العربیه: ۸کشور عضو شورای امنیت حمله حوثی‌ها به سعودی را تهدید امنیت منطقه دانسته و محکوم کردند پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به اضافه آلمان، کویت و سوئد شنبه ۲۸ سپتامبر با صدور بیانیه‌ای مشترک با شدیدترین لحن «افزایش شدت حملات حوثی‌ها به عربستان سعودی» را محکوم کردند.
به گزارش خبرگزاری‌ها، نمایندگان دولت‌های فرانسه، آلمان، کویت، چین، روسیه، سوئد، بریتانیا و آمریکا پنج‌شنبه ۲۶ سپتامبر ۱۳۹۸گردهم آمدند تا بنا به این بیانیه در چارچوب گروهی بر ادامه حمایت‌شان از روند سیاسی در یمن به رهبری سازمان ملل متحد تاکید کنند.

نمایندگان امارات، یمن و بحرین طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل ‌متحد بر مقابله با تجاوزگریهای رژیم در منطقه تأکید کردند. وزیر خارجه امارات گفت: توافق اتمی با رژیم ایران باید منافع کشورهای عرب پیرامون خلیج‌فارس را هم تأمین کند و مسائل مربوط به موشکهای بالستیک و حمایت‌های این رژیم از گروه‌های شبه‌نظامی را شامل شود.

 

همچنین وزیر خارجه بحرین  گفت: تنشها در خلیج‌فارس نتیجه سیاست‌های «زهرآگین» رژیم ایران است. شیخ خالد بن احمد آل خلیفه افزود: کشورش از توافق هسته‌یی جدید با رژیم ایران در صورتی که شامل برنامه موشکی و سیاست خارجی رژیم ایران نیز بشود، استقبال می‌کند. وزیر خارجه بحرین گفت:‌ «اگر برجام دیگری به وجود بیاید که مانع دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته‌یی بشود، برنامه موشکی این رژیم را پوشش بدهد و نیز سیاست‌های مخرب آن در منطقه را هم شامل بشود، همان چیزی خواهد بود که ما می‌خواهیم».

http://t.me/begoonah1

http://instagram.com/begoonah