سردبیر بخش خارجی روزنامه دی ولت آلمان روز دوشنبه ۱۸فروردین ۹۹ در مقاله‌یی با عنوان در جستجوی واقعیت کرونا در ایران نوشت:‌
بنا‌ به مدارکی از درون رژیم ایران، این رژیم بروز بیماری کرونا در کشور را برای مدتی طولانی مخفی نگاه داشته است. تعداد جان‌باختگان کرونا در ایران چند برابر بیشتر از رقمی است که مقامات کشور تاکنون بدان اعتراف کرده‌اند. بر اساس اطلاعات دی ولت که از محافل امنیتی غربی به‌دست آمده است، آمار قربانیان جان‌ باخته کرونا مرز ۱۰،۰۰۰نفر را حدود ده روز پیش پشت سر گذاشته است، یعنی زمانی که رژیم ایران رسماً بیش از ۲،۰۰۰کشته را اعلام کرده بود.
بدین ترتیب آمار فوت‌شدگان ۴ الی ۵برابر بیشتر از میزانی بود که رژیم در آن زمان اعتراف کرده بود.

جنبش اپوزیسیون مجاهدین خلق که بخشی از شورای ملی مقاومت ایران می‌باشد، به آمار بالاتری دست یافته است. آنها می‌گویند که تا روز ۱۴فروردین بیش از ۱۶۱۰۰مورد فوت [در اثر کرونا] را در ۲۳۷شهر در سرتاسر ایران شماره کرده‌اند. بنا‌ به این اطلاعات به‌طور خاص تهران، اصفهان و مرکز مذهبی قم به‌عنوان کانون‌های بحران کرونا در ایران محسوب می‌شوند.
کارشناسان مدت‌هاست که در مورد آمار رسمی ایران در زمینه کرونا شک و تردید دارند، اکنون به‌طور فزاینده‌یی آشکار می‌شود که حاکمان تهران ظاهراً به‌طور فعال دامنه بحران را مخفی نگه داشته‌اند.
رژیم [ایران] پیوسته ادعا کرده بود که در ۲۹بهمن از اولین مورد بروز بیماری کرونا در کشور مطلع شده و روز بعد به اطلاع عموم رسانده است. بر اساس گزارشهای پزشکی صادره از مرکز اورژانس کشور که مجاهدین خلق می‌گویند از داخل اداره حفاظت در برابر فجایع در ایران به‌دست آورده‌اند، اولین موارد بیماری که دارای خصوصیات ویروس کرونا بودند، اوایل بهمن‌ماه ظاهر شدند. اصل این اسناد بهمراه ترجمه انگلیسی آنها در دسترس روزنامه WELT قرار گرفت.
جواد دبیران از دفتر شورای ملی مقاومت ایران در برلین به روزنامه «‌‌دی ولت»‌‌ می‌نویسد: «پس از قیامهای آبان و دیماه ۹۸ که پایه‌های رژیم را لرزاند و پس از حذف سرکرده تروریستها قاسم سلیمانی، آخوندها لازم دیدند که قدرت‌نمایی کنند.
طبق گفته برخی از مقامات رسمی و مدیران بیمارستانها در رسانه‌های ایران، رژیم مأموریت مخفی‌کاری در مورد آمار واقعی را به سپاه پاسداران محول کرده و بنا‌ به اطلاعات مجاهدین خلق این نیرو در این زمینه از سوی وزارت اطلاعات حمایت و پشتیبانی می‌شود.
بر اساس اطلاعات روزنامه «‌‌دی ولت»‌‌، ابراهیم رئیسی بالاترین مرجع قضایی و یکی از جانشینان محتمل علی خامنه‌ای دستورالعمل‌هایی مبنی بر صدور گواهی فوت جعلی در مورد هزاران کشته بر اثر کرونا را برای پوشاندن آمار واقعی، صادر کرده است. علت رسمی مرگ بایستی که نارسایی قلبی و یا ذات‌الریه قید شود.
گفته می‌شود که مسافران ایرانی در شیوع ویروس در حداقل ۱۰کشور جهان نقش داشته‌اند.

محافل امنیتی در هفته‌های اخیر، افزایش چشمگیر خروج ایرانیان از طریق فرودگاه بین‌المللی تهران را ثبت کرده‌اند. مشخص نیست که آیا این یک سیاست آگاهانه از سوی رژیم بوده است یا خیر و یا این‌که به‌دلیل ساده هراس داشتن ایرانیان مبنی بر قادر نبودن رژیم به کنترل بحران بوده‌ است. افزایش آمار خروج همزمان با تعطیلات نوروزی بوده است

 

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah