وزارت دادگستری آمریکا درتوییتر خود با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک تاجر لبنانی و تامین کننده مالی شبه‌نظامیان حزب الله لبنان را به ۵ سال زندان و ۵۰ میلیون دلار جریمه محکوم کرده است.»

این تاجر لبنانی به نام قاسم تاج‌الدین ۶۳ ساله توسط مقامهای مراکش در سال ۲۰۱۷ دستگیر شد و از آنجا به آمریکا مسترد گردید.

وزارت دادگستری امریکا در آن زمان اعلام کرد که تاج الدین با همدستی ۵ فرد دیگر، تعامل مالی به ارزش بیش از ۵۰ میلیون دلار با شرکت‌های امریکایی برقرار کرده که نقض تحریم‌های واشنگتن به شمار می رود.

وی به اتهام پولشویی و قاچاق و دور زدن تحریمهای آمریکا محکوم شد. این فرد در ساعات پایانی پنجشنبه از سوی قاضی والتون در واشنگتن دی‌سی محکوم گردید.

با شروع تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران، پرداخت حقوق اعضا حزب‌الله لبنان که تماما توسط رژیم ایران پشتیبانی میشوند، در معرض خطر جدی قرار گرفته و رژیم رفته رفته توان پشتیبانی از این گروه‌های تروریستی برون مرزی را از دست میدهد.

چندی پیش یکی از شبه‌نظامیان سوری وابسته به گروه‌های تحت حمایت رژیم ایران به نیویورک تایمز گفته بود: «روزهای طلایی ایران به پایان رسیده و دیگر باز نخواند گشت.» او با تاکید بر اینکه سه‌چهارم حقوق و مزایایش کاسته شده، گفت: «ایران پول کافی برای پرداخت به ما ندارد.»

درحالیکه منابع عظیم ملی ایران خرج گروه‌های تروریستی در منطقه میشود، خط فقر در ایران بیش از ۸۰ درصد از جمعیت هشتاد میلیونی ایران را دربرگفته است. نرخ بیکاری، تورم و گرانی اقلام غذایی و اجاره مسکن نیز از دیگر بحرانهایی است که گریبانگیر جامعه ایران شده و رژیم نیز برای برون رفت از این شرایط هیچ راه‌حلی ندارد.

t.me/begoonah1

instagram.com/begoonah