رادیو بین المللی فرانسه:اعتراضات مرگبار در ایران وحمله به بانک‌ها و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» با شدت گرفتن اعتراضات در ایران، مردم معترض به بانک‌های برخی از شهرهای ایران حمله کردند و برخی از معترضان نیز شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند. بر اساس گزارش‌ها، اعتراضات علیه گرانی شدید و ناگهانی بنزین در برخی از شهرهای ایران از جمله تبریز، کرج، شیراز، بهبهان، سیرجان و اهواز به خشونت کشیده شده است.
بر اساس ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، در بعضی از شهرها خودروی پلیس به آتش کشیده شده‌ است. همچنین پلیس برای متفرق کردن مردم از گاز اشک‌آور و شلیک گلوله استفاده می‌کند.
همچنین بر اساس این ویدئوها، یک شعبه بانک ملی در بهبهان به آتش کشیده شده و مردم به یک بانک دیگر نیز سنگ‌پرانی می‌کنند.

 

رویترز: اعتراضات علیه قیمت بنزین در ایران سمت و سوی سیاسی گرفته و تجمعات گسترش می یابند
روز شنبه در حالیکه اعتراضات علیه افزایش قیمت بنزین سمت و سوی سیاسی گرفت، آژانس های خبری و رسانه های اجتماعی در ایران گفتند که پلیس ضد شورش و نیروهای امنیتی با تظاهر کنندگان در تهران و بیش از ۱۰ شهر دیگر در سراسر ایران درگیر شدند.
یک شاهد که نخواست نامش برده شود از طریق تلفن به رویتر گفت « در اینجا، شیراز، مردم خیلی خشمگین هستند. من صدای تیراندازی را می شنیدیم. صدها نفر در خیابانها هستند. امروز صبح آنها یک ماشین پلیس را به آتش کشیدند».
خبرگزاری رویتر،۱۶ نوامبر ۲۰۱۹، دوبی

 

 

 

 

photo_2019-11-16_21-39-06.jpg

توییت جولیان روپکه، خبرنگار آلمانی درباره قیام ایران
ایران امشب پس از سه برابر شدن قیمت سوخت توسط دولت، در آتش می‌سوزد.
نیروهای رژیم با مهمات جنگی واکنش نشان می دهند، دست کم 6 نفر تا عصر کشته شده‌اند و حتی تیراندازی به سوی کودکان صورت میگیرد.
شنبه ۲۵ آبان ۹۸
t.me/begoonah1
instagram.com/begoonah