روز دوشنبه و در پی  تظاهرات و درگیرهای روزهای قبل در ناصریه در استان ذیقار، بار دیگر سیل جوانان و هزاران تن از مردم به‌میدان شتافتند تا در مقابل حملات وحوش خامنه‌ای و آتش زدن چادرهای تحصن در میدان حبوبی، از فرزندان شورشگر و قیام‌کنندگان ناصریه حمایت کنند.

نیروهای سرکوبگر حکومتی و وحوش خامنه‌ای کشنبه شب با لباس‌شخصی و با ماشینهای شهری به‌میدان حبوبی حمله کرده و به‌روی متحصنان با گلوله‌های جنگی آتش گشودند و تعدادی از چادرهای تحصن را به‌آتش کشیدند. در جریان یورش وحشیانه وحوش، دست کم دوتن از قیام‌کنندگان شهید و دهها تن مجروح شدند.

مردم ناصریه روز دوشنبه به‌جای چادرهای به‌آتش کشیده شده اقدام به‌بنای ساختمانهای مستحکمی برای متحصنان کردند.

آنها هم‌چنین اقدام به‌ جمع‌آوری کمکهای مالی برای فرزندان قیام‌کننده‌شان کردند تا خسارات وارده بر محل تحصن را جبران و قیام خود را استمرار ببخشند.

قیام‌کنندگان عراقی در ناصریه به‌منظور جلوگیری از رسیدن شبه‌نظامیان به‌میدان حبوبی با مسدود کردن پلهای این شهر، پلها را به‌کنترل خود درآوردند.

یک تحلیگر عراقی روز دوشنبه در این باره گفت: حمله شبه‌نظامیان به‌میدان حبوبی در ناصریه بخشی از تلاشهای مأیوسانه رژیم ایران در عراق برای دفاع از طرح توسعه‌طلبانه است که بر اثر قیام مردم عراق به‌خطر افتاده است

خبرگزاری رویترز در مورد درگیریهای روز یکشنبه ناصریه به‌نقل از شاهدان نوشت: تظاهر کنندگان دو خودروی نیروهای امنیتی را در مرکز شهر ناصریه آتش زدند و صدها نفر دیگر از آنان یک پل کلیدی در این شهر را در کنترل خود درآوردند.

رویترز در ادامه گزارش خود نوشت:

در بغداد نیز تظاهر کنندگان روز یکشنبه اقدام به‌پرتاب کوکتل مولوتوف و سنگ به‌طرف نیروهای امنیتی کردند. این واکنش آنها به‌شلیک گلوله‌های جنگی و نارنجکهای گاز اشک‌آور بود.

یک تظاهر کننده به‌رویترز گفت « ما به‌دلیل این‌که آرمانی داریم تظاهرات می‌کنیم. مقتدی صدر و هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند نظر ما را تغییر دهد»

روز دوشنبه در بغداد نیروهای سرکوبگر حکومتی و حوش خامنه‌ای بار دیگر به‌ تظاهرات‌کنندگان در میدان خلانی حمله کردند که با مقاومت جوانان شورشی مواجه شدند.

در کربلا دانشجویان در حمایت از قیام، تظاهرات بزرگی برگزار کردند.

در استانهای نجف، قادسیه و المثنی نیز اعتصاب و تظاهرات علیه حاکمان فاسد و دست‌نشاندگان ولایت فقیه در عراق ادامه دارد. کارکنان پالایشگاه سماوه در همبستگی با قیام اعتصاب کرده و این مرکز را به‌تعطیلی کشاندند.

به‌دنبال شکست ضدتظاهرات روز جمعه که مقتدی صدر و بر اساس اوامر رژیم آخوندی آن را کارگردانی کرده بود، اسعد الناصری از چهره‌های جریان صدر که در سال ۲۰۱۵ امام جمعه کوفه بود، از مقتدی صدر جدا شد و به‌ قیام‌کنندگان پیوست.

اسعد الناصری در توئیتر خود نوشت: عشق به‌عراق وناصریه و انقلابیون، عمامه‌ام را به‌زمین می‌زنم، من با مردم عراق بودم،هستم و در کنار آنها باقی خواهم ماند.

وی در پاسخ به‌تهدیدهای مقتدی صدر وعواملش اضافه کرد: خواهشمندم مرا سریع‌تر تصفیه فیزیکی کنید چرا که اشتیاق دارم به‌شهداء بپیوندم.

 

 

 

 

 

 

photo_2020-01-27_20-44-58

دختر انقلابی عراقی در صحنه نبرد با نیروهای جنایتکار وابسته به سپاه قدس

 

جمع آوری پول برای ساختن چادرهای سوخته توسط مردم انقلابی عراق

 

مادران وپدران شهدای عراقی

حمله به معترضین پل الناصریه فهد هنگام تحصن

 

کربلا

 

 

 

 

 

میسان (العماره) در جنوب عراق

بصره

 

میدان  واتبا

 

 

زنان شجاع معترض ناصریه

 

بصره

 

نجات یک دختر عراقی توسط جوانان انقلابی
که به چنگ نیروهای مزدور وابسته به سپاه قدس افتاده بود

 

123

کوت

 

درست کردن دوباره چادرهایی که توسط مزدوران به آتش کشیده شده  بود

ذی قار

 

اعتراضات دانشجویان دیالی

 

بغداد

 

 

 

دیوانیه

واسط

 

تظاهرات درناصریه

 

ساختن دوباره چادرها و محل انقلابیون که توسط مزدوران به آتش کشیده بود
دوشنبه ۷ بهمن ۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah