عصر جمعه، ۱۵نوامبر ۲۰۱۹، (۲۴ آبانماه) شهرهای ایران صحنه اعتراض نسبت به سه برابر شدن قیمت بنزین بود. این اعتراضات تا زمان صدور این بیانیه در بیش از ۱۷۶شهر و ۳۱ استان در سراسر ایران گسترش یافته است.
مردم شعار می‌دهند: «مرگ بر روحانی»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «تا وقتی حق خود را نگیریم، از پا نمی‌نشینیم.»
علی خامنه‌ای، به سپاه پاسداران و سایر نیروهای امنیتی دستور داده است تا در تظاهرات در شهرهای مختلف آتش بگشاید. تعداد کشته‌شدگان هم‌چنان در حال افزایش است.
گزارشهای رسیده از ایران حاکی است که دست کم ۴۵۰معترض در تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، اهواز، سیرجان، بهبهان، شهریار، خرمشهر، مریوان. و سایر شهرها کشته و هزاران نفر نیز زخمی شده‌اند که بسیاری از آنها در شرایط وخیم قرار دارند. با این حال، اعتراضات در سراسر ایران ادامه دارد.
رژیم هم‌چنین اینترنت را به‌طور کامل قطع کرده است تا دامنه قیام و میزان وحشیگری خود را پنهان کند.

ما به خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند تسلیت می‌گوییم و از معترضان دفاع می‌کنیم که از حقوق اساسی خود در برابر استبداد، آزادی بیان و آزادی دسترسی به اینترنت دفاع می‌کنند.
ما از خواست خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران حمایت می‌کنیم که گفتند: «این قیامی برای پایان دادن به ۴۰سال دیکتاتوری و تروریسم در ایران است. سران رژیم به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت باید با عدالت روبه‌رو شوند».
ما از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو می‌خواهیم که در کنار مردم ایران برای دسترسی به آزادی و دموکراسی بایستند و برای پایان دادن به سرکوب وحشیانه معترضان، اقدام عاجل کنند.
ما از سران و دولتهای اتحادیه اروپا و نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی می‌خواهیم که به‌شدت سرکوب تظاهر کنندگان را محکوم کنند، خواستار آزادی همه دستگیرشدگان باشند و از قیام مردم ایران برای یک ایران آزاد و دموکراتیک حمایت کنند.

 

دوشنبه ۱۱ آذر۱۳۹۸

t.me/begoonah1
instagram.com/begoonah