امیر (شاهپور) اوجانی، در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال در شهر پرند واقع در استان تهران، با شلیک گلوله توسط نیروهای امنیتی از ناحیه پا زخمی شد. در این مدت تعدادی از بیمارستان‌های دولتی از پذیرش آقای اوجانی به بهانه دستور نهادهای دولتی مبنی بر عدم پذیرش مجروحین اعتراضات اجتناب کرده بودند. در نهایت بیمارستان خصوصی ابن سینا حاضر به پذیرش آقای اوجانی شده بود. امیر اوجانی روز پنج شنبه ۱۹ دی ماه به دلیل بروز عفونت و همچنین آمبولی ریه جان خود را از دست داد

به گزارش خبرگزاری هرانا امیر اوجانی، در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال در شهر پرند واقع در استان تهران، با شلیک گلوله نیروهای امنیتی از ناحیه پا زخمی شد و در تاریخ ۱۹ دی ماه جان خود را از دست داد.
یک منبع مطلع در گفت و گو با گزارشگر هرانا در خصوص نحوه کشته شدن آقای اوجانی گفت: “امیر در جریان اعتراضات آبان ماه در یکی از میدان های اصلی شهر پرند از فاصله نزدیک از ناحیه فوقانی پا مورد اصابت گلوله جنگی ساچمه ای قرار گرفت و استخوان پای او شکسته شد. تا سه الی چهار روز تنها با مراجعه به درمانگاه، محل جراحت را پانسمان می‌کرد چرا که یک پزشک جراح قول جراحی او را داده بود. با گذشت چند روز و وخامت حال عمومی امیر، خانواده او را با آمبولانس به چندین بیمارستان از جمله بیمارستان فیروزگر تهران منتقل کردند، اما تمامی بیمارستان‌ها به دلیل جراحت او با گلوله از پذیرشش اجتناب می‌کردند. تنها می‌گفتند ما دستور داریم که این افراد را پذیرش نکنیم. در نهایت یک بیمارستان خصوصی حاضر پذیر امیر شد که به دلیل عفونت ناشی جراحت پا و همچنین از ساچمه‌هایی که به او شلیک شده بود و آمبولی ریه در نهایت جان خودش را از دست داد”.
به گفته این منبع مطلع از زمان شلیک گلوله تا زمان فوت امیر اوجانی ۴۵ روز گذشته است.
این منبع همچنین تاکید کرد: “ماموران امنیتی با چک کردن دوربین‌های خیابان پس از چند روز او را شناسایی کرده و با مراجعه به منزل وی قصد بازداشتش را داشتند که همسر ایشان از انتقال امیر به بیمارستان و وضعیت بحرانی او خبر داده بود. بعد از آن نیز ماموران با حضور در بیمارستان فضایی امنیتی ایجاد کرده و در ده روز آخر او ممنوع از ملاقات بود”.
به گفته این منبع مطلع علت فوت در گواهی امیر اوجانی، آمبولی ریه عنوان شده است.
امیر اوجانی، ۴۳ ساله، متاهل، پدر چهار فرزند و صاحب یک مغازه ساندویچی در پرند بود.

 

 

 

 

 

 

جان باختن یک دستفروش که در جریان قیام آبان زخمی شده بود

محمد ملکی دستفروش ۲۳ ساله در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال در جاده ساوه محدوده سه راه آدران، با شلیک گلوله توسط نیروهای سرکوبگر آخوندی از ناحیه کمر زخمی و فلج شد
وی شب یکشنبه ۶ بهمن ماه ۹۸در حالی که تنها دو هفته از تولد فرزندش می گذشت به دلیل جراحات وارده جان خود را از دست داد.
پیکر وی در آرامستان امامزاده باقر گلستان صالح آباد از توابع شهرستان بهارستان در استان تهران به خاک سپرده شد.

 

 

سه‌شنبه ۸بهمن ۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah