به گزارش رادیو فرانسه فیروزالدین فیروز، وزیر بهداشت افغانستان، امروز در نشست خبری در کابل اعلام کرد که از ۳ مورد مشکوک به ویروس کرونا که روز گذشته در ولایت هرات شناسایی شده بود، یک مورد آن مثبت بوده و دو مورد دیگر منفی است.
وزیر بهداشت افغانستان در مورد هویت فرد مبتلا به ویروس کرونا گفت که این مرد ۳۵ ساله است که اخیرا به شهر قم در ایران سفر کرده بود. به گفته وزیر بهداشت افغانستان، هنگام بازگشت این فرد از ایران، علایم ویروس کرونا چون تب و نفس‌تنگی در او دیده شده است.به دنبال تایید نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان، وزارت بهداشت افغانستان، در هرات که با ایران مرز مشترک دارد حالت اضطراری اعلام کرد و نیز از تمامی شهروندان خواست تا برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در افغانستان از رفت‌وآمد به هرات و از هرات به دیگر ولایت‌ها را توقف دهند.

همچنین یک طلبه علوم دینی که از ایران به شهر نجف سفر کرده است، نخستین مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در خاک عراق اعلام شده است.
وزارت بهداشت کویت، روز دوشنبه پنجم اسفند، در بیانیه‌ای، اعلام کرد که ویروس کرونا در سه نفر که به تازگی از شهر مشهد به این کشور بازگشته‌اند، مشاهده شده است. در این بیانیه آمده است: یکی از این افراد دارای تابعیت کویت، یک نفر تبعه عربستان سعودی و تابعیت شخص سوم اعلام نشده است.
خطوط هوایی کویت از دو روز پیش فعالیت‌های خود برای خارج کردن ۷۰۰ نفر از شهروندان این کشور از شهر مشهد را آغاز کرده است. اداره بنادر کویت پهلوگیری کشتی‌های ایرانی در بنادر این کشور را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده است.

رادیو فرانسه

 

 
دوشنبه ۵ اسفند ۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah