به گزارش رویترز، وادیم پریستایکو، وزیر خارجه اوکراین، روز جمعه، دهم ژانویه (۲۰ دی) در یک پیام توئیتری نوشته که ایالات متحده درباره سقوط هواپیمای اوکراینی «اطلاعات مهمی» در اختیار کی‌یف قرار داده است.
وادیم پریستایکو می‌گوید نمایندگان دولت آمریکا او و رئیس جمهوری اوکراین، ولودیمیر زلنسکی را در جریان این اطلاعات قرار داده‌اند و کارشناسان مشغول ارزیابی آن هستند.
وزیر خارجه اوکراین گفته که طی روز جمعه رئیس جمهوری اوکراین با مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، درباره حادثه بامداد چهارشنبه تلفنی گفت‌وگو خواهد کرد.

رادیو آلمان

 

photo_2020-01-10_16-51-28.jpg

آمریکا به تیم تحقیق سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین می‌پیوندد اداره ملی ایمنی ترابری آمریکا پنج‌شنبه شب، ۱۹ دی‌ماه، اعلام کرد که به تحقیقات سقوط هواپیمای مسافربری در ایران می‌پیوندد.
ساعتی پیشتر یک مقام سازمان هواپیمایی ایران خبر داده بود که از این اداره آمریکایی نیز در کنار دیگر کشورها همچون کانادا و اوکراین برای بررسی شواهد و مدارک دعوت شده است.
اداره ملی ایمنی ترابری آمریکا که در زمینه بررسی تصادفات در بخش حمل و نقل فعالیت می‌کند، رسما اعلام کرده است که نماینده‌ای را برای مشارکت در پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران تعیین کرده است.

 

 
جمعه ۲۰ دی۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah