روز پنج‌شنبه در حالی که ده‌ها تن از هواداران حزب دموکراتیک خلق‌ها در برابر مقر این حزب در شهر کردنشین دیاربکر تجمع کرده بودند، نیروهای امنیتی ترکیه به آنها حمله‌ور شدند. خبرگزاری رویترز به نقل از خبرنگار خود که در صحنه حضور داشت می‌نویسد که پلیس ضمن تلاش برای متفرق کردن افراد با خودرو آب‌پاش، چندین تن از آنها را نیز بازداشت کرده است.
تمامی احزاب سیاسی در ترکیه از عملیات «چشمه صلح» دفاع کرده‌اند، اما حزب دموکراتیک خلق‌ها ضمن مخالفت با این عملیات، آن را «اقدامی تجاوزکارانه» خوانده است.
نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها اعلام کردند که از آغاز حمله ارتش ترکیه تاکنون دست کم ۹ شهروند غیرنظامی کشته شده‌اند.
رویترز با اعلام این خبر به نقل از مسئولان نیروهای دموکراتیک سوریه نوشته است که قربانیان در جریان حملات هوایی و نیز بر اثر برخورد خمپاره جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

photo_2019-10-10_20-34-21

قربانیان حمله اردوغان به کردها در شمال سوریه خبرها حاکی است که تا کنون ۶۰ هزار نفر خانه و کاشانه خود را در پی این حمله رها کرده اند.

پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸

 

 

فیلمی از کشتار کودکان و زنان بر اثر بمباران تجاوزکارانه دولت ترکیه
به مناطق شمال شرقی سوریه
پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸

 

 

 

 

photo_2019-10-10_22-04-05.jpg

در حالیکه نیروهای اردوغان غیر نظامیان کرد را بمباران می کنند شورای امنیت سازمان ملل به پیشنهاد بلژیک، فرانسه، آلمان، لهستان و بریتانیا جلسه فوری تشکیل داد و در حال رایزنی است تا اردوغان به گفته معاونش تا عمق ۳۰ کیلومتری خاک سوریه پیشروی کند! پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸

 

 

 

photo_2019-10-10_21-22-55.jpg

مادری که برای دفاع از خانه و کاشانه اش سلاح برداشته است حمله اردوغان به کردهای سوریه به سود رژیم آخوندها است. بویژه در شرایطی که قیام مردم عراق علیه اشغالگری آخوندها و دست نشاندگانش در جریان است.

 

 

 

http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah