photo_2019-11-08_19-44-27.jpg

نامه یک دانش آموز بلوچ به آموزگارش:اگر لباس کهنه دارین که استفاده نمیشوند به ما بدهید.
اگر کوچک بود لباس ها یا بزرگ،اشکال نداره فقط باشد.حالا که دیگه هواسرد شده به خدا هیچی ندارم.

 

 

 

 

دوفیلم از گرامیداشت چهلمین روز رزگار زندی
روزگار زندی روز ۹ مهر ۱۳۹۸ از سوی  رژیم سفاک و ضد ایرانی آخوندها در شهر سنندج اعدام شد.
پدر روزگار در مراسم یادبود فرزند جوانش گفت: طناب دار را آتش می زنیم به این امید که اعدام در ایران و همه جای دنیا لغو شود.
دایە شریفە مادر زندەیاد رامین_حسین_پناهی از زندانیان سیاسی کرد که از سوی رژیم ضد بشری اعدام شد از جملە یکی از شرکت کنندگان در این مراسم بود.
جمعه ۱۷آبان ۹۸

 

 

برگزاری نمایشگاه دادخواهی برای قربانیان قتل عام ۶۷ همزمان با بررسی پرونده حقوق بشر ایران در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو ازسوی شورای ملی مقاومت ایران
جمعه هفدهم آبان۹۸

 

فیلمی ازبرگزاری نمایشگاه دادخواهی برای قربانیان قتل عام ۶۷ همزمان با بررسی پرونده حقوق بشر ایران در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو ازسوی شورای ملی مقاومت ایران
جمعه هفدهم آبان۹۸

photo_2019-11-08_13-30-39.jpg

تجمع #کارگران نیشکر هفت تپه
روز جمعه ۱۷ آبان ۹۸ جمع زیادی ازکارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت‌تپه در مقابل درب مدیریت این شرکت تجمع کردند. آنها خواستار پرداخت فوری حقوق و مزایای عقب افتاده و لغو احکام صادره و تعقیب قضایی علیه همکاران و حامیان‌شان شدند.

 

آتش گرفتن خودرو سوختبر در پی شلیک مامورین نیروی انتظامی در میناب
روز چهارشنبه ۱۵ آبان ۹۸ مامورین نیروی انتظامی میناب در استان هرمزگان به سوی یک خودرو سوختبر در روستای تلنگ از توابع شهرستان میناب تیراندازی کردند که بر اثر اصابت گلوله، سوخت آتش گرفته و ماشین دچار حریق شد.
به گفته شاهدان عینی راننده خودرو به طور معجزه آسایی جان سالم به درد برد.
به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از یک منبع آگا: خودرو سوختبر در حال آتش گرفتن بود که راننده خودرو نجات یافت اما بعد از نجات راننده ، ماموران او را دستگیر کردند.
رژیم قاچاقچی آخوندها سوختبری مردم برای امرار معاش را قاچاق می داند و ماموران سرکوبگرش با شلیک گلوله به خودروهای سوختبری که به هشدار آنها توجه نکنند چنین فاجعه ای می آفریند.
گزارشهای مردمی حاکی است که در برخی از موارد ماموران هیچ گونه هشدار ایستی به خودروهای مظنون به حمل سوخت نمیدهند و برای متوقف کردنشان به سمت آنها تیراندازی میکنند.

 

 

تصاویری از خسارات زلزله ۵/۹ ریشتری در روستای ورنکش میانه
جمعه ۱۷ آبان ۹۸

 

اشک های پیرمرد هموطنی که همه زندگی اش را در زلزله آذربایجان از دست داده است
جمعه ۱۷آبان ۹۸

 

 

زلزله آذربایجان و گریه های مادری که جگر گوشه اش را از دست داده است اندوه زلزله و ویرانی و مرگ و مصیبتی که به همراه دارد از یک سو بی پناهی پس از آن مانند دیگر هموطنان زلزله زده و سیل زده از سوی دیگر غم و درد این فاجعه را بیشتر می کند. راستی چاره چیست؟ چه باید کرد؟ پاسخ این پرسش را امروز در قیامهای عراق و لبنان می بینیم که برای نجات خود و کشورشان قیام کرده اند. این تنها راهی است که پیش روی ما مردم ایران است. همه بلاهای طبیعی قابل پیش بینی و قابل پیشگیری هستند. در ژاپن روزی دو هزار زلزله می آید اما راه مقابله با آن وجود دارد. از جمله روش ساختمان سازی و…. یک سونامی در ژاپن آمد به سرعت همه چیز را بازسازی کردند اما زلزله زدگان کرمانشاه هنوز بی خانمان و بی پناه هستند. این ناشی از سیاست های رژیم اشغالگر حاکم است. برای اینکه سرمایه های این مملکت خرج مردم شود باید ایران را پس گرفت.

جمعه ۱۷ آبان ۹۸

 

 

زلزله‌ای با قدرت ۵.۹ ریشتر در حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی روی داده است و ۷ روستا را تخریب کرده است. زمان وقوع این زلزله ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد جمعه بوده است. تَرْک یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی و مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه است.
در پی این زلزله تاکنون ۶ کشته و ۳۴۵ مصدوم و ۴۰ پس‌لرزه بە ثبت رسیدە و دستکم ۴۰۰ واحد مسکونی تخریب شدە است.
جمعه ۱۷آبان ۹۸

 

 

t.me/begoonah1
instagram.com/begoonah