خامنه ای غیب پرور فرمانده بسیج و پاسدار عطاءالله صالحی را برکنار کرد علی خامنه‌ای امروز طی احکام جداگانه‌یی غیب پرور فرمانده بسیج و جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم را بر کنار کرد و دو تن دیگر از فرماندهان سپاه پاسداران را به جای آنها گماشت.
پاسدار غیب پرور فرمانده بسیج، امروز برکنار شد و جای او را پاسدار غلامرضا سلیمانی گرفت.
غیب پرور از آذر ماه سال ۹۵ فرماندهی مزدوران بسیجی را برعهده داشت. خامنه‌ای در حکم انتصاب پاسدار سلیمانی به سرکردگی بسیج هیچ سمت جدیدی برای غیب پرور در نظر نگرفته است! این موضوع احتمالا در موضعگیریهای غیب‌پرور بارز خواهدشد.
در پی قرار گرفتن در لیست ایالات متحده ریزش در سپاه از اردیبهشت ماه آغاز شده است.

photo_2019-07-02_22-29-15.jpg

 

 

جوزف بورل، وزیر خارجه آلمان برای ریاست بر دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا نامزد شد تا جانشین فدریکا موگرینی گردد. بنابر این موگرینی از یکی از پست های کلیدی اتحادیه اروپا کنار گذاشته میشود.

photo_2019-07-02_22-28-06.jpg

 

 

عقب نشینی مخفیانه حزب الله لبنان وابسته به سپاه تروریستی پاسداران از حومه دمشق و جنوب سوریه بدنبال ضربات پی‌در پی هوایی

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد شبه‌نظامیان حزب الله لبنان، گروههای از عناصر خود را مخفیانه از حومه دمشق و جنوب سوریه عقب کشیده و آنها را به شهر زبدانی در قلمون که بطور کامل در کنترل حزب الله لبنان قرار دارد، منتقل کرده اند.
حزب الله لبنان همچنان در یک پادگان نظامی بزرگ که سالها قبل در شهر قاره در قلمون ساخته، تمرکز دارد.
از سوی دیگر بدنبال حملات هوایی شب گذشته اسرائیل به شبه نظامیان رژيم ایران در سوریه، نه عنصر شبه‌نظامی کشته شده‌اند.
خبرها حاکیست که کشتیهای جنگی اسرائیل، پادگانهای نظامی شبه‌نظامیان حزب الله لبنان و رژيم ایران در محیط دمشق از جمله سپاه یکم درمنطقه الکسوه و مقرهای سپاه تروریستی پاسداران در جنوب دمشق را علاوه بر مرکز پژوهشهای علمی، موشکباران کرده اند.

 

photo_2019-07-02_12-43-06.jpg

 

 

جرمی هانت: رژیم ایران به تعهداتش پایبند نباشد برایش تبعاتی خواهد داشت در پی گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر عبور رژیم ایران از غنی سازی اورانیوم تعیین شده در توافق اتمی (برجام) جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه ۱۰ تیرماه در گفتگو با یک رسانه اسرائیلی گفت: در صورتی که ایران به تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای پایبند نباشد برایش تبعاتی به همراه خواهد داشت.

 

photo_2019-07-02_12-42-30.jpg

نگرانی گوترز نسبت به نقض برجام از سوی رژیم آخوندی آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل ‌متحد نگرانی خود را در مورد نقض بخشی از توافق اتمی سال ۲۰۱۵ توسط رژیم آخوندی اعلام کرد و از رژیم خواست به تمام تعهدات اتمی‌اش پایبند باشد.

به گزارش خبرگزاری رویتر استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل ‌متحد با اعلام این خبر افزود: این اقدام رژیم ایران باعث حفظ برجام نمی‌شود. هم‌چنانکه هیچ دستاورد قابل لمس اقتصادی برای مردم ایران در برنخواهد داشت. این مسأله باید از طریق مکانیسمهای تعیین شده در برجام حل و فصل شود.

photo_2019-07-02_12-41-57.jpg

 

 

واکنش مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده رژیم ایران:
ایالات‌ متحده کارزار فشار حداکثری را تا تسلیم برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ادامه خواهد داد. دولت ترامپ هرگز اجازه گسترش سلاح هسته‌ای به ایران را نخواهد داد.

photo_2019-07-02_12-41-16.jpg

 

حمله تروریستی حوثیهای وابسته به رژیم ایران به عربستان

روزدوشنبه دهم تیر  حوثی های وابسته به رژیم ایران به فرودگاه مسافربری «ابها» در عربستان سعودی توسط پهپاد «قاصف 2K» اقدام به حمله تروریستی کردند.

 

 

 

ترامپ رژیم ایران با آتش بازی می کند دونالد ترامپ در واکنش به عبور رژیم ایران از میزان اورانیوم غنی شده در توافق اتمی عصر دوشنبه ۱۰ تیرماه در گفتگو با خبرنگاران گفت: «آنها می‌دانند که در حال انجام چه کاری هستند. آنها می‌دانند با چه چیزی در حال بازی هستند، آنها در حال بازی با آتش هستند. بنابراین به هیچ وجه هیچ پیامی به ایران ندارم.»

 

photo_2019-07-02_12-34-32.jpg

هشدار ماکرون رئيس جمهور فرانسه به رژیم ایران امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به رژیم ایران هشدار داد ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود را به حد مجاز در برجام بازگرداند.
به گزارش یورو نیوز در بیانیه‌ای که کاخ الیزه روز سه‌شنبه ۱۱ تیر در این زمینه منتشر کرد به ایران آمده است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه با «نگرانی» از خبر افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران که سازمان بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه آن را منتشر کرد، آگاه شده است.
بر پایه بیانیه رسمی کاخ الیزه، ماکرون از ایران خواسته است تا «بدون درنگ از تصمیم خود مبنی بر افزایش [سطح ذخیره اورانیوم] صرف‌نظر کرده و از هر گونه اقدام اضافی که مخل تعهدات هسته‌ای این کشور است، بپرهیزد».

 

photo_2019-07-02_12-49-53.jpg

فرمان انحلال «حشد الشعبی» شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران از سوی نخست وزیر عراق عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق و فرمانده نیروهای مسلح این کشور روز دوشنبه فرمان ویژه‌ای درباره نیروهای حشد شعبی یعنی بسیج مردمی عراق صادر کرد.

بر اساس این فرمان همه مقرهای گروه‌های مسلح در داخل و خارج شهر‌ها بسته می‌شود و از گروه‌های مسلح خواست تا در نیروهای نظامی عراق ادغام شوند.
به موجب فرمان نخست‌وزیری، گروه‌های مسلح حق کنش سیاسی ندارند و از شاخه‌های نظامی این گروه‌ها خواست تا رابطه خود را با شاخه‌های سیاسی قطع کنند.

طبق فرمان عادل عبدالمهدی همه گروه‌ها ملزم هستند تا پایان ماه ژوئیه میلادی این فرمان را به اجرا در آوردند.

 

 

 

photo_2019-07-02_12-44-15.jpg

روز جمعه ۷تیر۹۸ آخرین جلسه کمیسیون مشترک برجام در وین با شرکت عباس عراقچی معاون ظریف تشکیل شد.
پاسدار شریعتمداری نماینده خامنه‌ای در کیهان در این رابطه نوشت: متن بیانیه پایانی به‌وضوح نشان می‌دهد که اروپایی‌ها کلاه گشاد دیگری برای ما تدارک دیده‌اند… با مروری گذرا بر متن بیانیه و ساختار اعلام شده اینس‌تکس، به آسانی و بدون کمترین ابهام و تردیدی می‌توان به ماهیت ذلت‌بار و تحقیر‌آمیز آن پی برد.
نماینده خامنه‌ای در کیهان در این سرمقاله خطاب به آخوند روحانی نوشت: شایسته این است که خروج خود را از برجام رسماً اعلام کنیم و روی دیوار اینس‌تکس یادگاری ننویسیم.
خبرگزاری سپاه پاسداران نیز به‌دنبال جلسهٔ کمیسیون مشترک برجام، به‌ نقل از یک منبع آگاه حکومتی، بر استمرارمسیر خود زنی رژیم در مسیر نقض برجام تأکید کرد و نوشت: با توجه به این‌که نتایج کمیسیون مشترک برجام با خواسته‌های (نظام) فاصله زیادی داشته، تصمیم قطعی این است که اقدامات خود در کاهش تعهدات برجامی‌اش را ادامه داده و در این مسیر در اولین اقدام به‌زودی از سقف ذخایر ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور خواهد کرد.

تخت روانچی، نماینده دایم حکومت آخوندی در سازمان ملل گفت: اینس‌تکس در حالت فعلی ماشینی زیبا بدون بنزین است و وضعیت فعلی اینس‌تکس کافی نیست.
وی افزود برخی از مقامهای آمریکا به‌دنبال تغییر رژیم در ایران هستند و هدف سیاست فشار حداکثری آنها هم همین است.
سپاه پاسداران در روزنامه خود در مطالبی با عناوین «آبنبات اینس‌تکس برای حفظ برجام» و «آفتابه لگن اینس‌تکس» از جمله نوشت: اگر حجم تعهدات (ما) را با آبنبات مسموم و کوچک اینس‌تکس، بخواهند جایگزین کنند تا از اقدامات روزهای آینده جلوگیری کنند، یک بار دیگر کلاه گشادی را خودمان بر سر گذاشته‌ایم.

این همه در حالیست که بسیاری از سرکردگان نظام در وحشت از عواقب سنگین راه نیامدن با اروپا، نیاز حیاتی رژیم به گدایی برجام اروپایی را برملا می‌کنند. حشمت فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت مجلس رژیم می‌گوید: اینس‌تکس سازوکاری است که اثر سیاسی آن برای گذر از دام افراطیون مهمتر از گشایشهای اقتصادی آن است، پس باید به آن فرصت داد.

خامنه‌ای هم در سخنرانی خود در اول فروردین امسال در مشهد گفته بود:
این کانال مالی هم که اخیراً هی گفته میشه که کانال مالی درست کردند، این به شوخی شبیه‌تر است، البته شوخی تلخی است. این هیچ معنی ندارد هیچ اصلا، آن چیزی که وظیفه آنها است با آنی که آنها دارند مطرح می‌کنند زمین تا آسمان فرق داره. در آخرین مسأله بین‌المللی ما باز اروپایی‌ها مثل گذشته از پشت خنجر زدند، به ما خیانت کردند، از اینها توقع نمی‌شود داشت، هیچ توقعی نمیشه داشت.