photo_2019-08-12_18-41-27

 

 

گزارشی از آخرین وضعیت هوشنگ کوشکی فعال صنفی معلمان در زندان خرم آباد

هوشنگ کوشکی، فعال صنفی معلمان در شهر معمولان استان لرستان که در تاریخ ۲۴ خردادماه توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، هفته گذشته طی تماسی با خانواده اش از انتقال خود از بازداشتگاه این نهاد امنیتی در خرم آباد به زندان مرکزی این شهر خبر داد. گفتنی است که حقوق این معلم بازداشتی بدون صدور هیچ حکمی از سوی مراجع قضایی، توسط آموزش و پرورش قطع شده است.

 

 

 

farangis_mazlum.jpg

قطع تماس وافزایش نگرانی از وضعیت فرنگیس مظلوم در زندان اوین

فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی، زندانی عقیدتی زندان اوین از هفته گذشته از تماس تلفنی با خانواده خود محروم شده است. علاوه بر این ملاقاتی که پیشتر با هماهنگی نهاد بازداشت کننده قرار بود با خانواده خود داشته باشد نیز لغو شده است.
فرنگیس مظلوم در تاریخ ۳۱ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و هم اکنون در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد.
فرزند فرنگیس مظلوم، زندانی سیاسی  سهیل عربی از ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ در بازداشت و زندان به سر می‌برد و تمام این مدت از مرخصی محروم بوده است.

 

آخرین وضعیت زندانی سیاسی اکبر باقری در زندان اوین.jpg

 

 

اعتصاب غذای زندانی سیاسی اکبرباقری

اکبر باقری، زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ، از روز چهارشنبه دست به اعتصاب غذا زده است. اعتصاب غذای آقای باقری در اعتراض به صدور حکم حبس، عدم رسیدگی به پرونده در دیوان عالی، عدم رسیدگی پزشکی و همچنین تبعید وی به زندان تهران بزرگ صورت گرفته است. این زندانی هم اکنون دوران محکومیت ۹ ساله خود را در زندان تهران بزرگ می‌گذراند.
بر اساس نامه کوتاهی که از اکبر باقری به دست هرانا رسیده است وی توضیح می دهد “اینجانب زندانی سیاسی به دلیل حکم غیر قانونی که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و عدم رسیدگی به پرونده در دیوان عالی و عدم رسیدگی به بیماری گوارش کبد کلیه و هموروئید شدید و تبعید از زندان اوین به زندان تهران بزرگ اعتصاب غذا کرده و تا رسیدگی کامل به پرونده در دیوان و رسیدگی به بیماری و درمان و بازگشت به زندان اوین اعتصاب غذای خود را ادامه داده و اعلام میکنم هرگونه مشکل در مدت اعتصاب بر عهده مسؤلین جمهوری اسلامی میباشد / زندانی سیاسی اکبر باقری”
گزارش شده است آقای باقری در روز چهارم اعتصاب غذا از بند پیشین خود به صورت تنبیهی به بند دیگری در کنار زندانیان جرائم خشن تبعید شده است.

اکبرباقری هموطن کرمانشاهی مجددا در اسفندماه همان سال (۱۳۹۶) در جریان تجمع مال‌بختگان در مقابل مجلس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. آقای باقری مدت ۴۸ روز در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین (موسوم به بند ۲۰۹) نگهداری و در فروردین‌ماه ۹۷ به بند ۴ این زندان منتقل شد.
اکبر باقری پدر یک دختر شش ساله بوده و پیش از بازداشت در کرمانشاه به شغل خطاطی اشتغال داشته است . از آنجایی که همسرش پس از بازداشت از وی جدا شده است، دختر وی در حال حاضر با مادر سالخورده‌اش زندگی می‌کند.

 

 

t.me/begoonah1
instagram.com/begoonah