سازمان پزشکان بدون مرز یک محموله کمکهای پزشکی برای مقابله با کرونا را به ایران ارسال کرد، و قصد داشت برای درمان مستقیم بیماران در اصفهان یک بیمارستان صحرایی دایر کند.
اما مقامات بهداشت دولت روحانی به بهانه این‌که امکانات موجود برای درمان مبتلایان به بیماری کافی است اعلام کردند، نیازی به احداث بیمارستان صحرایی توسط خارجی‌ها نیست و به این ترتیب از برپایی بیمارستان توسط این سازمان جلوگیری کردند.
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت دولت روحانی در توئیتر خود اعلام کرد طرح به‌اصطلاح بسیح ملی نظام ولایت فقیه، برای مقابله با کرونا در ایران کفایت می‌کند: «ضمن تشکر از پزشکان بدون مرز، با اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و نیز استفاده از تمام ظرفیت درمانی نیروهای مسلح، فعلاً نیازی به برپایی تخت بیمارستانی توسط نیروهای خارجی نیست و این حضور منتفی است». (توئیتر وهاب‌زاده ۴فروردین ۹۹)
رد کمک پزشکان بدون مرز به مردم در شرایطی است که پیش از این آخوند حسن روحانی و جواد ظریف وزیر خارجه برای دریافت کمکهای نقدی از کشورهای مختلف و صندوق بین‌المللی پول التماس و درخواست کردند و مشخصاً ظریف از صندوق بین‌المللی پول درخواست پنج میلیارد دلار کرد.
این اقدام حاکمیت آخوندی در حالی است که بیماری در استانهای کشور بیداد می‌کند و رو به گسترش است.

در حال حاضر شیوع کرونا در استان اصفهان به وضعیت هشدار و بحرانی رسیده و این استان یکی از استانهایی است که این بیماری در آن بیشترین شیوع را پیدا کرده، و جمعیت بیش از ۵میلیونی استان اصفهان در معرض تهدید جدی است.
با این وجود رژیم از فعالیت‌های پزشکان بدون مرز در اصفهان به بهانه‌های واهی و آخوند‌ساخته جلوگیری کرد.
این اقدام در راستای توطئه‌پنداری خامنه‌ای است که ابلهانه مدعی ساخت ویروس کرونا در آمریکا است. وی هم‌چنین مدعی شد که این کشور ممکن است درصدد ارسال دارویی به ایران در جهت گسترش بیشتر بیماری و یا ماندگار شدن ویروس باشد.
حسین شریعتمداری در مصاحبه با خبرگزاری سپاه پاسداران(فارس) با استناد به توطئه‌پنداری خامنه‌ای، علیه ورود پزشکان بدون مرز به ایران موضع گرفت و گفت: «سؤال این است که این بی‌احتیاطی خطرناک نسبت به جان و سلامت مردم را چه کسانی مرتکب شده‌اند و این پزشکان «ظاهراًبدون مرز» از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند.
آمریکا می‌داند حضور در ایران ممکن نیست، اما آیا فرانسه با توطئه‌های آمریکا علیه ایران همراه نبوده است». (خبرگزاری فارس ۴اسفند ۹۹)
یک مهره دیگر وابسته به خامنه‌ای هم در زمینه رد فعالیت سازمان بدون مرز در مبارزه با بیماری کرونا در گفتگو با خبرگزاری سپاه پاسداران گفت: «اجازه ورود گروه موسوم به «پزشکان بدون مرز» از مبدأء هر کشوری از جمله فرانسه به ایران قطعاً امکان باز شدن کریدور نفوذ به کشور و خروج اطلاعات ژنتیکی مردم را این بار به بهانه مقابله با ویروس کرونا فراهم می‌آورد.
رهبر انقلاب درباره ادعای کمک آمریکا به ایران برای مقابله با ویروس کرونا، به این نکته دقیق و عالمانه اشاره داشتند که: «به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نیست زیرا ممکن است داروهایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع‌تر و یا ماندگار کند و یا حتی ممکن است افرادی را به‌عنوان درمان‌کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می‌شود بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند». (خبرگزاری فارس ۵اسفند ۹۸)
حسینعلی حاجی دلیگانی عضو مجلس ارتجاع از باند خامنه‌ای نیز در مخالفت با فعالیت سازمان گزارشگران بدون مرز در ایران مدعی شد: «اهداف ورود این پزشکان بدون مرز روشن نیست. چارچوب کار آنها هم شفاف نیست و پروتکل‌های کاری آنها ابهام دارند. برخی از پزشکان نگران بودند که این پزشکان بدون مرز احیانا بخشی به‌عنوان درمان دایر کنند که حالت نمایشی داشته باشد اما کار اصلی آنها احیانا پشت‌پرده باشد و بخواهند تحقیقاتی در مورد بیماری کرونا، دور از چشم متخصصان ایرانی انجام دهند و با توجه به سرقت ژن که از ایران انجام شده، بخواهند اثر ویروس کرونا که مشکوک است را روی ژنهای ایرانی بررسی کنند». (سایت الف ۴فروردین ۹۹)
وجه عمده اخراج پزشکان بدون مرز نگرانی از افشای پنهان‌کاری رژیم در زمینه وسعت بحران و مرگ و میر ناشی از آن است، موضوعی که از ابتدای شیوع بیماری همواره مد نظر سردمداران رژیم بوده است.
سخنان آخوند روحانی در زمینه کوچک‌نمایی بحران هم در راستای پنهان‌کاری وسعت گسترش ویروس، پنهان‌کاری رنج و مشقت مردم به‌ویژه و پنهان‌کاری آمار واقعی مبتلایان به بیماری و فوت‌شدگان است.
اخراج سازمان بدون مرز توسط حاکمیت آخوندی در حالی است که سپاه پاسداران به بهانه مبارزه با کرونا و برای سرکوب مردم، مزدوران گروه حزب‌الله از لبنان را به شهرهای مختلف از جمله به قم گسیل داشته و آنها به بهانه سمپاشی به در خانه‌ها، مغازها و سایر اماکن متعلق به مردم می‌روند، و با شعار«لبیک یا نصرالله» حسن نصرالله سرکرده این گروه تروریستی را تبلیغ و ترویج می‌کنند.
در زمینه فعالیت این مزدوران برون‌مرزی نظام ولایت‌ فقیه سایت مشرق وابسته به باند خامنه‌ای با انتشار ویدئویی از فعالیت‌های به‌اصطلاح جهادی آنها می‌نویسد: «جوانان حزب‌الله لبنان مستقر در ایران به میدان بیایند و در کنار نیروهای جهادی این کشور از تمام توان و امکانات خود برای مقابله و نابودی این ویروس بهره بگیرند و از هیچ تلاشی فروگذار نباشد». (سایت مشرق ۴فروردین ۹۹)

 

 
چهارشنبه ۶فروردین ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah