عکس سمت راست یوسف ندرخانی وعکس سمت چپ سیروان رحیمی

 

 

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یوسف ندرخانی، از نوکیشان مسیحی غیرتثلیثی در زندان اوین از روز دوشنبه ۱ مهرماه اعتصاب غذای خود را آغاز کرده و گفته می‌شود که اعتصاب غذای او در اعتراض به ممانعت مدارس از ادامه تحصیل و ثبت‌نام فرزندانش در آستانه سال تحصیلی جدید صورت گرفته‌است.
آقای ندرخانی سه فرزند پسر دارد که به دلیل گرایش خانوادگی‌ به آیین مسیحیت در حین تحصیل خود در سال‌های پیش نیز با مشکلات جدی مواجه شده‌بودند.
ماموران امنیتی روز یکشنبه ۳۱ تیرماه ۹۷، طی یورش به منزل مسکونی کشیش یوسف نادرخانی، وی و پسرش را همراه با ضرب و جرح بازداشت و به شعبه دو دادگاه انقلاب رشت منتقل کردند.
یک منبع مطلع نزدیک محل مسکونی کشیش یوسف ندرخانی گفته‌بود: «مامورین هنگام مراجعه به منزل ندرخانی با لگد به در می‌کوبیدند و رعب و وحشت آفریده بودند گویا می‌خواستند درب ورودی را بشکنند و به زور وارد خانه شوند. پس از اینکه پسر آقای ندرخانی درب را باز کرد با استفاده از شوکر الکتریکی پسر کشیش یوسف ندرخانی را به زمین می‌زنند و بعد از ورود به خانه در حضور همسر و فرزند دیگر آقای ندرخانی ایشان را با استفاده از شوکر و به همراه ضرب و شتم با خود می‌برند.»
در پیگیری‌هایی که توسط خانواده وی صورت گرفته بود وی یک‌روز پس از بازداشت جهت اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد.

 

همچنین روز شنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۸، سیروان رحیمی، هموطن اهل دهگلان در منزل خود توسط نیروهای  امنیتی بازداشت و به مکان نامعلوم منتقل شد.
نیروهای امنیتی شب شنبه ششم مهرماه، پس از ورود و بازرسی منزل سیروان رحیمی، برخی از لوازم شخصی این شهروند را ضبط و وی را نیز بازداشت کردند.
تا این لحظه از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروند اطلاعاتی در دست نیست.
سیروان رحیمی پیش از نیز در سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی به اتهام «همکاری با یکی از اعضای کُرد اپوزیسیون ایران بازداشت‌شده بود.

 

 

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah