در روز گذشته در زندان تهران بزرگ پنج زندانی به دلیل ابتلا به کرونا فوت شدند.
در زندان قزلحصار کرج هفت زندانی عادی به ویروس کرونا مبتلا شده اند اما دژخیمان زندان به آن ها رسیدگی نمی کنند و صدای آن را هم در نمی آورند. اسامی سه نفر از مبتلایان به این قرار است : سعید همتی، میثم مونوری، محمدحسام رحیمی
همچنین در زندان دستگرد اصفهان سه زندانی مبتلا به کرونا فوت شده اند و به خانواده هایشان گفته شده به دفتر زندان مراجعه کنند.
شلوغی بندها و سرویس های بهداشتی مشترک محیطی خطرناک برای زندانیان در شرایط اپیدمی کرونا بوجود آورده است.
گزارش یکی از زندانیان زندان قزل حصار:
در زندان قزل حصار هم ویروس کرونا آمده و چند زندانی به این ویروس مبتلا شده‌اند اما مسئولین زندان به آن رسیدگی نمی‌کنند و صدای آن را هم در نمی‌آورند.
در زندان قزل حصار ۷ نفر از زندانیان عادی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که اسامی ۳ نفر از آنها به این قرار است: سعید همتی، میثم مونوری، محمدحسام رحیمی
اگر اقدام جدی برای پیشگیری در زندانها انجام نشود با شلوغی بندها که زندانیان تا جلوی سرویس‌های بهداشتی می‌خوابند و کوچکترین بهداشتی وجود ندارد، این ویروس همه گیر می‌شود تهدید جانی برای همگانی هست.
علیرغم ادعای مقامات قضایی مبنی بر عدم پذیرش زندانیان جدید در روزهای اخیر، ورودی‌های زندان مثل سابق بوده و حتی اعزامی زندانیان نیز به دادگاه و مراجع قضایی همچنان ادامه دارد. علاوه بر این روز چهارشنبه تعدادی از زندانیان بند کارگری زندان تهران بزرگ برای انجام کارهای خدماتی و آشپزی به زندان رجایی شهر منتقل شده‌اند. وضعیت در شرایط هشدار قرار دارد و با فشردگی بالای زندانیان و عدم بهداشت و عدم رسیدگی به بیماران کرونایی خطر مرگ زندانیان را بطور جدی تهدید می‌کند.
از سوی دیگر بنا بر گزارشهای رسیده از زندان دستگرد اصفهان، ٣ زندانی مبتلا بە کرونا جان خود را از دست دادەاند و بە خانوادەھایشان گفتەاند بە دفتر زندان مراجعە کنند.

 

بیماران مشکوک به کرونا در زندان رجایی شهر کرج در بندهای عمومی نگهداری می‌شوند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام بیماران مشکوک به کرونا بدون رسیدگی به بند بازگردانده می‌شوند.
با گسترش کرونا درسطح کشور و سرایت آن به زندانها ،در زندان رجایی شهر هیچگونه رسیدگی به افراد مشکوک به این بیماری انجام نمی‌شود. حتی افرادی که دچار تب و سرفه های شدید هستند تنها با دستگاه تب سنج مورد معاینه قرار گرفته و به بند بازگردانده می شوند.
بنا به گفته زندانیان به‌رغم ادعای مقامات قضایی مبنی بر عدم پذیرش زندانیان جدید در روزهای اخیر، ورودی های زندان مثل سابق بوده و حتی اعزام زندانیان نیز به دادگاه و مراجع قضایی همچنان ادامه دارد.
علاوه بر این روز چهارشنبه ۷ اسفند تعدادی از زندانیان بند کارگری زندان تهران بزرگ برای انجام کارهای خدماتی و آشپزی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده اند.
وضعیت این زندان در شرایط هشدار قرار دارد و با فشردگی بالای زندانیان و عدم بهداشت و عدم رسیدگی به بیماران کرونایی، خطر مرگ زندانیان را بطور جدی تهدید می کند.
با توجه به محیط بسته زندان، تغذیه نامناسب، نبود امکانات بهداشتی و پزشکی لازم، تراکم بالای جمعیت، بروز موارد مشکوک کرونا در برخی زندانها موجب نگرانی زندانیان و خانواده های آنان شده است. در برخی زندانها مانند سنندج، خرم آباد زندانیان خواستار دریافت امکانات بهداشتی لازم و همینطور قرنطینه شدن افراد مشکوک به این بیماری شده اند و تهدید کرده اند در صورت تداوم بی توجهی به اعتصاب غذا دست خواهند زد،

 
پنجشنبه۸ اسفند۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah