دادستان بحرین اعلام کرد پرونده چندین نفر را که مشغول پولشویی برای رژیم ایران به‌منظور تأمین مالی تروریسم از طریق یکی از بزرگترین بانک‌های بحرین به نام بانک فیوچر بودند به دادگاه ارائه کرده است.

دادستان کل نیز در مصاحبه‌ای نیز فاش کرد: در سال ۲۰۱۸، فعالیت‌های «بانک المستقبل» از سوی بانک مرکزی بحرین، مورد بررسی قرار گرفت که پس از چندین تحقیق جامع، روشن شد که «بانک المستقبل» و سهامداران کنترل کننده آن، در نقض سیستماتیک و گسترده قوانین بانکی در بحرین، شرکت داشته‌اند.

این بانک هزاران فقره مبادلات مالی را با لاپوشانی برای شرکتهای رژیم ایران انجام داده است. این بانک توانسته انجام مبادلات مالی به ارزش ۵میلیارد دلار را بدون ثبت، مخفی نگه دارد.

روزنامه الیوم بحرین به استناد دادستان کل این کشور علی بن فیصل البوئینین، خبر ارسال پرونده پولشویی برای ایران به دادگاه بحرین را منتشر نمود.

در این بیانیه آمده است: دفتر دادستان کل بحرین در پرونده تأمین مالی فعالیت های تروریستی، پرونده‌های دادسرای عمومی بحرین را از طریق یکی از بزرگترین بانک‌های آینده بحرین (Bank Mustaqbal) به دادسرای جنایی منتقل کرد. در گزارش های این بانک مبلغ حدود پنج میلیارد دلار به وضوح مشخص نشده است.

دکتر علی بن فیصل البوئینین دادستان کل بحرین، اظهار داشت که پس از تحقیقات گسترده در طول چند سال گذشته، افراد درگیر در یک برنامه گسترده پولشویی را به دستگاه قضائی، ارجاع داده و این پیگرد قانونی، مربوط به پولشویی میلیاردها دلار است که از طریق «بانک المستقبل» انجام می‌گرفت که در بحرین تأسیس شده اما تحت کنترل دو بانک ایرانی به نام های «بانک ملی ایران» و «بانک صادرات ایران»، قرار دارد.

 

 
جمعه ۲۵بهمن ۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah