پنجشنبه ۲۳ آبانماه، بنابر گزارشات منتشره، مزدوران بدر و حشدالشعبی به مردم بپا خواسته بغداد در نزدیکی میدان التحریر حمله کردند. درگیری ها همچنان ادامه دارد. تیراندازی نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی به مردم بپا خواسته عراق در حالی است که شعله های قیام مردم عراق در بسیاری از شهرهای دیگر شعله کشیده است

تلویزیون العربیه ۹۸:۰۸۲۳خشم مردم بصره از دخالت‌های رژیم ایران
معترضان عراقی هم‌چنان خشم خود را از ادامه دخالت رژیم ایران در امور داخلی کشورشان در پهنه اقتصادی و سیاسی، ابراز می‌دارند و آنرا محکوم می‌کنند. آنها بحرانهای کنونی کشور را با دخالت‌های رژیم ایران مرتبط می‌دانند و خواستار پایان دادن به آن هستند. تظاهرات‌کنندگان بصره خشم خود نسبت به احزاب عراقی وفادار به رژیم ایران را این‌گونه بیان کردند.
یک تظاهر کننده:‌ قیام مردمی ما یک انقلاب علیه احزاب مورد حمایت رژیم ایران می‌باشد. همه جوانان عراق به این موضوع اشراف دارند. این یک واقعیت است.
یک تظاهر کننده: اینها همه‌شان فرامین خود را از رژیم ایران می‌گیرند. مشکل ما با احزاب اسلامی اعم از سنی و سایرین همین است. متأسفانه آنچه جمهوری اسلامی نامیده می‌شود حتی بر احزاب غیرشیعه که در حکومت می‌باشند کنترل دارد.
یک تظاهر کننده: با صراحت بگویم که تمام جوانان عراق آگاه شده‌اند. موضوع این است که احزاب و فراکسیونها فقط برای سرقت و دزدی آمده‌اند و این احزاب و فراکسیونها تحت حمایت رژیم ایران هستند

تلویزیون الحدث- ۲۳آبان۹۸- ساعت ۰۸۳۰

صبح امروز نیروهای امنیتی عراق با پرتاب نارنجکهای صوتی و پرتاب مستمر گازهای اشک‌آور و شلیک گلوله‌های جنگی به میان انبوه مردم متحصن در میدان خلانی، یک تن را کشته و تعداد زیادی را مجروح کردند.

این در حالی است که به‌رغم تلاشهای فراوان نیروهای امنیتی برای کنترل کامل میدان خلانی و بستن کلیه پلهای منتهی به آن، جنگ و گریز میان جوانان و این نیروها برای کنترل میدان خلانی جریان دارد.

همزمان میدان تحریر شاهد حضور گسترده و فعال دانشجویان و تظاهرات اعتراضی آنهاست.

قیام‌کنندگان میدان تحریر بغداد به «تظاهرات میلیونی پایداری» در روز جمعه فراخوان دادند. اسکای نیوز با پخش این خبر افزود: تظاهرات در بغداد و در برخی از استانهای عراق با خواست برکناری حکومت و انحلال پارلمان و اصلاح قانون اساسی عراق از سر گرفته شد..

 

شامگاه ۲۲آبان – بابل، عراق – قیام‌کنندگان عراق با یکدیگر پیمان بسته‌اند که تا لحظه پیروزی، میدان را خالی نکنند و تاکنون بر سر پیمان خود چون کوه استوار مانده‌اند.

شب گذشته در شهر الغراف در جنوب عراق توسط وحوش عراقی خامنه‌ای با گلوله‌های جنگی به‌صورت وحشیانه بر روی تظاهرات‌کنندگان آتش گشودند.

رویتر: پنج شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸
منابع پلیس و بیمارستانی از کشته شدن چهار معترض عراقی و زخمی شدن دست کم ۵۰ نفر دیگر در درگیری ها با نیروهای امنیتی در بغداد خبر داده اند. این نیروها می خواستند معترضان را به کمپ اصلی خود در مرکز بغداد عقب برانند.
این منابع روز پنج شنبه ۲۳ آبان، به خبرگزاری رویترز گفتند که سه نفر از قربانیان پس از اصابت نارنجک های گاز اشک آور به سرشان، جان باختند و یک نفر دیگر نیز بر اثر شدت جراحت ناشی از بمب صوتی نیروهای امنیتی کشته شد.
رویترز گزارش داده که نیروهای امنیتی عراقی از شلیک گلوله های واقعی، پلاستیکی و نارنجک های گاز اشک آور علیه صدها معترضی که در نزدیکی میدان تحریر تجمع کرده بودند، استفاده کردند

 

 

 

 

دوفیلم از درگیری شدید  میان جوانان انقلابی عراق و پاسداران و نیروهای حشدالشعبی در نزدیکی میدان خلانی در مرکز بغداد
در این درگیری یکی از جوانان بر اثر نارنجک نیرو های  سرکوبگر به شهادت رسید
ساعت ۱۱:۵۶ به وقت محلی
پنجشنبه شب ۲۳ آبان ۹۸

 

 

 

 

 

 

پیام یک دختر عراقی به پیام یک دختر عراقی به زبان فارسی به خامنه ای و قاسم سليمانی :
یک پیام به نام ملت عراق برای علی خامنه ای و قاسم سلیمانی دارم. ملت عراق دخالت رژیم ایران را رد می کنند. حکومت ایران را رد می کنند.ما نمی خواهیم در داخل عراق جنگ درست کنید. ما مردم ایران را دوست داریم و با مردم ایران مشکلی نداریم. شانزده سال در امور عراق دخالت کردید.مردم ایران تظاهرات کردند و حقشان را از دولت ایران پرسیدند. شما آنها را سرکوب کردید و کشتید. همان کثافت کاری که توی ایران انجام دادید، داری توی عراق انجام میدید. ما را سرکوب می کنید ما را می کشید.ما شما را در زمین عراق نمی خواهیم. این را بفهمید. مردم عراق زندگی را دوست دارند و میخواهند آزاد باشند. این حرف را به فارسی میگم که بفهمی ما چی میگیم. ما انقلاب را ادامه می دهیم. هرکاری که خواستید بکنید. اما ما ادامه می دهیم و به خونه برنمی گردیم. تا آخرش هستیم.و ترس نداریم از هرکاری که شما انجام می دهید ما نمی ترسیم. با انقلاب هستیم تا شما را بکنیم و از عراق بیرون بیندازیم.زبان فارسی به خامنه ای و قاسم سليمانی

 

 

 

شعار فوتبالیست های عراقی بعدازبازی با ایران

ما شیعه وسنی برادریم

 
۲۳ آبان ۹۸ پنجشنبه شب
میدان تحریر بغداد، حضور میلیونی انقلابیون عراقی

در بازی فوتبال امروز عراق و ایران
جوانان عراقی در ورزشگاه عمان علیه قاسم سلیمانی شعار سردادند
شعار: انعل ابوسلیماني اني العراقي اني
گوربابای قاسم‌سلیمانی من عراقیم عراقی
پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸

 

 

 


۲۳ آبان ۹۸ پنجشنبه شب
میدان تحریر بغداد، حضور میلیونی انقلابیون عراقی

 

تلویزیون اسکای نیوز عربی- ۲۳ آبان ماه ۹۸

بدنیال جنگ و گریز میان جوانان معترض و نیروهای امنیتی بر سر بازپس گیری میدان خلانی در بغداد، تا کنون دو تن از تظاهر کنندگان بر اثر شلیک مستقیم گلوله و پرتاب مستمر گاز اشک آور کشته و تعداد زیادی مجروح و مصدوم شده اند.

در میدان تحریر تعداد جمعیت در حال افزایش است. تظاهرکنندگان طی بیانیه ای فردا را «جمعه مقاومت» نامیده و همه را به برگزاری تظاهرات میلیونی در میدان تحریر دعوت کرده اند.

طبق گزارشات واصله، تظاهرات و درگیری در مناطق جنوبی عراق نیز همچنان ادامه دارد.

قیام مردمی در بغداد و سایر شهرهای عراق شعله می‌کشد.
به رغم تلاشهای فراوان نیروهای امنیتی عراق برای کنترل کامل میدان خلانی و بستن کلیه پلهای منتهی به آن، جنگ و گریز میان جوانان و این نیروها برای کنترل میدان خلانی جریان دارد.

 

 

photo_2019-11-14_13-28-46

قیام مردم عراق – فراخوان به تظاهرات میلیونی

جوانان قیام کننده برای روز جمعه ۲۴ آبان ماه فراخوان تظاهرات میلیونی دادند

 


یکی از مادران قیام‌آفرین در میدان تحریر بغداد علیه اشغالگری رژيم آخوندی شعار میدهد
خطاب به رژيم آخوندی: ایران بسه دیگه دست بکش این سرزمین تو رو نمیخاد

به آتش کشیدن منازل و دفاتر کار نمایندگان پارلمان عراق توسط مردم خشمگین
نمایندگان مزدور سپاه قدس پاسداران در آتش خشم خلق عراق خواهند سوخت
به آتش کشیدن منزل یکی از نمایندگان پارلمان عراق از شبه‌نظامیان ۹ بدر سپاه تروریستی پاسداران به سرکردگی تروریست هادی عامری در شهر الغراف در استان ذی‌قار
چهارشنبه شب ۲۲ آبان ۹۸


