آغاز تبلیغات رسمی انتخاباتی در حالی است که هنوز هیچ‌یک از دو باند حکومتی موسوم به‌اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نتوانسته‌اند بر ارائه لیست مشترکی در درون خود به‌توافق برسند.

اما صرف‌نظر از تشتت درون هر دو باند،‌ با آنچه در سخنرانی‌های سالگرد ۲۲بهمن بیان شد، هم‌چنین با انتشار فهرست نهایی اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان، اکنون با قطعیت می‌توان گفت که اولاً خامنه‌ای تصمیم خود را برای حذف و جراحی باند مغلوب و یکدست کردن مجلس بعدی گرفته، ثانیاً باند مغلوب هم در برابر «ارادهٔ برتر» سر ذلت فرود آورده و بر شرکت در انتخابات برای حفظ نظام تأکید می‌کند.

البته این بدان ‌معنی نیست که جنگ گرگها پایان یافته، این جنگ پس از پایین افتادن پردهٔ نمایش انتخابات، زیر فشار بحرانها، بی‌تردید با شدتی بیش‌از‌پیش شعله‌ خواهد کشید.

حتی اگر خامنه‌ای موفق شود تمامی باندهای اصلاح‌طلب را از رژیم جارو کند، در اندک زمانی از میان همین اراذل و اوباش دستچین‌شدهٔ ولایت‌مدار باند خودش، دستجات و عناصری علیه خود او قد علم خواهند کرد.

تجربه احمدی‌نژاد که خامنه‌ای او را از زیر عبای خود بیرون آورد و بر مستند نشاند، گواه این واقعیت است.

به‌ این ترتیب خامنه‌ای با این جراحی اولاً رژیمش را نحیف‌تر،‌ تراشیده‌تر و آسیب‌پذیرتر می‌کند، ثانیا انفجار بحران را فقط چند صباحی به‌تأخیر می‌اندازد و آن را ذخیره می‌سازد تا در نوبت بعدی با شدت بیشتری فوران کند.

 

پنجشنبه ۲۴بهمن ۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah