شب گذشته مهلت یک هفته‌یی که مردم و جوانان انقلابی ناصریه برای پاسخ به خواسته‌هایشان به دولت مستعفی و پارلمان عراق داده بودند پایان یافت. همزمان با فراخوان جوانان ناصریه، در بغداد، نجف، میسان، بابل، کربلا و دیگر شهرهای جنوبی عراق، به مسدود کردن اتوبانها اقدام کردند.
شب گذشته اتوبان محمد قاسم در بغداد شاهد درگیری نیروهای شبه‌نظامیان با مردم و جوانان و هم‌چنین در میدان گیلانی و طیران درگیریها و شلیک مستقیم به جوانان تا پاسی از شب ادامه داشت.
به گفته شاهدان عینی در این درگیریها سه تن از جوانان شهید و ۲۵تن مجروح شدند.
هم‌چنین اتوبانها و مسیرها و بعضی از ادارات دولتی توسط مردم کربلا، نجف، ناصریه، بغداد، دیوانیه و… بسته شده‌اند.
کمیته برگزاری انقلاب اکتبر در عراق در بیانیه‌یی نوشت: جوانان عراقی عهد کرده‌اند مبارزه‌شان را تا تحقق اهداف مشروعشان و بازپس‌گیری میهن از فاسدین ادامه خواهند داد.

گزارشگر العربیه در بغداد بامداد روز دوشنبه ۳۰دی ۹۸در گزارشی گفت، با پایان یافتن مهلت تعیین شده از سوی معترضین به پارلمان و طبقه سیاسی حاکم عراق برای پاسخگویی به خواسته‌های معترضین، تظاهر کنندگان اقدام به بستن جاده‌های اصلی پایتخت این کشور کردند.
این در حالی است که شامگاه یکشنبه شهرهای مرکزی و جنوبی عراق شاهد در گیری شدیدی میان تظاهرکنندگان معترض و نیروهای امنیتی این کشور بود.
خبرنگار العربیه گزارش داد که تظاهرکنندگان از بامداد روز دوشنبه همزمان با پایان یافتن مهلت تعیین شده و عدم پاسخگویی مقامات حاکم به خواسته‌هایشان جاده بین المللی بغداد – ناصریه را بسته‌اند.
خبرنگار العربیه گزارش داد، تظاهرکنندگان در شهرهای مرکزی عراق، همزمان با اقدام معترضان در بغداد، معابر اصلی را در شهر «کوت» در استان «واسط » را نیز قطع کردند.

 

 

 

 

 

 

 

دیالی -عراق – مردم شهدا و مجروحین را منتقل میکنند
مزدوران و وحوش تحت امر خامنه ای به سمت مردم آتش گشودند

دوشنبه  سی دی

 

 

دیالی -عراق  دوشنبه سی دی

 

۳۰ دیماه –  بابل عراق

 

 

درگیریهای شدید میان تظاهرکنندگان عراقی در بغداد و بصره و سایر شهرهای جنوبی عراق

دوشنبه ۳۰ دیماه

 

 

 

بغداد روز دوشنبه

دوشنبه  عراق

ادامه تظاهرات  در ‎بغداد و چندین شهر دیگر ‎عراق

روز دوشنبه

 

 

 

بغداد دوشنبه

 

 

 

 

نجف روز دوشنبه

روز دوشنبه  نجف

 

دوشنبه ۳۰دی ۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah