روز جمعه سوم آبان‌ماه ۹۸ بیش از ۲۰۰ نفر از زباله‌گردان در اعتراض به ممنوع شدن زباله‌گردی در شهر نظرآباد واقع در استان البرز به ساختمان شورای شهر حمله کردند.
مردم محروم که براثر فقر و گرانی ناشی از سیستم فاسد اقتصادی دولت مجبور به درآوردن لقمه نانی از طریق زباله‌گردی شده‌اند مسیر را مسدود کرده و شیشه‌های ساختمان شورای شهر را شکستند.
عوامل حکومتی در وحشت از گسترش اعتراضات زباله‌گردان خشمگین و مردم گرسنه، ماموران نیروی انتظامی را به محل اعزام کرده و ۲۰ نفر از آنان را بازداشت کردند.
رئیس شورای شهر نظرآباد ضمن تایید بازداشت زباله‌گردان مدعی شد که : معترضین به سالن و اتاق ها وارد شدند و قصد وارد کردن خسارت به ساختمان شورا را داشتند که ۲۰نفر از آن ها دستگیر و بازداشت شدند.
احمدزاده رئیس شورای شهر نظرآباد امروز شنبه چهارم آبان از تصویب لایحه ای مبنی بر واگذاری جمع آوری زباله های خشک موجود در سطل های زباله به پیمانکار از شهرداری به شورای شهر نظرآباد خبر داد و گفت: این موضوع موجب اعتراض زباله گردهای این شهرستان شده است.
وی با بیان اینکه زباله‌ گردان روز گذشته به شورای شهر نظرآباد حمله کردند و نزدیک بود که عضو زن شورا را ضرب و شتم کنند،تصریح کرد: تعدادی افرادی که روز گذشته در جلوی شورای شهر نظرآباد تجمع کرده بودند بالای ۲۰۰ نفر بودند و دادستان و نیروی انتظامی نیز در محل حضور داشتند و خواستار حفظ آرامش توسط این افراد بودند.
شایان ذکر است که این مقام حکومتی با وقاحت خاص ماموران نطام ولایت فقیه زباله‌گردی را یک شغل رسمی تلقی کرده و برای ساماندهی آن‌ها با شهرداری توافق کرده است.

 

 

t.me/begoonah1
instagram.com/begoonah