دونالد ترامپ؛ رئیس جمهور امریکا امروز ۲۶ ژانویه برابر با ۶ بهمن ماه درتوییتی به زبان انگلیسی و فارسی در جواب به محمد جواد ظریف وزیر خارجه حاکمیت آخوندی نوشت: وزیر امور خارجه ایران می گوید ایران خواستار مذاکره با ایالات متحده است اما می خواهد که تحریم ها برداشته شود. نه، مرسی!

پیشتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه حاکمیت آخوندی در گفتگویی با نشریه آلمانی اشپیگل گفته بود که مذاکره با آمریکا در صورت لغو تحریم‌ها غیر محتمل نیست.
ظریف در این مصاحبه که شنبه منتشر شد، گفته بود: مذاکره با آمریکا حتی پس از ترور قاسم سلیمانی غیرمحتمل نیست، به شرطی که آمریکا تغییر رویه دهد و تحریم های ایران را لغو کند.

یک روز پیش از اظهارات ظریف درباره پیش شرط ایران برای مذاکره با آمریکا علی اصغر زارعان، دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرده بود که ذخیره اورانیوم غنی شده جمهوری اسلامی از مرز ۱۲۰۰ کیلوگرم گذشته است.
طبق گفته دستیار رئیس سازمان انرزی اتمی ذخیره اورانیوم غنی شده ایران به حدود چهار برابر حد مجاز در برجام رسید.
زارعان این خبر را روز چهارشنبه در جریان بازدید شماری از فرماندهان و مقام های ارشد سپاه پاسداران از تاسیسات هسته ای فردو اعلام کرده است.
و این در حالی است که؛ مطابق توافق هسته‌ای و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حاکمیت آخوندی تعهد داده، غنی سازی اورانیوم را در حد ۶۷/ ۳ درصد حفظ کند و میزان ذخیره اورانیوم غنی شده خود را زیر ۳۰۰ کیلوگرم نگه دارد.

همچنین جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد، دوره زمانی فعال شدن مکانیزم حل اختلافات در برجام تمدید شده است. به همین دلیل نشست آینده کمیسیون مشترک برجام در ماه فوریه برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

ترامپ یک توییت دیگر با همان مضمون به فارسی منتشر کرد.

photo_2020-01-26_14-09-08

photo_2020-01-26_14-09-03

توییت تازه ترامپ: وزیر خارجه ایران گفته میخواد با آمریکا مذاکره کنه اما تحریمها باید برداشته بشه. جواب ما اینه: نه ممنون!

 
یکشنبه ۶ بهمن ۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah