خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه) با انتشار گزارشی از واشنگتن خبر متهم شدن این پنج نفر را به اتهام دور زدن تحریم‌های نفتی ایران بازتاب داده است.
آن‌ها متهم شده‌اند که با نقض تحریم‌های نفتی ایران بر آن بوده تا با خرید غیرقانونی نفت ایران و ارسال ماهانه دو محموله نفتی به پالایشگاهی در چین، میلیون‌ها دلار کسب درآمد کنند.
یکی از کسانی که متهم به «توطئه» و نقض تحریم‌های نفتی ایران شده، دانیل ری لین نام دارد. او صاحب شرکت «استاک رویالیتیز» در تگزاس است. این شرکت در عرصه فروش حقوق بهره‌برداری از حوزه‌های نفتی و گاز طبیعی فعالیت می‌کند.
دانیل ری لین متهم به «توطئه» برای نقل و انتقال غیرقانونی نفت ایران به چین شده است. افزون بر آن وزارت دادگستری آمریکا شرکت «استاک رویالیتیز» را متهم به پول‌شویی کرده است. این شرکت هنوز نسبت به این اتهام واکنشی نشان نداده است.
افزون بر دانیل ری لین، نیکولاس هون از نیویورک و رابرت توایتس، نیکلاس فاکس و ژنیو وانگ (معروف به بیگ وانگ) از ایالت تگزاس نیز متهم به فعالیت در عرصه نقض تحریم‌های نفتی ایران شده‌اند.
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که این افراد از ژوئیه سال ۲۰۱۹ تا فوریه سال ۲۰۲۰ تلاش کرده‌اند تا زمینه‌های فروش غیرقانونی نفت ایران به پالایشگاهی در چین را فراهم کنند.
انگیزه این افراد کسب درآمد میلیونی از قبل فروش غیرقانونی نفت به چین اعلام شده است. گفته شده است که این افراد از طریق استفاده از یک شرکت صوری لهستانی بر آن بوده‌اند تا ماهانه دو محموله نفتی به چین بفروشند.
در صورت اثبات اتهام این افراد، مجازاتی تا ۲۵ سال زندان و پرداخت جریمه‌ای بالغ بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلار در انتظار آن‌ها خواهد بود. رادیو آلمان
https://apnews.com/41c602d30fe0980a16bba0800052d4d2

 

 
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah