خبرگزاری آسوشیتدپرس
شرکت کنندگان در مراسم روشن کردن شمع که توسط جوامع انگلیسی – ایرانی در انگلیس و حامیان شورای ملی مقاومت ایران در وایت هال(تالار سفید) لندن جمعه ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ برای مسافران پرواز هواپیمای بین المللی اوکراین برگزار شد،که تنها دقایقی پس از پرواز از فرودگاه بین المللی خمینی در تهران روز چهارشنبه سقوط کرد و ۱۷۶ تن کشته شدند
جمعه ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰

 

photo_2020-01-10_15-18-00

 

یک دانشمند ایرانی شاغل در آلمان‌ درمیان قربانیان سقوط هواپیما

انستیتوی علمی ماکس پلانک از مرگ یک پژوهشگر جوان ایرانی خبر داده است. پانیذ سلطانی از پژوهشگران برجسته آن انستیتو بوده و در سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران کشته شده است.

به گزارش یورو نیوز، انستیتوی علمی ماکس پلانک از مرگ غم‌انگیز یک بانوی پژوهشگر ایرانی و از همکاران آن انستیتو در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران خبر داده است.

در اطلاعیه‌ای که انستیتو ماکس پلانک روز جمعه (دهم ژانویه) منتشر کرده آمده است که آن انستیتو «در سوگ مرگ غم‌انگیز پانیذ سلطانی، دانشمند ۲۹ ساله» فرو رفته است.

خانم سلطانی دکترای خود را در رشته پلیمرشناسی اخذ کرده بود و در شهر ماینز زندگی می‌کرد.

 

 

 

photo_2020-01-10_15-37-08.jpg

از کرامات شیخ شقاوت پیشه و مزدوران پلیدتر از خودش

با این تلاشهای رذیلانه و مذبوحانه میخواد همانطور که کشتن قیام کنندگان را کار خودشان نامید کشتن مسافرین را هم کار خودشان بنامد! این فرار به جلو برای این است شواهد انکار ناپذیر وجود دارد که هواپیمای مسافربری اوکراین را با موشک زده اند. این رژیم باید به جرم این جنایت در دادگاهی بین المللی محاکمه و مورد حسابرسی قرار بگیرد چرا که در زمانیکه اقدام به عملیات نظامی کرده است پروازها را لغو نکرده و یک هواپیمای مسافر بری را بدون هیج دلیلی هدف موشک قرار داده و جان نزدیک به ۱۸۰ نفر شهروند عادی را گرفته است.

 

 

photo_2020-01-10_15-11-18

خلبان هواپیمای اوکراین هیچ مشکلی را گزارش نکرده بود براساس گزارش اولیه بررسی سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین نشان می دهد که «هیچ پیام رادیویی توسط خلبان در خصوص شرایط غیر معمول دریافت نشده است.» این هواپیما در حوالی شهر جدید پرند استان تهران با ۱۷۶ سرنشین ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه بامداد روز چهارشنبه به وقت محلی سقوط کرد.
آسوشیتدپرس گزارش داد که اولكسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت اوکراین ، به رسانه های اوکراینی گفت كه مقامات این کشور سناریوهای مختلف درباره سقوط این هواپیما در ایران را بررسی می کنند. او افزود احتمال اصابت یک سیستم موشکی تور(Tor)، به عنوان یکی از اصلی‌ترین تئوری‌هاست.
آقای دانیلوف گفته است که «اطلاعاتی درباره پیدا شدن تکه‌هایی از یک موشک در نزدیکی محل سقوط هواپیما در اینترنت منتشر شده است.» او درباره منبع این اطلاعات در اینترنت توضیحی نداده است.

 

فیلمی جدید از سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین که از سوی شهروندان با مشاهده شعله ور شدن آن گرفته شده
همه شواهد نشان می دهد که خامنه ای در حالیکه برای حمله موشکی نمایشی به آمریکایی ها خبر داد که آسیبی به آنها نرسد اما پرواز هواپیماهای مسافربری را تعلیق نکرد این سانحه با شلیک موشک پاسداران بوده است.
مردم ایران و خانواده های قربانیان نباید در برابر این جنایت هولناک سکوت کنند.
همه ایرانیان مقیم خارج بویژه ایرانیان تحصیلکرده واکنش نشان دهند و از دنیا بخواهند روابط خود را با این رژیم جنایتکار و ضد ایرانی قطع کنند.
یک تحقیق کامل در باره این فاجعه انجام بگیرد و رژیم به خاطر این جنایت مورد حسابرسی و مجازات قرار بگیرد.

 

 

 

81680154_1467247693435465_2094290087197016064_n.jpg

آخرین پست مهران ابطحی فروشانی از جان باختگان سانحه هواپیمای اوکراین که هدف موشک سپاه پاسداران قرار گرفت
ایران بدون مبارزه ما ایرانیان برای سرنگونی این رژیم ضد ایرانی ایران نمی شو

 

محمدمهدی الیاسی که از کار و پژوهش در ایران ناامید شده بود و چند سالی بود که به کانادا مهاجرت کرده بود، از مسافران هواپیمای اوکراینی بود.
او دانش‌آموخته‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه شریف و دارای مدال نقره کشوری المپیاد فیزیک بود.
استعدادها و سرمایه های ملی ایران در سایه حکومتی ضد ایرانی و ضد علم و دانش و فرهنگ و پیشرفت و تمدن چون آینده ای برای خود نمی بینند به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند و مفت و مجانی نصیب دولت های خارجی می شوند. آنها چون خانواده ها و و ریشه هایشان در ایران است به آنجا برمی گردند و از سوی حکومت ضد ایرانی کشتار می شوند. سرنوشت غم انگیزی که پایان آن در دست ما مردم ایران است.
هموطنانی که در کشورهای خارج مقیم هستید شما بزرگترین سرمایه امروز و فردای ایران هستید، به خود آیید و به جبهه مبارزه برای آزادی سرزمینمان بپیوندید.
برای سفری با امنیت به ایران باید ایران را از ظلم و ستم حکومت جباران رهاند.
این وظیفه یک همه ما است.
خون ریخته شده بیش از ۱۵۰۰ جوان بر خیابانهای شهرهای میهن و اکنون قربانیان سانحه هواپیما برای تک تک ما تعهد و مسئولیت وجدانی و اخلاقی دارد، به وظیفه خود قیام کنیم.

 

 

82943005_1467250990101802_1030959169433239552_n.jpg

پرچم نیمه افراشته کانادا دردانشگاە بریتیش کلمبیا به یاد قربانیان سانحه هواپیمای اوکراین
تعدادی از دانشجویان ایرانی کانادایی این دانشگاه در سانحه این هواپیما که هدف موشک سپاە پاسداران قرارگرفت جان خود را از دست دادند.
خامنه ای به جای انتقام از آمریکا از مردم ایران انتقام گرفت و اکنون ایرانیان را تهدید می کند. باید انتقام این جانهای بی گناه را از او و رژیمش گرفت.
زمان اتحاد و همبستگی ملی علیه این رژیم است

 

تجمع ایرانیان در تورنتو کانادا به یادبود جان باختگان سانحه هواپیمای مسافربری اوکراین اجرای سرود «ای ایران »

 

تجمع ایرانیان در تورنتو کانادا به یادبود جان باختگان سانحه هواپیمای مسافربری اوکراین
با شعار مرگ بر خامنه ای

 

81721244_1467258516767716_7670999937856831488_n.jpg

 

سناتور تد کروز: مسافران هواپیمای اوکراینی قربانی «بی‌کفایتی» مسئولان جمهوری اسلامی شدند
سناتور کروز در توییتر نوشت؛ هواپیمای حامل مسافران هواپیمای اوکراینی توسط نظام ایران ساقط شد و غیرنظامیانی که بر اثرسقوط آن هواپیما جان خود را از دست داده‌اند در واقع قربانی بی‌کفایتی دولتی شده‌اند که حامی نخست تروریسم در جهان است.

 

photo_2020-01-10_14-57-57.jpg

اتاق استادان ایرانی دانشگاه آلبرتا کانادا، پدرام موسوی و مژگان دانشمند که با انفجار هواپیما به دستور خامنه ای و سپاه تروریستی جان باختند.

 

 

 

82167321_1467259636767604_4440706634548772864_n.jpg

حرامزادگی «آیت الله بی بی سی»

 

صفحه یک‌ اغلب روزنامه‌های کانادا امروز به سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین اختصاص داشت
هواپیمای_اوکراینی و جان‌باختن ۱۷۶ نفر در این سانحه. ۱۳۸ نفر راهی اینجا بودن و ۶۳ نفر شهروندش. خیلی از دانشگاه‌ها دانشجویی توی هواپیما داشتن و خیلی از شهرها شهروندی. موقعیت تلخی است؛ سقوط در ایران و سوگواری در کانادا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در مراسم یادبود جان باختگان سانحه هواپیمای مسافربری اوکراین
هواپیمایی که با شلیک موشک سپاه پاسداران هدف قرار گرفت.
‹ گزارشی ازیک هموطن مراسم یادبود هم‌وطنانی که در سانحه هوایی از دستشون دادیم، روبروی پارلمان کانادا. ۱۰ نفر از سرنشینان هواپیما ساکن اتاوا بودن و ۳ نفرشون دانشجوی دانشگاه اتاوا. فردا هم در دانشگاه مراسم یادبودی براشون برگزار میشه.›
«نخست وزیر جاستین ترودو هم اومد و دسته گل گذاشت و شمع گذاشت و تسلیت گفت.»

 

 

پاکسازی غیر عادی و زودرس محل سقوط هواپیمای #اوکراین قبل از آنکه بازرسان خارجی آنرا مشاهده کنند

 

جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین که با موشک سپاه پاسداران ساقط شد و رژیم از تحویل آن به شرکت بوئینگ خودداری می کند
این جعبه سیاه به سازمان هوایی کشور زیر حاکمیت و اشغال رژیم ضد ایرانی آخوندها تحویل داده ش

 

 

photo_2020-01-10_14-39-49

 

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا: هواپیمای اوکراینی با دو موشک ساقط شده است
موریسون می گوید، استرالیا اطلاعاتی را در رابطه با سقوط هواپیما ساقط شده مشابه آنچه که به کانادا از سوی آمریکا ارائه شد را دریافت کرده است.
ترامپ و مقامات رسمی پنتاگون ، دو رسانه آمریکایی ، دولت بریتانیا و نخست وزیر کانادا نیز این خبر را تائید کردند.

photo_2020-01-10_14-39-24

وزارت خارجه بریتانیا از شهروندانش خواست از هرگونه پرواز و سفر به ایران خودداری کنند
وزارت خارجه بریتانیا همچنین بە شهروندان خود توصیه کرده است که از سفرهای هوایی به مقصد ایران، یا از این کشور و یا هرگونه پرواز در داخل ایران خودداری کنند.

photo_2020-01-10_14-28-59

نخست‌وزیر سوئد خواهان تحقیقات «سریع، کامل و شفاف» درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران شد
وی پس از گفتگو با جاستین ترودو، همتای کانادایی خود بر ضرورت تحقیقات کامل و گسترده درباره سانحه تاکید کرد.
بر اساس بیانیه دولت سوئد، دو نخست وزیر خواستار حضور کارشناسان کشور خود در روند تحقیقات هستند.
به نوشته این بیانیه نخست‌وزیر سوئد با رئیس‌جمهوری اوکراین نیز تماس گرفته است.

 

photo_2020-01-10_14-18-11

خانم نیلوفر صدر حاج سید جوادی دختر مرحوم احمد صدر حاج سید جوادی که در پرواز هواپیمای اکراینی جان خود را از دست داد
احمد صدر حاج سید جوادی، از اعضای نهضت مقاومت ملی ایران، از نخستین اعضای نهضت آزادی ایران و عضو شورای انقلاب در جریان انقلاب ضد سلطنتی و وزیر دادگستری در دولت موقت مهدی بازرگان بود. یک فرزند وی علیرضا صدر حاج سید جوادی از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران و از مسئولین این سازمان هستند و فرزند دیگر وی خانم شهرزاد صدر حاج سید جوادی از مسئولین اول سازمان مجاهدین خلق ایران و یکی از مسئولین طراز اول مجاهدین هستند.
علیرضا صدر حاج سید جوادی از فرزندان مرحوم احمد صدر حاج سید جوادی و برادر خانم نیلوفر حاج سید جوادی که در سانحه هوپیما جانشان را از دست دادند در آلبانی هستند.

 

 

 

 
نخست‌وزیر کانادا رسما گفت پرواز۷۵۲ اکراین با شلیک موشک ایران ساقط شده است
جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، درباره پرواز۷۵۲:
«ما اطلاعاتی داریم از منابع متعدد، از جمله از همپیمانان‌مان و از اطلاعات خودمان، که شواهد نشان می‌دهد این هواپیما با یک موشک زمین به هوای ایران ساقط شده. این می‌تواند غیرعمدی هم بوده باشد.» ما از همان ابتدا در کانال بگونه بر این موضوع تاکید کردیم که سقوط این هواپیما می تواند بر اثر پدافند رژیم باشد. و شواهد و قرائن را نشان دادیم که این هواپیما هدف موشک قرار گرفته است.
خانواده های قربانیان و همکاران آنها و همکلاسی هایشان و همه مردم نباید دست روی دست بگذارند.
به این جنایت و کشتار اعتراض کنید.

 

 

 

رئیس دانشگاه آلبرتا وسط خواندن پیام تسلیت به گریه افتاد
دیوید تورپین، رئیس دانشگاه آلبرتا به خانواده و آشنایان و دوستان دانشجویان ایرانی کشته شده در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران، تسلیت گفت.
روز چهارشنبه هشتم ژانویه، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین سقوط کرد و همه سرنشینان آن از جمله ۱۴۷ ایرانی کشته شدند. تعدادی از سرنشینان این هواپیما، دانشجویان ایرانی در کانادا و یا ایرانیان دارای تابعیت این کشور بودند.
رئیس دانشگاه آلبرتا در پیام کوتاه خود خطاب به خانواده و دوستان دانشجویان فوت شده دانشگاه آلبرتا در این سانحه گفت: « متاسفم که بگویم دانشگاه آلبرتا ۱۰ نفر از اعضای خانواده خود را از دست داده است. »
آقای تورپین افزود: « به نیابت از دانشگاه آلبرتا به تمام آنهایی که از این حادثه متاثر شده‌اند تسلیت می‌گویم، البته کلمات به تنهایی نمی‌تواند بیانگر میزان غم و اندوهی باشد که ما در پردیس دانشگاه حس می‌کنیم.»

 

 

 

82008754_1466667920160109_343668233460514816_n.jpg

مهره اطلاعات و مشاور آخوند روحانی حسام الدین آشنا رسانه های فارسی را تهدید کرد

که در باره سرنگون شدن هواپیمای مسافربری اوکراین که هدف موشک سپاه پاسداران قرار گرفته است اطلاع رسانی نکنند!
معلوم است ار اطلاع رسانی و پرسشهایی که حول این موضوع میشود به شدت ترس و واهمه دارند. باید گفت اگر ریگی به کفشتان نیست چرا می ترسید؟ نمی توانید مسافرین یک هواپیما را هدف قرار دهید و دنیا نسبت به این فاجعه و این جنایت ساکت بماند. هموطنان فعال در شبکه های اجتماعی و همه هموطنان مقیم خارج تمامی رسانه ها را به پرداختن به این موضوع و جنایت های که رژیم علیه مردم ایران بویژه شهروندان عادی مرتکب میشود فرا بخوانند.
جمعه ۲۰ دی۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah