photo_2020-01-26_17-03-45

بی خبری از عباس زارعی از بازداشت شدگان قیام آبان در شیراز وی متولد ۱۳۷۴ در نور آباد ممسنی است و روز ۲۸ آبان بازداشت شده است. اما تا کنون هیچ خبری از وی نیست.

 

photo_2020-01-26_17-03-41
علیرضا_تومار عکاس، روز ۲۵ آبان در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در میدان ونک بازداشت شد. اما با وجود گذشت بیش از هفتاد روز تاکنون هیچ تماسی با خانواده نداشته است و اطلاعی از وضعیت او در دست نیست.

 

photo_2020-01-26_16-50-06

بی خبری از وضعیت ماری محمدی از بازداشت شدگان قیام آبان ۹۸

با گذشت نزدیک به دو هفته از بازداشت ماری محمدی خانواده محمدی تاکنون از وضعیت او اطلاعی ندارند. ماری(فاطمه) محمدی، نوکیش مسیحی است که سال ۱۳۹۷ بازداشت و بعد از شش ماه حبس آزاد شد اما در جریان اعتراضات اخیر و شامگاه یک‌شنبه ۲۲دی ماه در محدوده خیابان آزادی بار دیگر بازداشت شد.

 

 

۱-20

خالد پیرزاده و رضا محمدحسینی مجموعا به ۲۳ سال و نیم سال حبس محکوم شدند
خالد پیرزاده و رضا محمدحسینی دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، توسط دادگاه  تهران مجموعا به ۲۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم شدند. این حکم روز شنبه ۵ بهمن ماه در زندان اوین به آنها ابلاغ شده است. در صورت قطعی شدن این حکم با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص رضا محمدحسینی و ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص خالد پیرزاده قابل اجرا خواهد بود.

آقای پیرزاده از از حدود دو ماه پیش با خواسته تخفیف در مجازات و تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه دست به اعتصاب غذا است. به گفته یک منبع مطلع فشار خون آقای پیرزاده در این مدت به شدن پایین بودهغ با این حال مسئولان زندان به خواسته‌های او توجهی نکرده‌اند.

رضا محمدحسینی نیز پیشتر در تیرماه و آذرماه امسال دست به اعتصاب غذا زده بود. آقای محمدحسینی پس از اعتصاب غذا و دوختن لبهایش به نشانه اعتراض، توسط ماموران زندان با زور دهانش باز شده و به مکان نامعلومی انتقال داده شده بود.

خالد پیرزاده و رضا محمدحسینی پس از بازداشت و پایان مراحل بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شده بودند و کماکان در این مکان بسر میبرند.

 

 
یکشنبه ۶ بهمن ۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah