نخست‌وزیر ژاپن روز چهارشنبه ۲۲خرداد ۹۸به تهران رفت و با سران نظام از جمله خامنه ای دیدار کرد. شینوز آبه در دیدار با خامنه‌ای صراحتاً گفت قصد دارد پیام رئیس‌جمهور آمریکا را برساند. پیام این بود آمریکا قصد تغییر رژیم را ندارد و آماده مذاکره است و رژیم نباید هسته‌یی داشته باشد.
وی همچنین قویاً نسبت به افزایش تنش در منطقه و وقوع درگیری تصادفی که منجر به جنگ شود هشدار داد و در مورد جدیت این هشدار گفت حرفهایی که من می‌زنم ممکن است گوشنواز نباشد.
اما پاسخ خامنه‌ای به این سفر چه بود: حمله به دو نفتکش در دریای عمان توسط سپاه پاسداران، بادکنک دیدار نخست‌وزیر ژاپن با خامنه‌ای را ترکاند و پاسخ واقعی نظام در بن‌بست مانده را آشکار کرد.
خامنه‌ای در یک سناریوی آخوندی همزمان با گفتگو با شینزوآبه، بار دیگر برای قدرت‌نمایی انفجار در دو نفتکش در دریای عمان را ترتیب داد.

آسوشیتدپرس ۱۳ژوئن گزارش داد: حادثه در زمانی است که رسانه‌های رژیم ایران بدون اشاره به هیچ مدرکی ادعا کردند انفجاری در این منطقه صورت گرفته است که نفتکش‌ها را هدف قرار داده است.
انفجار و آتش‌سوزی در ۲۵کیلومتری سواحل ایران صورت گرفت. فرمانده کشتی متعلق به شرکت نروژی گفت این کشتی بر اثر حمله‌ای که از سطح آب به روی آن انجام گرفته دچار حریق شده است.
شبکه عرب زبان رژیم آخوندی به‌نام العالم با دود و دم بسیار به‌ نقل از منابع محلی که مزدبگیران رژیم هستند اخبار مجعول درباره انفجارهای مهیب و اژدرافکن منتشر می‌کرد که تماماً آتش تهیه برای ملاقات خامنه‌ای و نخست‌وزیر ژاپن بود.
در خبر دیگری در همین شبکه معلوم شد که باز هم مین چسبنده مغناطیسی در کار بوده است. در قدم بعدی سناریوی آخوندی سپاه پاسداران در نقش ناجی ظاهر شده و می‌گوید که ملوانهای کشتی را به جاسک برده و رسیدگی کرده است!
به این ترتیب رژیم هم خودش آتش‌سوزی ایجاد کرده و هم آنرا با اژدرافکن و جنگ دریایی بالغ کرده و هم نفرات را در نقش ناجی به جاسک برده و هم اعلام کرده که آتش‌سوزی مشکوک است و تمام این بساط را خرج ملاقات خامنه‌ای با نخست‌وزیر ژاپن کرده است.
جواد ظریف وزیر خارجه آخوندها نوشت: مشکوک بودن برای گزارش حمله به تانکرهای مرتبط با ژاپن کفایت نمی‌کند مجمع گفتگوی منطقه‌ای پیشنهادی ایران، ضروری است!
دم خروس در آنجا بود که ظریف وزیر خارجه آخوندها بعد از اعلام شک و نگرانی درباره انفجار و آتش‌سوزی به طرفهای منطقه‌ای پیشنهاد می‌کند به گفتمان منطقه‌ای با رژیم آخوندی بپردازند و با همان الگوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجمع گفتگوی منطقه‌ای که رژیم پیشنهاد کرده روی بیاورند!
خامنه‌ای در دیدارش با شینزو ابه و در همان حالی که سناریوی آخوندی انفجار در دو نفتکش را به اجرا گذاشته بود، به گران‌فروشی و طاقچه بالا روی آورد و به نخست‌وزیر ژاپن گفت: از طریق مذاکره با آمریکا هیچ مشکل ما حل نخواهد شد
آمریکاییها بیشترین دشمنی را که می‌توانستند با ما بکنند،‌ کردند و دارند ادامه می‌دهند. این‌که شما این واقعیت را تصدیق می‌کنید، خوب است و این را هم بدانید که آمریکایی‌ها در تحمیل دیدگاههای خود به هیچ حدی قانع نیستند.
خامنه‌ای خطاب به شینزو آبه افزود: راجع به آنچه از قول ترامپ نقل کردید. من هیچ پاسخی به پیام ترامپ ندارم. به شما یک مطالبی را میگم. اما به او هیچ پیامی نمی‌دهم. چون ترامپ را شایسته مبادله پیام هم نمی‌دانم. ما به هیچ‌وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با آمریکا را تکرار نخواهیم کرد.
رژیم برای بازارگرمی و قدرت‌نمایی کاذب در برابر شینزو آبه، آتش‌سوزی ایجاد کرده و آنرا با آب و تاب به اژدرافکنی و جنگ دریایی ارتقا داده، سپس در نقش نجات دهنده ظاهر شده و می‌گوید افرادی را به جاسک برده و پذیرایی کرده است.
اکنون هنگام طرح این سؤال است که: تعادل‌قوا و آرایش سیاسی رژیم بعد از سفر وزیر خارجهٔ آلمان و نخست‌وزیر ژاپن و بعد از لگد پرانیهای خامنه‌ای در حمله به نفتکشها به چه صورت خواهد بود؟
رژیم وارد یک بازی دو سر باخت شده است که حاصل آن شکل‌گیری یک اجماع جهانی و منطقه ‌یی علیه خودش می‌باشد. اقدامات دیوانه‌وار رژیم در حملات تروریستی به نفتکشها و فرودگاهها یک خود زنی سیاسی است که به‌منظور سرپوش گذاشتن بر وضعیت به‌شدت متزلزلش صورت می‌گیرد و به‌رغم سود ناچیز و موقتی قدرتمنایانهٔ آن به سرعت شکل‌گیری اجماعی را که گفته شد تسریع می‌کند و یک قدم بعد بر سر خودش آوار می‌شود.

http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah