photo_2019-10-26_21-12-40.jpg

آزادی سپیده قلیان با تامین وثیقه ‏یک میلیارد و پانصد میلیونی از بازداشتی های پرونده اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه به صورت موقت و تا تعیین تکلیف در دادگاه تجدیدنظر

 

 

photo_2019-10-26_21-12-10.jpg

اعدام دو زندانی در عادل‌آباد شیراز
دژخیمان خامنه‌ای در زندان عادل‌آباد شیراز دو زندانی را اعدام کردند. اسامی این دو زندانی عبارتند از: مجتبی روشنگر امام، ۳۳ساله و حیدر مهرشات، ۴۰ساله. حیدر مهرشات، متأهل بوده و از ۵سال پیش در حبس به‌سر می‌برد.

 

 

photo_2019-10-26_21-11-23photo_2019-10-26_21-11-44.jpg

یک کشته و شش زخمی در اثر واژگونی نیسان سرویس مدرسه دانش آموزان ایرانشهر
در اثر واژگونی سرویس مدرسه یکی از روستاهای محروم ایرانشهر در مسیر خیرآباد در استان سیستان و بلوچستان، یک نفر از دانش آموزان به نام ابوذر برهانزهی فوت کرده و شش نفر هم زخمی شدند.

 

 

 

آزادی بازداشت شدگان هفت تپه

امیر امیرقلی از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه وامیرحسین محمدی فرد سردبیر نشریه گام و ساناز الهیاری عضو هیات تحریریه نشریه گام و از بازداشت‌شدگان پرونده هفت‌تپه با قید وثیقه از زندان اوین آزاد شدند
همچنین آزادی سپیده قلیان با تامین وثیقه ‏یک میلیارد و پانصد میلیونی از بازداشتی های پرونده اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه به صورت موقت و تا تعیین تکلیف در دادگاه تجدیدنظر

شنبه ۴ ابان ۹۸

 

 

 

جمعی از اهالی شهرستان پارسیان (گاوبندی) در غرب هرمزگان، جمعه سوم آبان ۹۸ نسبت به «صدور مجوز احداث سنگ‌شکن در منطقه‌ی تاریخی و گردشگری بردول تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

پیش از این حدود بیست روز قبل محمود مولوی شهردار پارسیان نیز با اشاره به وجود اکوسیستم‌های طبیعی و آثار قدیمی موجود؛ صدور مجوز سنگ‌شکن در پشت سد بردول را تصمیمی بسیار اشتباه دانسته بود.

 

 

فیلمی از تجمع امروز کشاورزان اصفهان
امروز کشاورزان اصفهان با تجمع در خوراسگان خواهان حقآبه خود بودند. سپس کشاورزان به محل پروژه فولاد و ساماندهی رودخانه نزدیک نکوآباد رفتند.
کشاورزان اخطار دادند که ما خودمان از زاینده روز حفاظت میکنیم و کسی حق برداشتن آب را برندارد و پروژه های در دست احداث را تعطیل کردند.
شنبه ۴آبان۹۸

 

روز شنبه کشاورزان خشمگین اصفهان به محوطه پروژه فولاد رفته و اقدام به تخریب و تعطیل دفتر این موسسه کردند.

شنبه ۴ ابان ۹۸

 

زنجیره بزرگ انسانی برای جلوگیری از انتقال آب خزر به فلات مرکزی

 

 

 

photo_2019-10-26_13-34-07.jpg

دهمین روز تحصن اعتراضی دانشجوی ستاره دار محروم از تحصیل سها مرتضایی
امروز شنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۸، دهمین روز از تحصن سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل که با رتبه ۱۰ کنکور سراسری به دلیل فعالیتهای صنفی دانشجویی ستاره‌دار شد در مقابل دانشگاه تهران تحصن کرده است.

 

 

 

photo_2019-10-26_13-34-23.jpg

 

تجمع کشاورزان اصفهان
جمعی از کشاورزان اصفهان روز شنبه ۴ آبان ۹۸با تجمع در خوراسگان و لنجان، خواهان حقابه کشت پاییزی شدند. نماینده کشاورزان گفت: «جمعی از کشاورزان اصفهان قصد دارند با حضور در باغداران از توابع لنجان، خواهان جلوگیری از افزایش برداشت کارخانه‌های فولاد مبارکه و ذوب آهن از زاینده‌رود شوند.»

 

 

 

photo_2019-10-26_13-34-19.jpg

 

تجمع کارگران روغن نباتی گلنار کرمان در محل برگزاری نماز جمعه
روز جمعه ۳ آبان۹۸ جمعی ازکارگران روغن نباتی گلنار کرمان با تجمع در محل برگزاری نماز جمعه این شهر اعتراض خود را نسبت به وضعیت معیشتی ودریافت نکردن پنج ماه حقوق اعلام کردند.
تجمع کنندگان گفتند که کارفرما ومالک کارخانه پرداخت دستمزدهای عقب افتاده را به تامین شدن مواد اولیه تولید از سوی مسئولان دولتی مشروط کرده است.

 

 

photo_2019-10-26_13-40-59.jpg

 

۸ استان ایران را سیل فرا گرفت
در ۷۲ ساعت گذشته هشت استان آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، قزوین، لرستان و همدان رادسیل فراگرفته است.
بیش از ۱۰۰نقطه مهم در تهران بر اثر بارش باران دچار سیلاب و آبگرفتگی شده و باعث ترافیک سنگین در بزرگراه‌های تهران شده است.
پاسدار محمدرضا مهماندار سرکرده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران ضمن اعتراف به این موضوع وگفت: «جاده قدیم تهران-کرج، محدوده کفش ملی در هر دو طرف، بزرگراه آزادگان، ورودی جاده قدیم کرج، آزاداره تهران- کرج مسیر شرق به غرب ورودی آزادگان جنوب و بزرگراه لشگری در هر دو مسیر در محدوده وردآباد دچار آبگرفتگی و ترافیک سنگین هستند».
شنبه ۴ آبان ۹۸

 

 

 

photo_2019-10-26_13-34-44.jpg

روز چهارشنبه هفته گذشته، ۱ آبان ۱۳۹۸، جمعی از جوشکاران سیار بیرجند، در اعتراض به قطع شدن سهمیه سوخت خودروهایشان، در مقابل ساختمان شرکت نفت منطقه‌ای خراسان‌جنوبی، دست به تجمع زدند.

 

 t.me/begoonah1

instagram.com/begoonah