تاخیر و بدون شرط لوایح گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از سوی ایران شد.
برخلاف آنچه طیف همسو با دولت و مدعی اصلاحات و اعتدال ادعا می‌کند، آمریکا و اروپا در مقام گردانندگان اصلی ‌FATF تاکنون بارها بر تصویب و اجرای توصیه‌ها و لوایح خودتحریمی FATF اصرار و تصریح کرده‌اند تا کشور را پس از دام برجام به تله FATF بکشانند. صدای این توطئه این‌بار آشکارا از وزارت خارجه آمریکا بلند شده است.
مایک پمپئو به تازگی در نشست خبری مشترک با هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان صراحتا خواستار تصویب بدون تاخیر و بدون شرط لوایح گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از سوی ایران شده است
وزیر خارجه آمریکا گفته: «ایران بطور کامل نتوانسته تعهدات خود ذیل برنامه اقدام FATF که در سال ۲۰۱۶ پذیرفته است را اجرا کند. به عنوان بخشی از برنامه اقدام، ایران متعهد شده که دو کنوانسیون پالرمو (مقابله با جرائم سازمان یافته فراملی) و CFT (مقابله با تامین مالی تروریسم) را تصویب کند؛ اما همان‌طورکه از اصلی‌ترین حامی تروریسم در جهان(!) انتظار داشتیم، آنها تصمیم گرفته‌اند این کار را انجام ندهند.»
علیرغم تأکید عیان پمپئو، مدعیان اصلاحات و اعتدال مدعی بودند که آمریکا خواهان پیوستن ایران به FATF نیست! با حق شرط هم می‌توان از مخاطرات تصویب این لوایح و پیوستن به FATF محفوظ ماند.
جالب اینکه معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا هم از طولانی‌شدن روند تصویب لوایح مرتبط با FATF گلایه کرده‌ بود! سیگنال مندلکر گفته بود: «روند تصویب لوایح وابسته به FATF در مجلس ایران از جمله کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(CFT) خیلی طولانی شده و ما نسبت به آن اعتراض داریم.»
در چنین شرایطی مدعیان اصلاحات مدعی‌اند که با عدم تصویب لوایح FATF دست به خودتحریمی زده‌ایم! این طیف که دستشان از منطق و استدلال خالی است، می‌گوید تضمینی برای حل مشکلات اقتصادی در صورت همکاری ایران با FATF نمی‌دهیم، فقط بهانه را از دست آنها می‌گیریم
افراطیون مدعی اصلاحات و اعتدال با وجود نشانه‌های آشکار و آگاهی از تقلای گرگ‌ها برای کشاندن ایران به دام کنوانسیون‌های پخت و پز شده در اتاق‌های فکر استکبار، حامی همکاری ایران با FATF و تصویب لوایح خودتحریمی آن هستند و پیوندشان با اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران را جار می‌زنند!
http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah