به گزارش یورو نیوز -رژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز چهارشنبه ۲۷ نوامبر (۶ آذر) گفت: «(ایرانی‌ها) هر دو ماه یک بار شکاف را بیشتر می‌کنند به حدی که باید صریحا بگویم ما امروز داریم به اِعمال سازوکار حل اختلاف موجود در توافق (برجام) فکر می‌کنیم.»
لودریان که روز چهارشنبه در نشست اعضای کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی فرانسه گفت: «ما با توجه به تکرار اقدامات مقام‌های ایران که به تدریج در حال گسستن از محتوای برجام هستند، در حال بررسی این رویکرد هستیم.»
سازوکار مورد نظر لودریان بندی از برجام است که در آن بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران در صورت نقض مفاد این توافق از سوی این کشور، پیش‌بینی شده است. ایران در واکنش به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و در اعتراض به ناتوانی طرف‌های اروپایی در برقراری خط تجاری، تاکنون در چهار مرحله کاهش تعهدات هسته‌ای را اعلام و برخی فعالیت‌های هسته‌ای خود از جمله در سایت اتمی فردو قم را از سر گرفته است.

 

 

 

photo_2019-11-28_13-32-51.jpg

 

درخواست مشاور امنیت ملی آمریکا از آلمان برای تحریم و فشار به رژیم ایران به گزارش رادیو بین المللی فرانسه به نقل از رسانه های آلمان رابرت اوبرایان، جانشین جان بولتون درمقام مشاور امنیت ملی در دولت دونالد ترامپ، در مصاحبه با پرتیراژترین روزنامه آلمان ضمن انتقاد از سیاست‌های اقتصادی تاکنونی برلین در برابر جمهوری اسلامی گفت که این کشور باید با هدف دستیابی به یک توافق هسته‌ای جامع و دائمی، فشارهای بیشتری را بر حاکمیت ایران اعمال کند.
مشاور امنیت ملی جدید دونالد ترامپ در این مصاحبه افزود که دولت آلمان نیز باید راهکار دولت دونالد ترامپ را در رابطه با ایران الگوی خود قرار دهد. وی گفت که نمی تواند دلیل اصرار آلمان را برای ادامه همکاری اقتصادی با «رژیم ملاها» در ایران درک کند.
به گفته رابرت اوبرایتن، توافق هسته‌ای پایدار با ایران نباید به برنامه هسته‌ای محدود شود، بلکه باید برنامه موشکی، وضعیت حقوق بشر و دخالت‌های ایران در منطقه را نیز پوشش دهد.

 
پنجشنبه ۷ آذر۱۳۹۸
t.me/begoonah1
instagram.com/begoonah