صحبت امیدی، مهدی ابدالی و خلیل اسدی سه شهروند اهل کرمانشاه توسط دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به ۱۷ سال و ۶ ماه حبس محکوم شدند. جلسه دادگا» رسیدگی به اتهامات این شهروندان روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه، در شعبه سوم انقلاب کرمانشاه برگزار شد. این شهروندان، پس از اعتراضات سراسری آبان ماه، توسط نیروهای سرکوبگر امنیتی بازداشت شده بودند.

طبق گزارش دریافتی، خلیل اسدی بوژانی از بابت اتهام “عضویت در گروه معاند نظام” به ۳ سال حبس و از بابت اتهام “اجتماع و تبانی بر ضد امنیت کشور” به ۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد. در صورت قطعی شدن این حکم در «دادگاه تجدیدنظر» و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، از این میزان مجازات اشد یعنی ۳ سال و شش ماه حبس تعزیری از بابت اتهام “عضویت در گروه معاند نظام” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

همچنین صحبت اله امیدی، نیز از از بابت اتهام به اصطلاح  “عضویت در گروه معاند نظام” به ۵ سال حبس و از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس محکوم شد. مهدی ابدالی، دیگر شهروند بازداشت شده نیز توسط این «دادگاه» به ۱ سال حبس محکوم شده است.

لازم به ذکر است که صحبت امیدی، خلیل اسدی بوژانی، مهدی ابدالی و محی الدین اصغری شهروندان اهل کرمانشاه در اواخر آبان ماه و اوایل آذرماه امسال و پس از اعتراضات سراسری آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین توسط نیروهای سرکوبگر اطلاعات سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد سرکوب در کرمانشاه منتقل شدند.

خلیل اسدی در تاریخ ۲ دیماه در تماسی تلفنی با خانواده خود از انتقالش به زندان دیزلآباد کرمانشاه خبر داد و محیالدین اصغری و صحبت امیدی اواسط دیماه با سپردن قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

 

 

شسیبشی
جمعه ۲۵بهمن ۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah