بر طبق آخرین اخبار دریافتی از ۸۰ روستای زلزله زده در آذربایجان شرقی ۱۷۰۰ واحد مسکونی دچار آسیب شده است. در میان روستاهای خسارت دیده، روستای ورنکش بیشترین خسارت را دیده است.
ریزش کوه در جاده میانه – بستان نیز گزارش شده و شهرهای میانه، سراب و ترکمانچای در استان آذربایجان شرقی تحت تاثیر مستقیم این زلزله قرار گرفته‌اند و تاکنون ۷ روستای مناطق زلزله زده بیشترین خسارت را دیده اند و در این میان بیشترین تخریب در روستای ورنکش با تخریب ۳۰ خانه گزارش شده است.همچنین استانهای زنجان، گیلان، اردبیل و آذربایجان غربی نیز زمین لرزه را احساس کرده‌اند.
به گزارش ایسنا مریم آذر یکی از اهالی روستای ورنکش میانه گفت: محل نگهداری دام‌هایمان و همچنین محصولاتی که در حیاط خانه داشتیم همگی تخریب شده و زیرآوار مانده‌اند.
وی افزود: موتور و تراکتورمان اسباب گذران زندگی‌مان بود و با آن تامین معاش می‌کردیم، اکنون زیر آوار خراب شده‌اند.یکی دیگر از اهالی روستا نیز گفت: بسیاری از خانه‌های روستای ورنکش مقاوم سازی نشده و بسیار خسارت دیده‌اند و احشام و محصولات مردم زیر آوار مانده است

یکی از زلزله زدگان به خبرنگار خبرگزاری حکومتی ایسنا گفت: بیماران ما هنوز اینجا مانده‌اند، دختر ۱۲ ساله به خاطر نبود بیمارستان در این نزدیکی در راه بیمارستان جان باخت، بیمارستان ما را جمع کردند و فقط هفته‌ای یک دکتر به روستای ما میآید، اگر بیمارستان داشتیم کسی نمی مرد، خانه‌ام نا مقاوم است، خودم و برادرم تحت پوشش کمیته امداد هستیم به کمیته امداد گفتم خانه ما را مقاوم کن ولی کمک نکردند الان زن برادرم زیر آوار مرد.

 

t.me/begoonah1
instagram.com/begoonah