جانباختگان کرونا در ۱۷۵شهر بیش از ۴۵۰۰نفر است

شمار جانباختگان کرونا در ۱۷۵شهر در ۳۱استان از ۴۵۰۰تن بیشتر است. آمار قربانیان در قم لااقل۷۰۰نفر و در تهران دست‌کم ۶۵۰نفر است. شمار جانباختگان در گیلان به ۵۷۷نفر، در مازندان به ۳۵۰نفر، در اصفهان به ۴۵۰نفر، در خراسان رضوی به ۴۲۷نفر، در خوزستان به ۱۴۴نفر، در استان کردستان به ۱۵۱نفر، در لرستان به ۱۳۸نفر، در قزوین به ۱۲۱نفر، در یزد به ۶۲نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۸نفر و در کرمان به ۳۲نفر رسیده است.

 

بهروز کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز شنبه ۲۴اسفند ۹۸ گفت: روزانه به‌طور متوسط نمونه آزمایشگاهی ۱۳۰تا ۱۴۰بیمار مشکوک در اصفهان برای بررسی،‌ ارسال می‌شود، که به‌طور میانگین از بین آنها حدود ۵۰درصد جواب ها، مثبت است و روزانه حدود ۵۰مورد مثبت جدید اضافه می‌شود.

گفتنی است که اگر روزانه ۵۰٪ تستها را مثبت بگیریم یعنی روزی ۳۰۰۰نفر افزایش پیدا می‌کند که در طی سه هفته میانگین آن بیش از ۶۰۰۰۰ می‌شود این در حالی است که متخصص کبد و ریه در برنامه دستخط رژیم در شبکه ۵ که یکی از دانشمندان رژیم است فردی به اسم ملک‌زاده مطرح کرد که در تستهای ما حدود ۷۰٪ را نشان می‌دهد و ۳۰٪ کروناییها را تشخیص نمی‌دهد.

علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور اعلام کرده که روزانه ۶۰۰۰تست کرونا انجام می‌شود ولی این‌که چند درصد این تستها مثبت است آماری داده نشده است.

وی افزود: بیش از ۲۲۰هزار کیت تشخیصی به ایران اهدا و حدود ۸۰هزار مورد آن مصرف شده است. اکنون روزانه ۶هزار تست کرونا در ۵۰آزمایشگاه دولتی انجام و جواب نمونه‌ها ۴۸ساعته آماده می‌شود.

بیگلری گفت: یک ساعت بعد از تماس سازمان بهداشت جهانی نوع کیت درخواستی کشور را به آنان اعلام کردیم و جای تشکر دارد که سازمان بهداشت جهانی بلافاصله تهیه کیتهای درخواستی ایران را که به‌صورت هدیه بود به جریان انداخت و ۱۰۰هزار کیت تشخیصی را در یک مرحله و بعد در نوبتهای دوم و سوم هم محموله‌های کوچکتر ۱۰هزار و ۱۵تایی کیت تشخیص کرونا را به ایران دادند.

وی افزود: بر این اساس کیتهایی که اکنون در ایران برای تشخیص کرونا استفاده می‌شود کیتهای اهدای سازمان بهداشت جهانی و کیتهای اهدایی دولت چین است که از بهترین تولیدات این کشور است.

بیگلری اضافه کرد: تاکنون بیش از ۲۲۰هزار کیت تشخیص کرونا را در ایران در اختیار داشته‌ایم که البته در ۲۳روز گذشته بالغ بر ۸۰هزار قلم از این کیتها برای تشخیص ویروس کرونای افراد مشکوک در آزمایشگاههای فعال مصرف شده است.

وی گفت: انجام تست کرونا اکنون به بالای ۶هزار آزمایش در روز رسیده است و تاکنون بیش از ۸۰هزار آزمایش انجام شده است که از این تعداد تاکنون بیش از ۱۱هزار و ۳۰۰مورد مثبت شده است.

 

در یکی از روستاهای بهشهر تا کنون ۶ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند
بنا به خبر دریافای یکی از کارکنان بیمارستان خاتم بهشهر می‌گفت؛ یک بیمار کرونایی فوت کرد اما پزشک علت فوت را ایست قلبی ثبت کرد و اعضای خانواده قربانی را نیز قرنطینه کردند!

ارسالی هموطنان

قزوین
بعد از پر شدن تخت های بیمارستانی شفاء و تامین اجتماعی تاکستان، تخت های بیمارستان بوعلی و ولایت قزوین هم تکمیل شد
در حال حاضر بیماران کرونایی استان به بیمارستان صحرایی مستقر در نمایشگاه بین المللی قزوین منتقل می شوند!
طبق گزارشات رسیده بعد از تکمیل ظرفیت بیمارستان صحرایی قزوین که دارای 50 تخت بیمارستانی است، بیماران جدید باید به بیمارستان الوند منتقل شدند

خوزستان قرنطینه شد

ورودی‌های استان خوزستان کامل بسته شد

 

 

 

 

رذالت شهرداری تهران در اوج شیوع ویروس کرونا
کارگران را برای رنگ‌آمیزی جدول‌ها به خیابان فرستاده است!

 

 

 

photo_2020-03-14_21-12-43

پزشکی دیگر بر اثر ویروس کرونا جان باخت
دکتر جمشید محدثی رییس اداره عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر به علت ابتلا به #کرونا درگذشت.

 

گزارش یک بانوی هموطن از گشت اخلاق و امنیت کرونای ولایت در این بحبوحه شیوع ویروس کرونا که مردم مثل برگ خزان تو خیابان می گیرند و می افتند!

 

 

 

 

آماده سازی گورهای جمعی در بهشت رضای شوشتر

 

شیراز – دروازه قرآن حکومت نظامی اعلام ناشده توسط سپاه پاسداران با ماسک و تجهیزات اهدایی سازمان بهداشت جهانی!
سپاه تروریستی پاسداران در وحشت از قیام مردم به خیابان آمده تا قدرت نمایی بکند!
بله چشم سازمان بهداشت جهانی و … روشن که با لباسهای ضد ویروس اهدایی به مردم از طرف بهداشت جهانی که باید دراختیار کادر درمانی قرار بگیرد، در حال گشت زنی و مانور در خیابان علیه مردم هستند!

 

توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی در باره مبارزه با ویروس کرونا
پرهیز از توصیه ها و رفتارهای غلط که راه پیشگیری نیست برعکس می تواند به سلامتی بدن آسیب بزند.
نوشیدن الکل فایده ندارد
بی اثربودن بخار سرکه
استفاده بیش از یک ماسک ( یعنی دو ماسک را روی هم به صورتتان نزنید)
مصرف انتی بیوتیک ها

 

photo_2020-03-14_21-47-45

کار خودجوش و تحسین برانگیز یک هموطن برای ضدعفونی پایانه‌های تاکسیرانی در تهران:
به رسم شب های گذشته امشب پایانه های تاکسیرانی سیدخندان ، علم و صنعت ، شیرازی (ضرابخانه) ، ونک ، نوبنیاد و تجریش را ضد عفونی کردم . از خودروهای عبوری و موتورسواران که با تشکرهاشون شرمندم کردند واقعا ممنونم

 

photo_2020-03-14_21-54-56

کرونای جان‌سخت!
تیمی از دانشمندان دریافتند که ویروس کرونا می‌تواند تا ۳ ساعت در هوا، و ۴ ساعت روی مس، ۲۴ ساعت روی سطح مقوایی و ۲ تا ۳ روز روی پلاستیک و سطوح آهنی زنده بماند !
يعنى دستاتون هم بشوريد ممكنه از راه هوا جذب بشه! پس از خونه هاتون بيرون نيايید!

 

اعلام وضعیت قرمز در پردیس تهران

 

 

ادامه زباله گردی مردم گرسنه با وجود اعلام وضعیت قرمز کرونا در خرم آباد

 

 

 

 

دکتر جلال حسن‌زاده از ابتلاء خود و همسرش در زمانی سخن می‌گوید که کرونا توسط وزارت بهداشت انکار میشد!
ویزیت یک بیمار در ۲۱ بهمن! یعنی یک هفته قبل از اعلام تشخیص اولین بیمار تائید شده کرونا در قم، منجر به بیمار شدن این متخصص داخلی بیمارستان رسول اکرم رشت شد.

 

یک خانواده لنگرودی که پدرشان را در فاجعه کرونا ازدست داده اند تعداد زیادی پتو به بیمارستان امینی اهدا نمودند.

 

 

 

اقدام خودجوش جوانان روستای رمنت در بابل برای آهک پاشی و قرنطینه محل زندگیشان

 

 

 

 

 

ترودو روز جمعه از مقابل محل سکونتش در ریدیو کتیج گفت: هیچ کانادایی نگران اجاره خانه یا خرید مواد غذایی یا هزینه های مراقبت از فرزندان نباشد. بطور مستقیم به کانادایی ها پول می رسانیم تا اگر زندگیشان بخاطر ویروس کرونا به زحمت بیفتد بتوانند صورت حساب هایشان را بپردازند. وی گفت کانادایی های آسیب پذیر و بیزینس های کوچک و کارگران و کارکنانی که درآمدشان دچار اختلال می شود هدف این کمک خواهند بود. وی گفت در روزهای آینده یک کمک مالی-اقتصادی اعلام خواهد شد و از کادر درمانی تشکر کرد.

 

 

 

بوشهر اول خیابان فرودگاه جنب فروشگاه کوروش بیمار کرونایی بر زمین افتادە است.
بنا بە گزارش رسیدە از سوی هموطنان افرادی از دیگر شھرھا با پرداخت پول وارد بوشهر شدەاند. تردد با برگە سپاە پاسداران ھم بە ھر جایی آزاد است.
این باعث شیوع کرونا در این شهر شده است.

 

 

 

تهران بین فلکه اول و دوم شهران
فردی مشکوک به کرونا
وازامداد وکمک رسانی خبری نیست

قرنطینه آخوندها در کیش
نزدیک یک هفته است که تمام پروازهای کیش به استثنای پرواز مسئولان و اهالی کیش لغو شده است.

تل سورینت و بخشی از داریوش پر از بادیگارد و نیروی امنیتی هست و تردد اطراف این دو هتل محدود است.

فرودگاه کیش هم خدمات زیادی ارائه نمی‌دهد و تردد هلی‌کوپتر به همراه ماشین‌های منطقه آزاد بسیار زیاد شده است. شهرک صدف فاز ۲ و هتل ارم کیش هم میزبان آخوندهای حکومتی هست که حضورشان به شدت محسوس است.

وضعیت قرمز در کرمان

عسلویه فردی افتاده بر زمین بر اثر ابتلا به کرونا.

 

اعلام وضعیت قرمز در شهرستان اسلام آباد غرب

 

شنبه ۲۴ اسفند۹۸
نجف آباد یکپارچه تعطیل است

 

photo_2020-03-14_14-01-10

بازار اسلام اباد غرب تعطیل شد

 

زشکان و پرستاران در صف اول مبارزه با ویروس کرونا
پاسداران و آخوندها و کارگزاران حکومتی در صف اول شیوع کرونا
در این فیلم ازپرستاران و کادر درمانی بیمارستان جلیل یاسوج،پرستاری را می بینید که ۲۰روز است بچه‌اش را فقط با تماس تصویری دیده است .
می گوید از اینکه میام بخش مریض ها رو می بینم خوشحالم که مریض ها بهبودی دارن🙏
اکنون خامنه ای تصمیم گرفته بیمارستانها را پادگانی بکند. می خواهد صدای مردم در نیاید و او گور بکند و قربانیان کرونا را در گورهای جمعی دفن کند.

تعطیلی الزامی تمامی اصناف در بابل
گشت بازرسی اتاق اصناف شهرستان بابل با بلندگو تعطیلی الزامی تمامی اصناف را به دلیل شیوع کرونا اعلام می کند.
یادتان هست آخوند روحانی می گفت قرنطینه کردن شهر اجرای دستورات آمریکاست! شخص بیمار را میشه قرنطینه کرد ولی شهری را نمیشه قرنطینه کرد!
حالا کم کم کل ایران را باید قرنطینه بکنند! البته خامنه ای دنبال پادگانی کردن بیمارستانها و شهرها برای کنترل اوضاع است. اوضاعی که به شدت از آن نگران است.

 

 

photo_2020-03-14_13-30-42

به دلیل شیوع کرونا فروشگاه‌های اپل به‌جز چین تعطیل می‌شوند
شرکت اپل روز شنبه اعلام کرد که به زودی تمام فروشگاه‌های فروش محصولات خود را در سراسر جهان به‌جز چین تعطیل خواهد کرد. تیم کوک، مدیر عامل این شرکت دلیل این تعطیلی را مقابله با شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.
بر اساس بیانیه منتشر شده فروشگاه‌های شرکت اپل تا روز ۲۷ مارس تعطیل خواهند بود. فروشگاه‌های اپل که پیش از این به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین تعطیل شده بودند به تازگی کار خود را از سر گرفتند

 

photo_2020-03-14_13-27-43

 

آوردن ارتش و سپاه پاسداران به خیابانها برای مقابله با کرونا یا ترس از قیام مردم؟! باید به خامنه ای و تمامی سرکردگان نظامی اش گفت بلانسبت خر که حیوانی زحمتکش و باربر و کم توقع است؛ خرخودتان هستید! مردم ایران چهل سال است با گوشت و پوست و عصب و استخوان حکومت شما را آزموده اند و می دانند شما نگران مقابله مردم با کرونای ولایت فقیه هستید و نه دنبال مقابله با ویروس کرونا.

 

photo_2020-03-14_13-22-48

 

دکتر افشار امیری متخصص روانپزشکی در دقیقه‌های ابتدایی شنبه ۲۴ اسفند ۹۸ در اثر بیماری کرونا در بیمارستان بقیه‌الله تهران درگذشت.
روحش شاد

 

 

photo_2020-03-14_12-17-08

ناهید نوشاد، پرستار بیمارستان گلسار رشت که در راه خدمت رسانی به بیماران بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. روحش شاد و یادش گرامی باد

 

 

a9902d78a71b99f3c5966

 

photo_2020-03-14_21-18-40

مال بد بیخ ریش صاحبش!
تف سربالایی به نام مجسمه قاسم سلیمانی که رو دست نظام مانده چکارش کنه! از بس مورد تمسخر مردم قرار گرفته که با پلاستیک پوشاندنش

سخنان دردمندانه ی پدر زندانی سیاسی،آتنا دائمی:
بازجو به دخترم می گوید: اینقدر که به شما (زندانیان سیاسی) فشار می آوریم، چرا نمی میرید؟!

 

 

شنبه ۲۴ اسفند۹۸
تجمع و اعتصاب کارکنان مترو امروز جلو مترو زیر پل کالج
روز شنبه ۲۴ اسفند یکی از کارکنان متروی تهران گفت: « کارکنان مترو تهران بدلیل عدم پرداخت معوقات مزدی شان از ساعت ۱۳ تا ۱۵ به مدت دو ساعت زیر پل کالج تجمع و اعتصاب کردند.»
شنبه ۲۴ اسفند  ۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah