photo_2020-01-09_17-24-27

 

 

اسپو تنیک: شلیک موشک حمله تروریستی و انفجار موتور به دلیل نقص فنی می تواند دلیل سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین در ایران باشد
اما این هواپیما سال ۲۰۱۶ خریداری شده و یک هواپیمای نو است. یعنی عمرش سه سال بوده و شرکت هواپیمایی اوکراین هم گفته یک ماه پیش چک فنی شده و هواپیما هیچ اشکالی نداشته است. این هوپیماها دو موتوره هستند و در صورت اشکال فنی برای یک موتور با موتور دیگر می تواند فرود بیاید. شواهدی از سر موشک پدافند در منطقه سقوط پیدا شده است.
خانواده های قربانیان باید به جد دنبال پیگیری این موضوع و تحقیق از سوی شرکت بوئینگ دولت اوکراین و کانادا باشند. با توجه به فیلم آتش گرفتن و سقوط سریع هواپیما هدف پدافند قرار گرفتن محتمل تر به نظر می رسد.

 

 

 

photo_2020-01-09_17-30-17.jpg

اوکراین هواپیما نقص فنی نداشته اشت
بوئینگ ۷۳۷ – ۸۰۰ خطوط هوایی اوکراین تنها سه سال عمر داشته و رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی در نخستین واکنش، علت سقوط را آتش سوزی در قسمت موتور هواپیما اعلام کرد.
شرکت هواپیمایی بین‌المللی اوکراین همه پروازها به تهران را معلق کرده و مقامات کیف نیز گفته‌اند که هواپیما نقص فنی نداشته است. ولادیمر زلسنکی رئیس جمهور اوکراین دستور تحقیقات قضایی داده و بویینگ نیز اعلام کرده که جنبه‌های فنی مسئله را بررسی می‌کند.

 

 

 

 

فرضیه اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی در ایران تقویت میشود

بازرسان اوکراینی که به ایران سفر کرده‌اند قصد دارند برای بررسی گزینه احتمالی اصابت موشک روسی به بوئینگ ۷۳۷ اوکراین که در ایران سقوط کرده است، بقایای لاشه این هواپیما را مورد جستجو قرار دهند.
اولسکی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی اوکراین که این اظهارات را مطرح کرده افزوده است که پس از دیدن اطلاعاتی درباره احتمال اصابت موشک به این هواپیما در شبکه های اجتماعی، تصمیم گرفته‌ است که بازرسان بقایای لاشه هواپیما را به قصد یافتن موشک روسی مورد بررسی قرار دهند.
او در پستی فیسبوکی افزوده است: «اوکراین در جستجوی دلایل احتمالی سقوط هواپیمای اوکراین از جمله احتمال اصابت موشک، یک برخورد، انفجار موتور یا تروریسم است.»یورونیوز

 

 

 

 

photo_2020-01-09_17-16-42.jpg

دیلی میل روزنامه بریتانیایی: آیا این موشکی است که به هواپیمای اکراینی شلیک شد؟

 

 

 

 

photo_2020-01-09_17-17-08.jpg

تصویر جدیدی از قطعه موشک سیستم پدافند تور در نزدیکی محل سقوط

 

 

 

photo_2020-01-09_17-31-13.jpg

قسمتی از سر موشک سیستم پدافندی که امروز در همان جایی که هواپیما سقوط کرده پیدا شده و افراد حاضر در محل عکس گرفته اند.
موشک شلیک شده به هواپیمای مسافربری اوکراینی تور ام ١ یا ٢ است. از موشک‌های خریداری شده از روسیه.
در حالت جنگی دولت‌ها موظفند کلیه پروازهای مسافری را لغو کنند که جمهوری اسلامی اینکار را نکرد،چون جان مردم ایران برایش مهم نیست اما از در عملیات » انتقام سخت» جرات آسیب رساندن به یک سرباز آمریکایی هم ندارد
چون زبان زور را خیلی خوب می فهمد و از آن به شدت می ترسد.

 

پرواز ناتمام هواپیمای‌اوکراینی
رئیس دانشگاه آلبرتا وسط خواندن پیام تسلیت به گریه افتاد
دیوید تورپین، رئیس دانشگاه آلبرتا به خانواده و آشنایان و دوستان دانشجویان ایرانی کشته شده در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران، تسلیت گفت.
روز چهارشنبه هشتم ژانویه، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین سقوط کرد و همه سرنشینان آن از جمله ۱۴۷ ایرانی کشته شدند. تعدادی از سرنشینان این هواپیما، دانشجویان ایرانی در کانادا و یا ایرانیان دارای تابعیت این کشور بودند.
رئیس دانشگاه آلبرتا در پیام کوتاه خود خطاب به خانواده و دوستان دانشجویان فوت شده دانشگاه آلبرتا در این سانحه گفت: « متاسفم که بگویم دانشگاه آلبرتا ۱۰ نفر از اعضای خانواده خود را از دست داده است. »
آقای تورپین افزود: « به نیابت از دانشگاه آلبرتا به تمام آنهایی که از این حادثه متاثر شده‌اند تسلیت می‌گویم، البته کلمات به تنهایی نمی‌تواند بیانگر میزان غم و اندوهی باشد که ما در پردیس دانشگاه حس می‌کنیم.»

 

پنجشنبه ۱۹ دی۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah