تجمع-کارگران-کارخانه-آذرآب-اراک-در-میدان-صنعت-اراک-minعکس از آرشیو

 

تجمع کارگران آذرآب اراک

جمعی از کارگران کارخانه آذرآب اراک روز شنبه ۱۰ اسفند ماه در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود دست به تجمع زدند.

کارگران این کارخانه می‌گویند: کارفرما طی هفته‌های قبل تنها عیدی را پرداخت کرده و آنها هنوز دستمزد ماه‌های دی و بهمن را دریافت نکرده‌اند.

این در حالی است که کمتر از یک ماه قبل کارگران دستمزد آذر خود را گرفته‌اند.

 

 

 

 

photo_2020-02-29_19-07-45

عتصاب کارکنان و کارگران پالایشگاه بیدبلند۲بهبهان در روز شنبه ۱۰ اسفندماه در اعتراض به چندین مورد ابتلای مشکوک به کرونا در پالایشگاه و پنهانکاری واحد ایمنی و بهداشت برگزار شد.

مدیران حکومتی پالایشگاه نیز اقدام به ارعاب و تهدید به اخراج کارگران و کارکنان اعتصابی پالایشگاه بیدبلند۲ نمودند.

از سوی دیگر؛ اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون شیوع بیماری کرونا بیانیه‌ای صادر و در آن گفته است؛ شبح مرگ بر فراز جامعه سایه انداخته است. با شیوع گسترده ویروس کرونا، این مرض مرگبار به یک اپیدمی جدی تبدیل شده و روزانه اخبار ابتلاء و مرگ و میر افراد جدیدی در شهرهای مختلف منتشر می‌شود

 

 

photo_2020-02-29_19-07-13

 

تجمع کارگران بازنشسته شرکت فرنخ و مه نخ قزوین مقابل استانداری

روز شنبه ۱۰ اسفند ۹۸ جمعی از کارگران بازنشسته شرکت فرنخ و مه ‌نخ در اعتراض به عدم دریافت حقوقشان مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.
بازنشستگان معترض اعلام کردند که بابت کارگران بازنشسته سال‌های گذشته هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند و طی سال جاری نیز تنها ۴۰ درصد از کل حقوق ماهیانه به آنان پرداخت شده است.

 

 

photo_2020-02-29_16-07-14

 

اعتصاب آتش نشانان سقز در اعتراض بە عدم دریافت چهار ماە حقوق معوقە

 

تجمع اعتراضی جمعی از مردم و هموطنان  دارای  معلولیت در تهران
شنبه ۱۰ اسفند۹۸ – جمعی از هموطنان معلول و مردم و فعالان مستقل حقوق افراد دارای معلولیت، در اعتراض به عدم پرداخت بودجه معوقه قانون معلولان در مقابل سازمان برنامه و بودجه رژیم در تهران تجمع کردند.

 

 

گزارش یک خانم هموطن از وضعیت اسفناک و بغرنج پناهجویان ایرانی که در مرز ترکیه و یونان گیر افتاده اند
آنها که همه خانواده هستند و به گفته این خانم هموطن فریب یک نمایش خیمه شب بازی پلیس ترکیه را خورده اند، ابتدا به آنها گفته شده مرزها باز است بروید و وقتی به مرز ترکیه و یونان رسیدن هدف شلیک گاز اشک آور قرار گرفته اند.
آنها با روشن کردن آتش خود را گرم نگه می دارند اما در یک بلاتکلیفی و سرگردانی به سر می برند و به گفته این خانم نه راه پیش دارند و نه راه پس!

 

 

فیلمی که گفته میشود از مرز ترکیه و یونان گرفته شده است تور سیمی (فنس )مرز تركيه توسط یک سرباز تركيه اي باز ميشود. اما پلیس ترکیه داره میگه الان نمیتونید از اینجا رد شید اینجا دوربین داره باید صبر کرد تا شب…
دولت ترکیه تلاش می کند پناهجویان را به هر طریقی شد از مرز یونان رد بکند. به نظر می آید این فیلم قبل از فیلم گزارش خانم هموطنی که پیشتر ارسال کردیم گرفته شده است. با توجه به شیوع ویروس کرونا و هوای سرد و خانواده هایی که در بین آنها کودکان بسیاری وجود دارد شرایط این پناهجویان نگران کننده است.

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah