بامداد چهارشنبه شبه‌نظامیان حوثی وابسته به رژیم ایران فرودگاه «ابها» در عربستان سعودی را هدف حمله موشکی قرار دادند.
شبکه تلویزیونی «المصیره» متعلق به شبه‌نظامیان حوثی ضمن اعلام این خبر گفت موشک کروز پرتاب شده به هدف اصابت کرده است.
سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی سرهنگ ترکی المالکی گفت بر اثر این حمله ۲۶شهروند غیرنظامی مجروح شدند که از تابعیتهای مختلف هستند. این بیشتری میزان زخمی‌ها در عربستان سعودی از شروع درگیری بین شبه‌نظامیان حوثی و عربستان به‌دنبال کودتای این شبه نظامیان در یمن می‌باشد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: روز چهارشنبه شینرو آبه نخست‌وزیر ژاپن با مأموریت کاهش تنش بین رژیم ایران و آمریکا در تهران فرود آمد؛ درست چند ساعت بعد از آن که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران در یمن فرودگاهی در عربستان سعودی را مورد حمله قرار داده و ۲۶زخمی برجا گذاشتند.

نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه وارد تهران شد. رژیم آخوندی که چشم امید بسیاری به میانجیگری شینزو آبه با آمریکا بسته بود پیش از دیدار نخست‌وزیر ژاپن با روحانی با تشریفات بسیار او را به کاخ سعد آباد برد.
خبرگزاری کیودوی ژاپن نوشت شیزو آبه قبل از ورود به تهران با سران آمریکا، امارات عربستان و اسراییل گفتگو کرده است. نخست‌وزیر ژاپن قبل از ترک توکیو گفت در تهران گفتگوهای صریحی با سران رژیم ایران انجام خواهد داد.
شیزو آبه می‌خواهد ببیند رژیم در زمینه‌های اتمی و موشکی و منطقه‌یی چه می‌تواند بدهد.
آسوشیتدپرس گزارش داد نخست‌وزیر ژاپن در حالی وارد تهران شد که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران به فرودگاه عربستان حمله کردند.
وزیر خارجه ژاپن ساعتهایی قبل از ورود نخست‌وزیر این کشور به تهران با جواد ظریف دیدار کرد و از حکومت آخوندی خواست تابه تعهداتش در برجام پایبند بماند.
شیزو آبه پس از دیدار با آخوند روحانی روز پنجشنبه با خامنه‌ای گفتگو خواهد کرد
۳۴سال پیش نیز در بحبوحه جنگ هشت ساله با عراق سفر و دیدار رفسنجانی با نخست‌وزیر ژاپن در تیر ۱۳۶۴ برای رژیم فایده‌یی به همراه نداشت.
http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah