آخوندروحانی روز چهارشنبه، ۱۲ تیرماه، رسما اعلام کرد که رژیم آخوندی از روز ۱۶ تیرماه یعنی تنها چهار روز دیگر میزان غنی‌سازی خود را به بیش از ۳.۶۷ درصد و تا هر میزانی که «نیاز داشته باشد» افزایش خواهد داد.
وی در جلسه هئیت دولت همچنین گفت که اگر طرف غربی به تعهدات خود عمل نکند، ایران رآکتور اراک را نیز به «حالت سابق» بازخواهد گرداند.
آخوند روحانی در نشست هیئت دولت اعلام کرد که «اینس‌تکس توخالی» برای ایران فایده‌ای ندارد
چهارشنبه ۱۲ تیر ماه ۹۸

 

 

 

روحانی:  ایران غنی سازی اورانیوم را تا هر سطحی که نیاز داشته باشد افزایش می دهد

خبرگزاری رویترز – ژنو

حسن روحانی روز چهارشنبه گفت ایران سطح غنی سازی اورانیوم خود را بعد از 7 ژوییه به هر سطحی که لازم باشد و فراتر از 3 و 67صدم درصد که در برجام تعیین شده افزایش می دهد. اگر امضا کنندگان باقی در برجام به وعده هایش عمل نکنند راکتور اتمی اراک به فعالیتهای قبلی اش بعد از 7ژوییه بازمی گردد

 

photo_2019-07-03_12-27-06.jpg

 

 

برخی سناتورهای آمریکا به افزایش غنی‌سازی اورانیوم توسط رژیم آخوندی واکنش نشان دادند و خواستار پاسخی قوی به رژیم ایران شدند
سناتور تد کروز، عضو ارشدی سنای آمریکا طی بیانیه‌یی از دولت خواست تحریم‌ها علیه رژیم ایران را افزایش دهد
سناتور لیندزی گراهام، عضو برجسته سنای آمریکا خواستار ارسال «پیامی قوی» از سوی دولت دونالد ترامپ به رژیم ایران شد که نشان دهد «آمریکا چنین نقضی را تحمل نخواهد کرد.
سناتور تام کاتن نیز در بیانیه‌یی نوشت: «رژیم ایران مرزی را که نشان می‌داد برنامه هسته‌یی این کشور صلح‌آمیز است، رد کرده است. وی از دولت آمریکا خواست با افزایش فشار بر رژیم ایران، این رژیم را وادار کند تا مانند یک «حکومت عادی» رفتار کند.

photo_2019-07-03_12-26-04.jpg

 
هشدار وزرای خارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا به رژیم ایران روز سه‌شنبه ۱۱ تیر ۹۸ وزرای امور خارجه سه کشور مهم اروپایی (آلمان؛ فرانسه و بریتانیا) ضمن ابراز نگرانی شدید از افزایش اروانیوم غنی شده از سوی رژیم ایران با انتشار بیانیه‌ای مشترک با نماینده عالی اتحادیه اروپا به رژیم ایران هشدار دادند: «تعهد ما به توافق اتمی وابسته است به اجرای کامل آن توسط ایران است. ما به تاکید از ایران می‌خواهیم که گامی را که برداشته برگرداند و از اقدامات دیگری که موجب تحلیل رفتن توافق اتمی شود، خودداری کند.»

photo_2019-07-03_12-18-07.jpg

 

 

نیوت گینگریچ: رژیم ایران متزلزل و در آستانه سقوط است نیوت گینگریچ سخنگوی پیشین مجلس نمایندگان‌ آمریکا در گفتگو با تلویزیون فاکس‌ نیوز گفت:‌ رژیم ایران متزلزل است و زیر فشار سخت تحریم‌های اقتصادی در آستانه سقوط قرار گرفته است.
نیوت گینگریچ گفت:‌ تحریم‌ها به واقع در حال صدمه زدن به رژیم ایران هستند. ماه به ماه وضعیت اقتصادی وخیم‌تر می‌شود. مردم روزبه‌روز ناراضی‌تر می‌شوند. رژیم ایران در استیصال دست به اقداماتی می‌زند تا تلاش کند شرایط را تغییر دهد.

سخنگوی پیشین مجلس نمایندگان آمریکا از دولت این کشور خواست تا کشورهای چین،‌ هند و ژاپن که اصلی‌ترین مشتریان نفت رژیم ایران هستند را تشویق کند تا فشار بر حکومت آخوندی را افزایش دهند.

photo_2019-07-03_12-24-05.jpg

 

 

photo_2019-07-03_12-19-07.jpg

 

دونالد ترامپ: رژیم ایران همواره مشغول نقض «توافق ۱۵۰ میلیارد دلاری» هسته‌ای بود

رئيس جمهوری آمریکا، امروز چهارشنبه ۱۲ تیرماه، در صفحه شخصی خود در توئيتر نوشت:
«ایران مدت‌ها قبل از ریاست جمهوری من، مشغول نقض توافق هسته‌ای ۱۵۰ میلیون دلاری (به اضافه ۱.۸ میلیارد دلار نقد از آمریکا) با آمریکا و دیگر کشورها بود که پولی هم پرداخت نکرده بودند- الان ایران سقف محدودیت ذخیره‌سازی را هم رد کرد. خوب نیست.»

 

 

photo_2019-07-03_12-20-10.jpg

توافق سران اروپا درباره سمت های کلیدی اتحادیه

سران ۲۸ کشور اروپایی سرانجام پس از چهار جلسه طولانی، درباره ۴ پست کلیدی اتحادیه اروپا به توافق رسیدند.

کریستین لاگارد، وزیر اسبق فرانسوی و مدیر کل بانک جهانی به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا انتخاب شد.

اورسولا فون دير لاين، وزیر دفاع آلمان پست کلیدی ریاست کمیسیون اروپا را بر عهده گرفت که از آن به عنوان رئیس اتحادیه اروپا نام برده می شود.

جوزف بورل، وزیر خارجه اسپانیا به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جایگزین خانم فدریکا موگرینی خواهد شد.

شارل میشل، نخست وزیر بلژیک نیز به عنوان رئیس شورای اروپا برگزیده شد

این انتخاب ها بعد از تایید پارلمان اتحادیه اروپا نهایی می شود.

 
http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah