روز چهارشنبه ۲۰فروردین ۱۳۹۹ آمار قربانیان فاجعه کرونا در ۲۴۵شهر ایران از ۲۲هزار نفر گذشت .

تعداد هموطنان جانباخته در البرز به ۸۰۰نفر، در اصفهان به ۱۷۲۰نفر، در تهران به ۲۹۰۰نفر، در خراسان شمالی به ۲۴۰نفر، در خوزستان به ۹۴۰نفر، در زنجان به ۳۹۰نفر، در فارس به ۴۲۰نفر، در قزوین به ۳۵۰نفر، در قم به ۲۲۰۰نفر، در گلستان به ۸۸۰نفر، در گیلان به ۲۰۰۰نفر، در مازندران به ۱۷۲۰نفر و در یزد به ۳۷۰نفر رسیده است و به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

آخوند روحانی امروز در جلسه هیأت دولت ضمن تکرار دعاوی و دروغهای پیشین، به دفاع از طرح رژیم برای بازگرداندن مردم به‌سر کار پرداخت و بی‌شرمانه گفت: «ما هم‌اکنون در مرحله کنترل بیماری هستیم… اضطراب آن‌چنانی نداریم. بیمارستانها و بخش‌های درمانی ما آماده‌اند. به هر بیمارستانی زنگ می‌زنیم، تخت و آی‌سی‌یوهای خالی داریم».

روحانی با اذعان به درماندگی رژیم، برای توجیه قربانی کردن مردم گفت: «اگر با این بیماری مسری به مردم بگوییم داخل خانه بمانند راحت‌ترین کار دولت است ولی امکانپذیر نیست…. عده‌یی هستند که کارگر روزمزد هستند اگر یک روز کار نکنند دستمزدی ندارند و پول غذای شب ندارند… برای او چه باید بکنیم؟ برای افرادی که کسب و کارشان در این دو ماه تعطیل شده، چک‌ها، بدهکاریها و اجاره دارند، چه باید بکنیم… قبلاً مبارزه نشسته در خانه بود اما اکنون مبارزه ایستاده در فعالیت اقتصادی است. راهی جز این پیش روی ما نیست».

این در حالیست که روز گذشته وزیر بهداشت روحانی در مجلس رژیم گفت در «مرحله مدیریت بیماری» هستیم و به «مهار و کنترل نرسیدیم. نباید دچار توهم یا گرفتاری محاسباتی شویم».

شب گذشته نیز زالی رئیس ستاد کرونا در تهران گفت: «بسیاری از تکانه‌های حضور جمعیت فعلی در شهر را اکنون نمی‌بینیم، بلکه یک هفته تا دو هفته دیگر آثارش را می‌بینیم… بزرگترین خطر راهبردی، این است که بخواهیم راه‌کارهای بازدارنده حضور در شهر را مورد بی‌توجهی قرار داده و ترددها را افزایش دهیم. این می‌تواند منجر به آسیب بزرگی در کنترل بیماری کرونا شود… در شهر تهران به‌طور اخص مقابله با ویروس از سختی خاصی برخوردار است. رفتار ویروس در کلان‌شهرها پیچیده‌تر است….چیزی از خطرناک بودن این ویروس کاسته نشده است که بخواهیم با تسامح با آن برخورد کنیم» (ایسنا ۱۹فروردین).

 

کارگران و روزمزدان و کسبه‌ای که خامنه‌ای و روحانی آنها را با قساوت به قربانگاه کرونا می‌فرستند به همراه افراد تحت تکلفشان اکثریت عظیم مردم ایران را تشکیل می‌دهند. تاج‌الدین نماینده مجلس ارتجاع در ۱۸فروردین گفت: «بیش از ۱۱میلیون کارگر قرارداد موقت» در ایران وجود دارد. قائم‌مقام وزیر صنعت و معدن روز ۱۷فرودین گفت: «۷و نیم میلیون شاغلین کشور ما تو بخش صنفی هستند و با نرخ تکفلی که اینها دارند حدود ۱۸-۱۹میلیون نفر سر سفره اصناف نان می‌خورند» (شبکه خبر رژیم ۱۷فروردین۹۹). روزنامه حکومتی شرق ۱۸فروردین از ۱۵میلیون روزمزد با مشاغل موقت خبر داد که با خانواده‌هایشان ۴۰تا ۵۰میلیون نفر را در برمی‌گیرند.

 

 

 

 

 

 

دکتر نچمی: فاجعه کرونا تازه شروع شده و خدا باید به داد مردم برسد

مدیریت فاجعه بار وزارت بهداشت به مردم ثابت کرد که هیچ خبری از اقدام موثر برای آنان نیست و اکنون اگر مردم کمتر به بیمارستان ها مراجعه می کنن نشانه عنان زدن به اژدهای سهمگین کرونا نیست بلکه نشانه بی اعتمادی مردم نسبت به کارکرد شماست. آقای نمکی مخفی کاری باعث تشویق مردم به بی احتیاطی می شود و من از خداوند برای مردم ایران کمک می خواهم چراکه مبارزه با این بحران مدیریت می خواهد و شما ثابت کردید نه تنها این کار شما نیست بلکه حاضر هستید برای چند روز وزیر بودن وجدان انسانی خود را معامله کند.

 

 

 

کلیپ آموزشی مفید و جالب که نشان میدهد
چگونه با ویروس کرونا چگونه مقابله کنیم

 

 

جوان هموطنی که به بیماری کرونا مبتلا شده و در بیمارستان رازی اهواز بدون اینکه کوچکترین رسیدگی به او بشود به حال خود رها شده است.
آنوقت روحانی شیاد ادعا می کند که تخت های بیمارستانی در اختیار بیماران است!!! آیا منظور آخوند روحانی از تخت بیمارستانی چنین چهارپایه ایی است؟!
درواقع این صحنه دردناک قطره ناچیزی از اقیانوسی است که گریبانگیر مردم ایران است و در چنین شرایطی حاکمیت آخوندی نه تنها برخورد جدی مثل همه کشورهای درگیر با این بیماری نمی کند بلکه در یک دروغ بزرگ شرایط را کنترل شده و عادی هم اعلام کرده است که بی شک با روندی که پیش میرود ابعاد جانباختگان فاجعه بار خواهد بود.

 

 

اهواز کوی زیتون
تصویر دردناک هموطنی که مبتلا به بیماری کرونا است و نقش بر زمین شده است
و دردناکتر آنکه دولت دروغ و تزویر اعلام می کند که بحران کرونا تحت کنترل درآمده است

 

 

photo_2020-04-08_16-54-07

تصویر واریزی مربوط به یکی از کارمندان علوم پزشکی مشهد
گفتنی است در حالی که کشورهایی چون کانادا حقوق کارمندان کادر درمانی را افزایش داده و به کسانی هم که شغل خود را از دست داده اند ماهانه دو هزار دلار تا چهار ماه می دهند روحانی از کاهش حقوق کارمندان در این شرایط سخن می گوید.

فعالیتهای شوراهای مردمی در مبارزه با ویروس کرونا نمادی از همبستگی ملی
گیلان- تالش توزیع ماسک و سایر امکانات بهداشتی

 

 

92246124_1548584455301788_1452578138738393088_o

کمک بنیانگذار توئیتر به مبارزه با کرونا
جک دورسی بنیانگذار توئیتر، یک میلیارد دلار معادل ۲۸٪ ثروتش را برای مبارزه با ویروس کرونا اهدا میکند.
خامنه ای که ثروت مردم ایران را اختلاس کرده با مبلغی ناچیز به عنوان صدقه سری! که آن هم معلوم نیست به جیب های گشاد کدام یک از باندهای دزد حکومتی برود جوری می گوید اجازه برداشت یک میلیارد از صندوق توسعه ملی داده اند انگار ارث باباش بوده یا برایش کار کرده اند که منت هم می گذارند شندرغاز به دولت ورشکسته که همه اش کاغذ به عنوان اسکناس چاپ می کند داده اند!

 

 

 

92161736_1548588098634757_6358632106007986176_n

کمکهایی که معلوم نیست کجا می روند؟!
برخلاف ادعاهای وزیر خارجه ماله کش نظام محمدجواد ظریف تحریم‌های امریکا مانع از ارسال کمک‌های بشر دوستانه به ایران نشده است. سفارت کره جنوبی در تهران در توییتی از ارسال محموله‌ دو ميليون دلاری به ایران برای مقابله با کُرونا خبر داد. کره‌جنوبی تاکنون اقلامی به ارزش ۲۰۰ هزار دلار شامل دستگاه PCR و پمپ ضدعفونی‌کننده به ایران ارسال کرده.
وزارت خارجه کویت نیز اعلام کرده این کشور ۱۰ ميليون دلار به ایران کمک خواهد کرد.
این کمک‌ها کجا صرف می‌شود مشخص نیست! بی شک در انبارهای مافیای سپاه پاسداران برای فروش با قیمت چند برابر به مردم احتکار می شود .

 

ضدعفونی محل های معتادین توسط جوانان داوطلب و شوراهای مردمی در یزد
شامگاه یکشنبه ۱۷ فروردین ۹۹ بدنبال شیوع کرونا و بی عمل رژیم آخوندی، جمعی از جوانان در یزد بصورت داوطلبانه به کمک معتادین رفته و اقدام به ضدعفونی محل آنها کردند.
دولت آخوند روحانی معتادین را که به دلیل تعطیل شدن مراکز ترک اعتیاد در سطح شهر آواره هستند را بحال خود رها کرده است. به همین دلیل برخی از جوانان برای ضد عفونی آنها در برابر ویروس کرونا اقدام کردند.

 

 

قزوین
خیابان دانشگاه خودروهای مزدوران بسیجی که به بهانه نیمه شعبان به خیابان آمده اند و در واقع هدف ایجاد رعب و وحشت بخوانید فرونشاندن ترس رژیم از قیام مردم است!
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹

 

 

 

92875579_1548863525273881_531032165954093056_n

تدوام تجمع اعتراضی کارگران اخراجی بارگیرخانه های سیمان دورود
نزدیک به یک ماه از تجمعات اعتراضی این کارگران که ظالمانه از کارشان اخراج شده اند می گذرد
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹

 

چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah