سایت سازمان ملل متحد در روز ۱۸ مارس ۲۰۲۰ با درج پیام نوروزی آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل متحد به تمامی ملت‌های که این روز را جشن و بزرگداشت می‌دارند، این روز را تبریک گفته‌اند و آرزو کردند که جشنواره نوروز، جشن بشریت مشترک را برای خلق‌های منطقه به ارمغان بیاورد.

همچنین نوشته است؛ در بحبوحه غم و اندوه ویروس کرونا، در پیام روز جهانی، دبیر کل ابراز امیدواری کرد، نوروز هماهنگی، جشن بشریت مشترک به ارمغان بیاورد.
در زیر پیام دبیرکل ملل متحد آنتونیو گوترز به مناسبت روز جهانی نوروز، که در ۲۱ مارس برگزار میشود، می‌آید:
هر سال، وقتی با امید و شادی به یک سال جدید وارد میشویم، نوروز را به عنوان روز آغازهای جدید، بزرگ میداریم. ما تجدید حیات طبیعت و روز اول بهار را جشن می‌گیریم.

امسال برای بسیاری، نوروز در زمان غم و اندوه و اضطراب فرا می‌رسد.
در ادامه پیام آنتونیو گوترز دبیر کل ملل متحد آمده است: ویروس جدیدکرونا، کوویدـ۱۹، در سراسر جهان از جمله در مناطقی که این جشنواره باستانی را برگزار میکنند، سایه افکنده است.

من عمیق‌ترین تسلیت‌های خود را برای کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند ابراز می‌دارم، و برای همه کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند بهترین آرزوها را می‌کنم.

امیدوارم جشنواره نوروز یک فراغت خوش و آرامش و گذراندن اوقاتی با خانواده نزدیک، لذت بردن از زیبایی‌های تغییر فصلها و یادآوری و تجلیل از بشریت مشترک‌مان، فراهم کند.

نوروز یک تجدید حیات است.

همانطور که وارد شدن به آن را با آتش، غذاهای مخصوص، شاخه‌های سبز و سایر آیین‌ها برگزار می‌کنید، امیدوارم که یک حس مشترک دوستی و هماهنگی با طبیعت پیدا کنید.

برای شما آرزوی نوروزی شاد، تندرست، صلح آمیز و شکوفا دارم.
دبیر کل سازمان ملل متحد – دکتر آنتونیو گوترز

 

 

پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah