فرمانده سپاه تروریستی خوزستان، سردار حسن شاهوارپور، در یک نشست خبری در اهواز اعلام کرد که تعدادی از بازداشت شدگان بعد از حادثه حمله به رژه نظامی در سی و یک شهریور سال گذشته به زودی اعدام می‌شوند.
خانواده های متهمان هنوز نگران هستند که متهمان زیر شکنجه در بازداشتگاههای سری وزارت اطلاعات مجبور به اعترافات علیه خود شده و طی روندی قضایی مبهم و غیر علنی احکامی سنگین چه بسا اعدام علیه آنان صادر شود.

بنا به گفته زندانیان زندان شیبان، پس از هجوم به رژه نیروهای مسلح در اهواز در شهریور ماه سال ۹۷ شمار بازداشت شدگان عرب در زندان شیبان اهواز افزایش چشمگیری داشته است. در بند ۵ این زندان حدود ۱۴۰ نفر و در بند ۸ بیش از ۳۰۰ نفر و در قرنطینه نیز حدود ۱۳۰ نفر محبوس هستند. این تنها آمار شهروندان عرب زندانی محبوس در زندان مرکزی اهواز میباشد.

فعالان حقوق بشر اهواز گزارش داده اند که شمار زیادی از فعالان و شهروندان عرب در سایر زندانهای کشور نیز محبوس می‌باشند. در زندان همدان نیز بیش از ۲۰۰ نفر از فعالان و شهروندان عرب در تبعید هستند. همچنین در زندانهای دیگر مانند سپیدار اهواز، رجائی شهر، اردبیل، مسجدسلیمان، فجر دزفول، یاسوج، مشهد و زندان بافت، شماری از فعالان عرب در حبس هستند.

شهریور ۳۱, ۱۳۹۸

 

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah