روزچهارشنبه اول آبان ۹۸ پلیس آلبانی از کشف یک هسته تروریستی رژیم آخوندی در آلبانی خبر دادند و طرح نیروی ترویستی قدس سپاه پاسداران حکومت آخوندی برای حمله به گردهمایی مجاهدین در نوروز سال ۹۷ را که قبل از اجرا کشف و خنثی شده بود، اعلام کرد.

آردی ولیو، مدیرکل پلیس آلبانی و گلدیس نانو، مدیر پلیس ضدتروریسم این کشور طی بیانیه‌یی که از تلویزیون تاپ چنل آلبانی پخش شد، از کشف یک هسته تروریستی رژیم آخوندی در آلبانی خبر دادند و طرح نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران حکومت آخوندی برای حمله به گردهمایی مجاهدین در نوروز سال ۹۷ را که قبل از اجرا کشف و خنثی شده بود، اعلام کردند.

تلویزیون تاپ چنل آلبانی ضمن پخش متن بیانیه مدیرکل پلیس و مدیر پلیس ضدتروریسم آلبانی گفت: اعضای یک گروه تروریستی که توسط سرکردگان نیروی قدس (سرویس مخفی رژیم ایران) هدایت می‌شد، می‌خواستند یک اقدام تروریستی در نوروز در تیرانا، علیه سازمان مجاهدین خلق ایران، اپوزیسیون ایرانی که در آلبانی مستقر شده‌اند، انجام دهند.

این حمله تروریستی مدتی قبل از اجرا کشف شد و دولت آلبانی سفیر رژیم ایران در تیرانا، که در فعالیت‌های غیرقانونی شرکت داشت، را اخراج کرد.

متن کامل بیانیه مدیر کل پلیس و میر پلیس ضدتروریسم آلبانی بدین قرار است:

یک شبکه تروریستی که توسط رژیم ایران هدایت می‌شد در آلبانی کشف شد. هدف این شبکه انجام حملات تروریستی بر روی جنبش اپوزیسیون ایران (مجاهدین خلق ایران) بود.

یک هسته تروریستی واحد عملیات خارجی نیروی قدس رژیم ایران، اخیراُ توسط نهادهای امنیتی آلبانی کشف شده است. این هسته تروریستی، هم‌چنین، علاوه بر سایر اقدامات، مسئول طرحی بود که در مارس ۲۰۱۸قرار بود یک حمله تروریستی را در جریان جشنهای نوروز، که توسط اعضای عالیرتبه اپوزیسیون ایران، سازمان مجاهدین خلق ایران، انجام دهد. از اجرای این طرح توسط اقدامات پلیس کل کشور آلبانی و به یمن اطلاعات دقیق ممانعت شد.

هسته تروریستی توسط یک مأمور عملیاتی نیروی قدس با نام پیمان پیمان، که به‌طور دائم در ایران سکونت دارد و عملیات گوناگونی را در آلبانی و مکانهای دیگر در مرکز اروپا و ارو پای غربی هدایت کرده، مدیریت شده است. او در میان سایر اقدامات، آخرین تلاش تروریستی را در مارس ۲۰۱۸انجام داده است. پیمان عملیات زیادی، که برخی جاسوسی و اطلاعاتی و برخی حملات تروریستی را برعهده داشته است.

بیانیه مدیر کل پلیس و میر پلیس ضدتروریسم آلبانی می‌افزاید: یکی دیگر از مأموران عملیاتی علیرضا نقاش زاده نام دارد، که خودش را عضو سابق مجاهدین معرفی کرده و یک پاسپورت اطریشی( با نام مستعار اروین آرام متولد ۱۹۷۴) دارد. نقاش‌زاده توسط پیمان به آلبانی اعزام شد تا در چند دیدار جداگانه، به‌عنوان بخشی از طرح حمله تروریستی که متوقف شد، به جمع‌آوری اطلاعات و جاسوسی بپردازد.

یک مأمور عملیاتی دیگر، عبدالخالق ملک‌زاده نام دارد که در ترکیه زندگی می‌کند و یک هسته عملیاتی دارد. ملک‌زاده (که هم‌چنین در شبکه‌های جنایتکاران با نام مستعار فرهات شناخته می‌شود) طی دو سال گذشته به‌طور مداوم با عبدالسلام تورگوت، یک چهره شناخته شده در جنایات سازمان‌یافته ترکیه، در تماس بوده است تا طرح تروریستی را از جانب پیمان و نیروی قدس اجرا کند.

تورگوت که به‌عنوان رئیس مافیای ترکیه و رئیس یک شبکه بین‌المللی قدرتمند مواد مخدر شناخته می‌شود اخیراً در آذربایجان و ترکیه به اتهام مواد مخدر در زندان بوده است. تورگوت هم‌چنین یک سابقه طولانی در ارتباط با جنایات سازمان‌یافته در آلبانی دارد. تورگوت در پایان سال ۲۰۱۸از زندان در ترکیه آزاد شد. تورگوت هم‌چنین در سال ۲۰۱۱در آلبانی به اتهام قاچاق یک تن هروئین به زندان افتاده بود، اما توانست از کشور با یک پاسپورت قلابی فرار کند. این کار بعد از آن صورت گرفت که دادگاه اقدامات امنیتی وی را از دستگیر در زندان به بازداشت خانگی تغییر داد.

در ادامه بیانیه مدیر کل پلیس و مدیر پلیس ضدتروریسم آلبانی آمده است:

مأموران جنایتکار عملیاتی مستقر در بالکان که زیردست تورگوت یا یک قاچاقچی دیگر ترکیه هستند، از سال ۲۰۱۸به آلبانی اعزام شده‌اند تا طراحی حملات علیه مجاهدین خلق ایران را که توسط ملک‌زاده و و نیروی قدس دیکته می‌شد را انجام دهند. مقام‌های آلبانیایی این اطلاعات و افراد را توسط خبرچینهای خود در این سازمانهای جنایتکار تهیه و شناسایی کردند و آنها را قادر ساخت تا از این حمله تروریستی که توسط عناصر جنایات سازمان‌یافته علیه سازمان مجاهدین و به حساب رژیم ایران، صورت می‌گرفت ممانعت به‌عمل آورند.

نیروی قدس بال عملیاتی سپاه پاسداران است که در خارج از مرزهای ایران فعالیت می‌کند. نیروهای قدس توسط قاسم سلیمانی اداره می‌شود، که از جمله مسئولیت فعالیت‌های رژیم ایران در یمن، عراق، سوریه و لبنان را برعهده‌ دارد. همان‌طور که گفته شد سلول تروریستی متعلق به واحد عملیات خارجی نیروهای قدس بود، یک واحد عملیاتی مخفی در نظر گرفته می‌شد که وظیفه برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های تروریستی در خارج از ایران را برعهده‌ دارد. در این واحد، یک زیر واحد وجود دارد که منحصراً با سازمانهایی که مخالف رژیم هستند، سرو کار دارد. روش جاری این واحد شامل مدیریت از راه دور نیابتی طرف سوم، معمولاً مجرمان و اعضای مافیایی با پیشینه‌های مختلف، برای پوشش درگیری رژیم ایران در تروریسم است.

مدیر کل پلیس و مدیر پلیس ضدتروریسم آلبانی اضافه کردند:

با استفاده از این روش جاری، وزارت اطلاعات رژیم ایران حداقل ۴مخالف رژیم را در هلند، آلمان و ترکیه به‌قتل رسانده و حملات ناموفقی را انجام داده است، مانند آخرین حمله باقیمانده علیه گردهمایی مجاهدین در پاریس در ژوئن ۲۰۱۸.

توجه داشته باشیم که از سال ۲۰۱۴، با هماهنگی سازمان ملل و ایالات متحده، آلبانی میزبان تعدادی از اعضای مجاهدین خلق، سازمانی است که خود را به‌عنوان مخالف در تبعید و به‌عنوان یک آلترناتیو معتبر برای رژیم ایران می‌داند و به همین دلیل رژیم ایران آن را به‌عنوان یک تهدید جدی برای بقای خود تلقی می‌کند. سازمان مجاهدین خلق ایران یک هدف اصلی برای نیروهای امنیتی ایران است که می‌خواهند به اعضای سازمان در هر کجا در خارج از ایران که زندگی و فعالیت می‌کنند، حمله کنند.

مؤسسات امنیتی آلبانی دائما در تلاشند تا این حملات را متوقف کنند.

آلبانیا دیلی نیوز ۲۳اکتبر ۲۰۱۹

پلیس از یک توطئه سلول تروریستی ایرانی در آلبانی جلوگیری کرد

مدیرکل پلیس کشور آلبانی آردی ولیو اعلام کرد که پلیس از یک حمله تروریستی در آلبانی ممانعت کرده است. این هسته تروریستی که در آلبانی فعالیت می‌کرد می‌خواست در مارس ۲۰۱۸ در نوروز حمله کند اما پلیس ایالتی از آن ممانعت به‌عمل آورد.

علاوه براین، ولیو اطلاعاتی در این کنفرانس مطبوعاتی داد که می‌گفت این شبکه رژیم ایران در آلبانی قصد داشت به جنبش اپوزیسیون ایران حمله کند و چگونه از آن ممانعت به‌عمل آورده است. این سلول تروریستی توسط یک عامل نیروی قدس که به‌نام پیمان شناخته می‌شود هدایت می‌شد. پیمان ساکن دائمی ایران است واز راه دور تعدادی عملیات در آلبانی و نقاط دیگر در مرکز و غرب اروپا را هدایت می‌کند در بین اینها وی برای حمله مارس ۲۰۱۸ در آلبانی تلاش کرد. پیمان مأموران زیادی را برای جمع‌آوری اطلاعات و برخی را برای حملات تروریستی هدایت می‌کند. یکی از این مأموران به‌نام علیرضا نقاش زاده است که که خودش را عضو سابق مجاهدین معرفی کرده و یک پاسپورت اطریشی( با نام مستعار اروین آرام متولد ۱۹۷۴) دارد. نقاش زاده توسط پیمان برای جمع‌آوری اطلاعات در آلبانی طی دیدارهای جداگانه‌ای به‌عنوان بخشی از طرح‌ها برای حمله که نهایتاً متوقف شد،فرستاده شده بود.

 
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah