روز پنجم شهریورماه ۹۸ گارد زندان گوهردشت کرج، به زندانیان اهل سنت در سالن ۳۶ بند ۱۰ این زندان یورش برده و شماری از آنان را با ضربات مشت و لگد همراه با شوکر برقی و باتوم مورد ضرب و شتم قرار داده و وسایل آنان را نیز تخریب کردند.
به گفته یکی از نزدیکان این زندانیا، زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت سالن ۳۶ بند ۱۰ هم اکنون ۳۶ نفر هستند. زندانیان این سالن از ابتدایی ترین امکانات محروم هستند.
سالن ۳۶ دارای دو اتاق کوچک، یک توالت و یک حمام است. سیستم تهویه هوا وجود ندارد. برای ارتباط ۳۹ زندانی با خانواده هایشان که اکثر آنها در شهرستانها ساکن هستند، تنها یک کیوسک تلفن وجود دارد که فقط دو ساعت در روز وصل است. زمان در نظر گرفته شده برای هواخوری در هفته فقط ۶ ساعت است.

نداشتن فروشگاه برای خرید مایحتاج اولیه، مشکلات قضایی و بلاتکلیفی های طولانی به مدت بیش از ۴ سال، از دیگر مشکلات زندانیان است.
علاوه بر این مسئولان زندان با کار گذاشتن دوربینهای فراوان و تعبیه شنود در این محیط کوچک ‌و بسته، فضای فوق امنیتی به وجود آورده اند.
حدود دو ماه پیش زندانیان عقیدتی – سیاسی این سالن در اعتراض به این محرومیتها به طور جمعی دست به اعتصاب غذا زدند. درخواست زندانیان یک سالن بزرگتر و برخورداری از حقوق اولیه بود. زندانیان پس از سه روز با وعده مسئولان زندان اعتصاب خود را پایان دادند. اما پس از گذشت دو ماه هیچ یک از وعده های مسئولان زندان صورت واقعیت به خود نگرفته است.
به همین علت روز شنبه ۲ شهریورماه ۹۸، زندانیان با بستن دوربینها مجددا دست به اعتراض و طرح خواسته‌هایشان زدند. این اعتراضات تا روز سه شنبه ۵ شهریورماه ادامه پیدا کرد. مسئولان بند ۱۰ پاسخ اعتراض و خواسته های زندانیان را با توهین به نوامیس و فحاشی به زندانیان دادند. این امر موجب خشم زندانیان شد. آنان در مقابل درب ورودی سالن تجمع کرده و خواهان خاتمه این برخوردها و توهینها شدند. اما مسئولان بند با بستن درب و قطع جیره غذایی زندانیان پاسخ آنان را دادند.
پس از گذشت ساعتی به زندانیان گفته شد که مدیریت زندان و معاونین وی خواهان صحبت با زندانیان به صورت تک نفره برای حل مشکلاتشان هستند و آنها را به افسر نگهبانی و اتاق رئیس بند کشاندند. اما حقیقت این بود که یک تونل مرگ به طول سی متر در کریدور فرعی بند ایجاد کرده و کف آن را با آب خیس کرده بودند. زندانیان پس از ورود به این کریدور با شوکر برقی و باتوم و مشت و لگد روبرو و تا آخر تونل توسط چندین نفر از نیروهای گارد بشدت ضرب و شتم شدند.
به گزارش این منبع، ضرب و شتم زندانیان به مدت ۲ ساعت تا ساعت ۴ بعدازظهر ادامه داشت. گرامی رئیس بند ۱۰، کیوانی مسئول مراقب شیفت سه شنبه، حسن قبادی معاون سلامت زندان، زلال معاون رئیس بند ۱۰، زنگنه مسئول سالن ملاقات، خان آبادی افسر جانشین زندان و گودرز رئیس بند ۷ ، همگی در ضرب و شتم زندانیان در این تونل وحشت مستقیما شرکت داشتند.
در این ضرب و شتم وحشیانه دست و پای تعدادی از زندانیان شکست. برخی از آنان بشدت آسیب دیده و بدنهایشان بر اثر ضربات باتوم و شوکر برقی آسیب دید.
اسماعیل مرادی، محی الدین عبداللهی، احمدشاه عرب، حسین رام، احمد فتحی و احمد محمدی دچار ضرب دیدگی و کبودی شدند. دست احمد فتحی و احمد محمدی بدلیل شدت ضربات شکست.
زندانیان دیگری از جمله حسن رشیدی، عبدالعزیز رام، نورالدین ثبات، ناصر دهقانی، عبدالله صابری مقدم، احمد بر، صادق رام، بشدت آسیب دیدند.
بعد از ضرب و شتم شدید، این زندانیان را با دستبند و چشمبند به سلولهای انفرادی منتقل کرده و به عنوان توهین، موی سر و محاسن آنها را تراشیدند.
حسن رشیدی، عبدالعزیز رام، نورالدین ثبات، ناصر دهقانی، عبدالله صابری مقدم، احمد بر، صادق رام از ۵ تا ۱۳ شهریورماه با دست و پا و چشم بسته در سلولهای انفرادی بوده و بعد از یک هفته آنها را به داخل سالن برگرداندند. همچنین آنها را محروم از تماس تلفنی، مراجعه به بهداری کردند.
در این مدت پدر یکی از این زندانیان به اسم عادل علیزاده فوت کرد. اما مسئولان زندان مرگ پدرش را به وی اطلاع نداده و او را محروم از تماس با خانواده کردند.
تا زمان تنظیم این گزارش هنوز تعدادی از این زندانیان را با چشمبند، پابند، چشم بند و محروم از درمان و مداوای آثار شکستگی در سلول انفرادی نگه داشته اند و به آنها گفته شده به اتهام تخریب اموال عمومی برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

 

 

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah