درگزارش دیوان محاسبات کشور آمده است که تنها ٢٣ درصد خصوصی سازی ها واقعیت دارد و بیش از ٧٥ درصد آنها میان نهادها و مدیران حکومتی از جمله دستگاه ها و صندوق های وابسته به نیروهای نظامی و انتظامی دست به دست شده است. دیوان محاسبات نوشته است که در فاصلۀ سال های ١٣٩٧-١٣٨٠ دست کم ٧٧ درصد حدود ٩٠٠ مورد واگذاری سهام بنگاه ها، اموال و دارایی های دولت به ارزش تقریبی ١٤٩هزار میلیارد تومان به هیچ وجه خصوصی سازی نبوده و به انتقال مالکیت از دولت به مدیران دستگاه ها و بنگاه های حکومتی منجر شده است.
برای نمونه، دیوان محاسبات گفته است که شش شرکت جهان به ارزش ١٣٢١ میلیارد تومان بر خلاف قانون «به مدیران اجرایی و اعضای هیئت مدیرۀ شرکت های مذکور واگذار شده است» و در این بین اقساط معوق واگذاری ها تا پایان سال ٩٧ به ١٦٠٠ میلیارد تومان رسیده که هنوز به خزانۀ کشور واریز نشده است.
همچنین در این گزارش آمده است که ۴/۷ میلیارد دلار از بوجه سال ۹۷ گم شده است !
در این رابطه آخوند حسن روحانی رئیس جمهور نظام واکنش نشان داد و از دیوان محاسبات خواست که با اعمال «نظارت عام» از این «نهادهای انقلابی و فرهنگی» در خصوص مبلغ «گم شده» سئوال کند. روحانی بودجه را به سفرۀ مشترک تشبیه کرد و گفت : باید نظارت کرد و دید چه کسانی سر این سفره نشسته و چه مقدار از آن سهم می برند. روحانی گفت : «یک سفره همه چیزش باهم است. نظارت باید عام باشد. هر کس از بودجه استفاده می‌کند، باید مورد نظارت باشد و دیوان محاسبات بر آنها هم نظارت کند. پاسخ در خصوص مبلغ گم شده «به خاطر دفاع از دولت نیست بلکه به خاطر دفاع از حقیقت است تا همه دستگاه‌ها مراقب بوده و بدانند که بدون توجه به مقررات نمی‌توان مسئله‌ای را بیان کرد»

 

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «عبدالناصر همتی»، رئیس کل بانک مرکزی، در برنامه گفتگوی ویژه خبری درباره گزارش دیوان محاسبات و گم شدن ۴.۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: این اتفاق در زمان مدیریت بنده نبوده اما باید دفاع کنم که این گزارش صحیح نیست.
ملاحظه می کنید که بیش از ۷۰ درصد بودجه را مدیران حکومتی به جیب مبارک زده اند و چهار میلیارد و هفتصد میلیون تومان هم برخی نهادهای رژیم مانند سپاه پاسداران و … دزدیدن و اکنون شیخ شیادی که ۶۰ دلار قرض الحسنه می خواد به مردم بده و یارانه ها را از آنها بگیرد می گوید عزیزانی که برده اند خودشان جواب بدهند! آخوند شیاد تو مگر رئیس دولت نیستی ؟!
این همان رژیمی است که می گوید تحریمهای آمریکا نمی گذارد به مردم خدمات بدهد

 

 

 
چهارشنبه ۲۷فروردین ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah