روز یکشنبه ۲۸ مهرماه ۹۸ سیدمحمدرضا فقیهی پس از حضور در دادستانی اردبیل که از طرف قاضی نونهال معاون دادستان این شهر احضار شده بود، بازداشت شد.
علت دستگیری و اتهام انتسابی آقای فقیهی تاکنون مشخص نشده است.
این وکیل دادگستری اهل اردبیل و ساکن تهران بارها توسط مقامات قضایی اردبیل تهدید شده بود که «درصورت عدم کناره‌گیری از وکالت پرونده آقای لسانی که در دادگاه تجدید نظر به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده، عواقب سختی در انتظارش خواهد بود.»
وی پیگیر انتقال پرونده آقای لسانی به دیوان عالی کشور بود. او صبح روزیکشنبه نیز در زندان اردبیل با این زندانی سیاسی آذربایجانی دیدار و گفتگو کرده است.
محمدرضا فقیهی بصورت داوطلبانه پرونده ده‌ها زندانی از جمله زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران را وکالت کرده و قبل از این نیز از سوی بازجویان وزارت اطلاعات در تهران بارها بازجویی و دعوت به کناره‌گیری از پرونده زندانیان سیاسی-عقیدتی گردیده است.
عباس لسانی، فعال سیاسی سرشناس محبوس در بند ۷ زندان اردبیل پیشتر در دادگاه بدوی به ۸ سال زندان و تبعید محکوم‌شده بود که این حکم از سوی شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی ناصر عتباتی، به ۱۵ سال حبس و دو سال تبعید به شهر یزد افزایش پیدا کرد.
عباس لسانی در ۲۵ دی ماه سال ۱۳۹۷ در حالی که جهت واخواهی از حکمی که روند دادرسی آن کاملا غیابی طی شده بود، پس از حضور در شعبه دوم دادگاه تبریز و قبل از خروج توسط نیروهای قضایی و امنیتی ربوده شده و با انتقال به اردبیل تحت بازداشت نیروهای امنیتی این شهر قرار گرفت. او پس از اتمام مراحل بازجویی به بند ۷ زندان اردیبل منتقل و از آن زمان تاکنون در این بند نگهداری می شود.
آقای عباس لسانی متولد ۱۳۴۶ ساکن اردبیل بوده که در طول بیش از دو دهه از فعالیتهای خود بارها دستگیر، شکنجه، محبوس و تبعید شده است.

 

دوشنبه ۲۹ مهر۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah