خبرگزاری رویترز- ۲۲تیر۹۸ با انتشار تصاویری از گردهمایی سالآنهٔ مقاومت ایران در اشرف۳ نوشت: مراسمی در اشرف ۳ محل استقرار سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی بر گزار شد.
در این مراسم مریم رجوی رییس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، سناتور جو لیبرمن و رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک در مراسم اشرف ۳ سخنرانی کردند.
سایت برایت بارت – ۲۲تیر۹۸
صدها نفر از قانونگذاران، مقامات و مدعوین از سراسر جهان در این آخر هفته به آلبانی سفر کردند تا در گردهمایی ایران آزاد ۲۰۱۹ حضور به‌هم رسانند.
در این گردهمایی جو لیبرمن، معاون کاندیدای ریاست جمهوری سابق و رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک حضور داشتند.
سایت سون دی نیوز ۱۳ژوئیه۲۰۱۹
مریم رجوی : حکومت رژیم ایران منجر به فجایع شده است
مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران( ان.سی.آر.آی) در کنفرانس اپوزیسیون ایران در آلبانی روز شنبه ۱۳ژوئیه گفت: «حکومت رژیم ایران طی ۴ دهه تنها منجر به فجایع و قتل عام شده است».
او همچنین افزود: «رژیم ایران نمی‌تواند پیشرفت کند یا از تروریسم و مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر دست بردارد.
تلویزیون العربیه – ۲۲تیر ۹۸
اجلاس سالانه مقاومت ایران امسال برای اولین بار در اشرف۳ که مقری که مجاهدین خلق در آلبانی ساخته‌اند، با حضور شخصیتهای خارجی بر گزار شد. شرکت‌کنندگان بعد از استماع گواهیهای زنده‌ای از نقض حقوق‌بشر در ایران، بر ضرورت حمایت از مقاومت ایران تأکید کردند.
شهردار یکی از شهرهای فرانسه گفت:‌ آنچه که ما باید انجام بدهیم بیان موضع و افزایش تلاشهایمان است، چرا که آنچه امروز درباره مقاومت شنیدیم، یک شروع جدید است و الآن باید تمام‌عیار از آن حمایت کرد.
تلویزیون اسکای نیوز – ۲۲تیر ۹۸
اپوزیسیون ایران گردهمایی خود را در آلبانی با حضور شخصیتهای سیاسی خارجی و عربی ادامه می‌دهد. در جریان این گردهماییها نمایشگاهی از نقض حقوق‌بشر توسط رژیم ایران تشکیل شده است.
سایت کوها یونه [آلبانی]: سیاستمداران جهان مجاهدین را در آلبانی ملاقات می‌کنند

یک کنفرانس بین‌المللی در مورد ایران روز شنبه ۱۳ژوئیه ۲۰۱۹ در اشرف سه که مجاهدین خلق جریان اصلی اپوزیسیون در آلبانی در آن اقامت دارند برگزار شد.
برای اولین بار صدها شخصیت از طیفهای مختلف سیاسی و از هر دو طرف اقیانوس آتلانتیک و همچنین از خاورمیانه در کنار هزاران تن از اعضای مجاهدین خلق در آن حضور داشتند، مجاهدین خلق در سال ۲۰۱۶ از عراق به آلبانی نقل مکان کردند.
رودی جولیانی وکیل شخصی دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا و سناتور جوزف لیبرمن و وزیر سابق امنیت داخلی آمریکا تام ریچ و تعدادی از اعضای فعلی و سابق کنگره، قانونگذاران اروپایی، فرماندهان سابق ارتش آمریکا و نخست وزیران و وزرای سابق از اطراف جهان در این کنفرانس حضور داشتند.
این کنفرانس بین‌المللی قدرت رو به افزایش مجاهدین خلق و موضع آن به‌عنوان آلترناتیو دموکراتیک رژیم ایران را به نمایش گذاشت.
سخنران اصلی این مراسم مریم رجوی رییس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت بود.
رجوی گفت فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران به پایان خود رسیده است و به سرنگونی خود نزدیک می‌شود…رودی جولیانی مجاهدین ایران را جنگجویان آزادی نامید… جولیانی اضافه کرد «‌ اجازه بدهید صریح باشیم آلترناتیوی در مقابل این رژیم تروریستی هولناک وجود دارد که شورای ملی مقاومت به رهبری خانم رجوی است».

سناتور لیبرمن مجاهدین را به‌خاطر ساختن اشرف سه در چنین زمان کوتاهی مورد تقدیر قرار داد.
صدها نفر از شخصیتها و سیاستمداران آلبانیایی در این کنفرانس شرکت کردند. پاندولی مایکو وزیر آلبانیاییهای مقیم خارج گفت: «سیاستمداران آلبانی اختلافات جدی دارند ولی هیچ اختلافی در مورد بودن شما در آلبانی وجود ندارد».
دیگر سخنرانان در این مراسم عبارت بودند از: لنس گودن عضو کنگره، تد پو و روهرا باکر از اعضای سابق کنگره آمریکا، لوئیس فری مدیر سابق اف بی‌ای، ژنرال جورج کیسی رئیس ستاد ارتش آمریکا و…. استیفان هارپر نخست‌وزیر سابق کانادا، جان برد وزیر خارجه سابق کانادا و برنارد کوشنر وزیر سابق فرانسه و اینگرید بتانکورد نامزد ریاست جمهوری سابق کلمبیا.
http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

 

 

 

 

نمایشگاه ۱۲۰سال مبارزه برای آزادی مردم ایران در آلبانی