دانشجویان دختر در مقابل خودرو وحوش سرکوبگر سپر انسانی ایجاد کرده و میخواهند که دانشجویان دستگیر شده که در داخل خودرو هستند را ‌آزاد کنند
درود بر زنان و دخترانی که علیه ظلم و ستم و اشغالگری رژيم آخوندی در عراق بپاخاسته‌اند
چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸


شهر الغراف درجنوب عراق
آتش گشودن با گلوله‌های جنگی بصورت وحشیانه بر روی تظاهرکنندگان
بکار بردن تیربار بی کی سی توسط وحوش عراقی خامنه ای
شبانگاه چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸


شیوخ عشایر در میدان تحریر همراه با جوانان قیام
شعار ایران بره بره بغداد تبقی حره سر میدهند
ایران اخراج اخراج بغداد آزاد آزاد
یکی از شیوخ بدترین فحش را به رژیم آخوندی و مزدورانش در عراق میدهد (گواوی)
چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸

عراق: تاکیتکهای جدید در برخورد با تظاهرات، تحت نظارت رژيم ایران
اسکای نیوز
شعارهای معترضین عراقی فراتر از فراخوان برای رفرمهای سیاسی و اقتصادی اکنون بر روی خاتمه دادن به هژمونی رژیم ایران در عراق متمرکز شده است. چیزی که تا بحال بواسطه وجود یک طبقه سیاسی متهم به فساد، ضررهای سنگینی به عراق زده است.
در مواجهه با چنین موج گسترده ای از اعتراضات، نخبگان سیاسی به یک استراتژی جدید برای مقابله با تظاهرات تحت رهنمودهای فرمانده س‍‍پاه قدس، قاسم سلیمانی، رو آورده اند.
طبق گفته منابع عراقی، تاکتیک جدید این است که معترضین در میدان تحریر محاصره شوند و طبق گفته همین منابع، نیروهای امنیتی مشغول انجام تمهیداتی برای هرچه تنگ تر کردن این حلقه هستند.
این تاکتیک جدید همچنین شامل دستگیری گسترده معترضین را برای مهار موج اعتراضات می شود.
همزمان مقامات دولتی خط توسعه رفرمهای سیاسی را برای خاموش کردن خشم موجود در خیابانها در پیش گرفته اند، آنهم از طریق اعلام انتخابات جدید و تغییر ترکیب پارلمان

فیلمی از جنگ و گریز در میدان تحریر بغداد امروز پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸ نیروهای سرکوبگر در تلاش برای ورود به میدان تحریر هستند که از سوی جوانان انقلابی قیام آفرین پس رانده میشوند.

 

 

قیام دانش آموزان عراقی در بغداد
پنجشنبه ۲۳آبان ۹۸
قیام مردم عراق برای انقلابی دمکراتیک است که روز به روز گسترش می یابد، عمق پیدا می کند و به پیش می تازد.
پس از آنکه خبرگزاری فرانسه از جلسه قاسم سلیمانی با سران باندهای حکومت دست نشانده و توافق آنها برای سرکوب و جمع کردن قیام خبر داد و در یک تلاش سرکوبگرانه توانستند سه پل ارتباطی بغداد که در تصرف قیام کنندگان بود را پس بگیرند،
و شماری را کشتار و مجروح نمایند، قیام کنندگان نه تنها مرعوب نشدند بلکه با حمله دوباره پلها را پس گرفتند و قیام مانند هیفده شهریور شعله ور تر شد و حکام دست نشانده زبان به اعتراف گشودند که با سرکوب نمی توان به قیام مردم پایان داد. این یک تحول کیفی در قیام مردم عراق بود که واکنش های بین المللی هم در پی داشت.
از این رو قیام عراق به یمن پایداری مردم و جوانان انقلابی سرکوب و ترفندهای رژیم آخوندها را پشت سر گذاشته، تثبیت شده و راه خود را به سوی پیروزی باز می گشاید.
قیام مردم عراق را از این منظر نگاه کنیم که عمق استراتژی نظام را شخم می زند و در معرض فروپاشی قرار می دهد. قالی عراق که از زیر پای خلیفه ارتجاع کشیده شود تعادلش به هم می خورد

 

قیام مردم عراق
جنگ وگریز صبح پنجشنبه
۲۳ آبان ۹۸
تلاش وحوش عراقی خامنه‌ای برای یورش به میدان تحریر و پس‌راندان آنها توسط جوانان مبارز وانقلابی

 

پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸
t.me/begoonah1
instagram.com/begoonah