روزسه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ آمارقربانیان فاجعه کرونا در ۲۴۵ شهر ایران حداقل ۲۰ هزار و ۴۰۰ نفر است که قطعاً تمام قربانیان را شامل نمی‌شود.
تعداد هموطنان جانباخته در آذربایجان غربی به ۴۳۰نفر، آذربایجان شرقی به ۳۳۵نفر، دراردبیل به ۴۴۵نفر، در بوشهر به ۴۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۲نفر، در خراسان رضوی به ۱۸۰۰ نفر، در سمنان به ۳۵۰نفر، در قم به ۲۰۵۰ نفر، در کردستان به ۳۴۰نفر، در کرمان به ۳۴۵نفر، در کرمانشاه به ۶۳۰نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۱۲۲ نفر، در لرستان به ۵۱۰نفر، در مرکزی به ۳۰۰نفر و در همدان به ۵۶۰ نفر رسیده است که به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.
در همین حال امروز طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور برای جلوگیری از مرگ و میر بیشتر که توسط۸۰ تن از نمایندگان مجلس رژیم در مقابل طرح روحانی برای بازگرداندن مردم به سرکار، ارائه شده بود به دلیل “مغایرت با قانون اساسی» از دستور کار مجلس خارج شد.
وزیر کشور روحانی در این جلسه با سر هم کردن دروغهای همیشگی گفت: «با توجه به روند کار برای کنترل ویروس کرونا در کل کشور و تسلط کافی، نگرانی وجود ندارد، ضمن اینکه روند ابتلا به این بیماری در سطح کشور رو به کاهش است».
اما وزیر بهداشت در همین جلسه با تأکید بر اینکه “هیچ پدیده‌ای برای اقتصاد کشور سهمگین‌تر از طولانی شدن کرونا نیست» به طور تلویحی مخالفت خود را ابراز داشت و خاطرنشان کرد الان در «مرحله مدیریت بیماری» هستیم و «به مهار و کنترل نرسیدیم. نباید دچار توهم یا گرفتاری محاسباتی شویم…..».

 

ابتلای دویست  نفر از کارکنان شهرداری تهران به کووید نوزده وجان باختن نفراز مبتلا شدگان

روز یکشنبه هفدهم فروردین یکی از اعضای شورای شهر تهران به خبرنگار رسانه ای گفت:تاکنون دویست  نفر از پرسنل شهرداری تهران به کرونا مبتلا شده اند و ده نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

 

زالی،‌ رئیس ستاد کرونای تهران روز ۱۸فروردین در تلویزیون رژیم به ناگزیر گفت: درصد بستری ما رو به افزایش هست، نه تنها هنوز به نقطه کفه‌ای نرسیدیم، بلکه کماکان هنوز در نقطه منحنی شتابان هستیم.

زالی افزود: غربالگری که ما اصلاً امکانش را نداریم، بهتر است اصلاً سناریوی آن را هم مطرح نکنیم، امکانات تجهیزاتی ما اجازه این بضاعت را نمی‌دهد. مهمترین بحث در کرونا نیروی انسانی است که خسته شدند احساس کسالت می‌کنند.

قسمتهایی صحبت‌های زالی رئیس ستاد کرونای تهران با تلویزیون حکومتی روز ۱۸فروردین ۹۹:

«الان مریضهایی به ما مراجعه می‌کنند که علائم بالینی شدیدتری دارند به همین دلیل درصد بستری ما رو به افزایش هست».

مجری: پس الآن قصه نه تنها ادامه داره بلکه شدیدتر هم شده؟

زالی: «بله…ما نه تنها به هنوز به نقطه کفه‌ای نرسیدیم بلکه کماکان هنوز در نقطه منحنی که باید برای آن ترسیم کرد به‌صورت شتابان هستیم.

… در بیماری که درمان نداره و مصون‌سازی با واکسن هم نمی‌شود انجام داد تنها راه آن ایزولاسیون آدمهاست هیچ راه دیگری ندارد.

…غربالگری که ما اصلاً امکانش رو نداریم بهتر است اصلاً سناریو را هم مطرح نکنیم! چون جمعیت تهران خیلی زیاده متنوع است گسترده است امکانات تجهیزاتی ما اجازه این بضاعت رو نمیده.

…بحث ساختار فیزیکی نیست مهمترین بحث تو کرونا نیروی انسانی ما هست که خسته شدند بالاخره احساس کسالت می‌کنند.

…واقعا اگر امروز ما یک کسی که قبلاً شب عید همه امیدش به این بود که کنار خیابان دستفروشی کند الآن ما این را محروم کردیم درآمدی اصلاً ندارد زندگی‌اش در شرف در هم پاشیدن است این قبل از این‌که معذرت می‌خواهم از کووید ۱۹ بمیره از گرسنگی می‌میرد.

 

«اکثر موارد انتقال کرونا» پس از بروز علائم صورت می‌گیرد
یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت در جریان کنفرانس خبری این نهاد می‌گوید بر پایه مطالعات موجود، اکثر موارد انتقال ویروس کرونا از طریق افرادی صورت می‌گیرد که علائم بیماری را نشان داده‌اند و نه افرادی که هنوز هیچ علامتی ندارند.

 

 

 

اعتراف به پنهان کاری های وزارت بهداشت رژیم درباره شیوع کرونا در ایران

اظهارات یک مقام رسمی رژیم درباره وجود دستورالعمل‌هایی از طرف وزارت بهداشت بوده که مانع گرفتن تست کرونا میشده است.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم در توضیح این ادعا که منشا شیوع کرونا شهر قم نبوده گفت که یک هفته قبل از ۳۰ بهمن در قم تشخیص کوید-۱۹ داشتیم ولی بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت چک نشد.
وی افزود «در ۱۵ استان دیگه هم به غیر از قم در بهمن ماه مورد کرونا داشتیم و اگر اونها هم مثل قم «برخلاف» دستورالعمل‌های وزارت بهداشت درخواست آزمایش کرده بودند، اونها هم به تشخیص کرونا می رسیدند»
توجه کردید؟! «برخلاف دستورالعمل‌های وزارت بهداشت»

 

 

photo_2020-04-07_12-12-47

مرگ هموطنان اھل تکاب بر اثر ابتلا کرونا ویروس
یک آقای٧٠سالە و یک خانم ٦٠ سالە اھل تکاب بر اثر کرونا ویروس جانشان را از دست دادند. این در حالی است که دولت روحانی ادعا می کند که بحران کرونا ویروس در ایران کنترل شده است و مردم را به فعالیت های روزمره خارج از قرنطینه فراخوانده است.

 

 

یک بیمار کرونایی در بیمارستان دولتی کوثر کرج بدلیل نداشتن هزینه درمان از غذا محروم و گروگان گرفته شد

یکی از بیماران کرونایی که توان پرداخت هزینه بیمارستان را ندارد، توسط مسئولان بیمارستان به گروگان گرفته شده و حتی غذا هم به او نمی دهند. این در حالیست که طبق قوانین درمان بیماران کرونایی باید رایگان انجام گردد.

 

 

مرگ جوان ۱۷ مشهدی بر اثر ابتلا به کرونا
ارسلان عسگری؛ متولد مشهد؛ هنرجوی رشته الکترونیک روز ۴فروردین امسال بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردو هنوز پیکرش را تحویل ندادند
مادرش گفته بود داخل بیمارستان جا نبود؛ پیکرش ۳ ساعت حیاط بیمارستان بود و هیچکسی  بالای سرش نیامده بود

photo_2020-04-07_21-11-46

 

فعالیت های کمیته مردمی محلات مریوان علیه کرونا،
کمیته مردمی محله استادیوم و بیسارانی در سومین روز فعالیت خود به گندزدایی سطوح معابر و کوچه‌ها پرداخت.

 

نواختن موسیقی «ای ایران»

توسط تعدادی از کودکان هنرمند برای قدردانی از کادر درمانی

 

 

photo_2020-04-07_11-16-07

بیمار کرونایی بهبود یافته در icu بیمارستان فرقانی قم

 

اینجا درد تنها کروناویروس نیست
در حالیکه کرونا ویروس جان هموطنانمان را در همه نقاط ایران بشدت تهدید می کند دسترسی سخت پزشک و بهورز به روستای صعب العبور نوده در استان لرستان جهت ویزیت بیماران و بررسی گروههای پر خطر از نظر ابتلا به کرونا و آموزش پیرامون این بیماری درد مضاعفی است که فریاد هر انسان با شرافتی را برمی انگیزد.
براستی در تمام طول چهل سال گذشته رژیم ملایان برای این مردم محروم چه کرده است؟

 

 

ضدعفونی کردن معابر شهر و دفع شیوع ویروس کرونا توسط کمیته مردمی خیرخواهان فلاح
حضور و فعالیت این کمیته ها بیانگر بی اعتمادی و بی کفایتی دولتی است که مردم را در برابر بلایا بی دفاع گذاشته است

 

 

 

فعالین مردمی محلات سنندج همچنان برای سلامت شهروندان جانفشانی می کنند

 

 

گشت ارشااد نیروی انتظامی در تهران، آریاشهر (صادقیه)
در اوج بحران ویروس کرونا که روزانه مردم را کشتار و میلیونها ایرانی زیر خط فقر را خانه نشین کرده است ویروس های ولایت فقیه به بهانه پاسداری از «حجاب» ناداشته شان به خیابان آمده و برای مردم مزاحمت ایجاد می کنند!
هموطنان خشم و خروش خود را نشان دهید و اجازه ندهید این ویروسهای کثیف در خیابانها اینگونه جولان دهند. رژیم مهار اوضاع از دستش در رفته و با این مانورها میخواهد مردم را بترساند که شورش و فیام نکنند. زهی خیال باطل!

 

 

ضدعفونی کردن روستای زینالو از توابع ارومیه

 

 

 

photo_2020-04-07_18-08-49

فوت یک دانش‌آموز در ارسنجان بر اثر کرونا
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس از فوت حمیدرضا اسکندری دانش‌آموز پایه دهم رشته تجربی شهرستان ارسنجان بر اثر کرونا خبرداد.

 

 

هفتم آپریل روز جهانی بهداشت
در سرتاسر دنیا دکترها و پرستاران و همه کارکنان بهداشت و درمان روز و شب در حال جنگیدن هستند تا ما را از کروناویروس در امان نگه دارند.
گوگل هم برای تشکر از تمامی پزشکان و پرستاران و کادرهای درمانی صفحه نخست خود را برای قدردانی به آنان اختصاص داد.
به امید روزی که بهداشت در سراسر دنیا تبدیل به یک استاندارد جهانی برای همه مردم در سراسر جهان از هر طبقه ایی باشد که صد البته نیاز به یک بازنگری جدی و همت و تصمیمات دقیق در نگرش به فقر در همه کشورها و اختصاص بودجه های لازم برای بهداشت و درمان برای همه ملتها در دوران پسا کروناویروس دارد.

 

 

آتش زدن فروشگاه رفاه سپاه پاسداران در شهر یزد
توسط مردم به جان آمده از ظلم و ستم خامنه ای و پاسدارانش

 
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah