ابعاد حیرت‌انگیز غارت و فساد
بالغ بر ۴میلیارد و ۸۲۱میلیون دلار با ارز ارزان ۴۲۰۰تومانی (معروف به‌دلار جهانگیری) تحت عنوان واردات از دولت گرفته‌اند اما مفقود شده است.
در سال۹۷حدود ۷۷درصد از واگذاریها به‌بخش خصوصی، واقعی نبوده و هم‌چنین بیش از ۱۱هزار میلیارد تومان انحراف در خصوصی‌سازی وجود داشته است. به‌عبارت دیگر تحت عنوان خصوصی‌سازی، به‌بهایی ناچیز به‌خودیها واگذار شده است.
حدود ۲۴۱نفر از مدیران دولتی حقوق نامتعارف دریافت کرده‌اند که مجموع تخلفات آنها حدود ۱۰هزار‌و ۷۰۰میلیارد تومان است. این در حالی است که پس از غوغایی که بر سر حقوقهای نجومی درگرفت و پس از کش و قوسهای زیاد، سقف ۲۰میلیون تومان برای حقوق مدیران دولتی مشخص گردید، اما اکنون روشن می‌شود هر یک از مدیران نجومی‌بگیر، به‌طور متوسط بیش از ۴۴میلیارد تومان حقوق دریافت کرده‌ است و این البته در برابر دزدی‌ها و اختلاسهای هزار میلیاردی، ناچیز می‌نماید.
بانک‌های دولتی مبلغ دوهزار و ۶۱۵میلیارد تومان از فروش اموال مازاد و سهام غیربانکی خود، به‌دست آورده‌اند، اما آن را به‌حساب خزانه‌داری کل کشور واریز نکرده‌اند؛ این مبلغ در افزایش سرمایه بانکها نیز منظور نشده و به‌عبارت روشن‌تر دزدیده شده است.
دولت در اجرای بودجه۹۷حدود ۶۸درصد انحراف بودجه‌یی داشته، بیش از ۱۰هزار میلیارد تومان به‌افراد نامعلومی بابت ارز دولتی داده شده که هرگز بازنگشته است.
این کلان‌دزدیهای حیرت‌انگیز در دولت روحانی در روزی بیان و برملا می‌شد که روحانی بر سر مردم محروم منت می‌گذاشت که در ازای دادن یک میلیون تومان، از آنها بهرهٔ بانکی نمی‌گیرد و آن را از یارانهٔ آنها در ماههای آینده کسر می‌کند.
این فاش‌گویی‌ها که بر اثر جنگ‌وجدال باندهای مافیایی رژیم از پرده بیرون افتاد و البته مشتی از خروار است، هم در جامعه و فضای مجازی و هم در درون رژیم بازتاب زیادی داشت. آن‌چنان که روحانی عجولانه همان شب، همتی رئیس بانک مرکزی را برای ماله‌کشی اتهامات، جلو دوربین تلویزیون فرستاد و خودش نیز روز بعد (چهارشنبه ۲۷فروردین) در هیأت دولت به‌این موضوع اشاره کرد. متقابلاً در باند رقیب نیز آخوند رئیسی جلاد به‌دادستان تهران دستور داد گزارش رئیس دیوان محاسبات را مورد پیگیری و بررسی قرار دهد.
تلاش روحانی برای ماله‌کشی افتضاحات دولت
روحانی در پاسخگویی به‌اتهامات عادل آذر، از موضعی تدافعی ضمن تکذیب، گلایه کرد که یک سازمان نظارتی قبل از این‌که گزارشی تهیه کند… باید با مسئولان مربوطه صحبت کند و بگوید «آقا می‌خواهم این گزارش را بدهم».
روحانی با ابراز وحشت از این‌که این حرفها پا در می‌آورد و ضد انقلاب از آن استفاده می‌کند، سعی کرد پای باند رقیب را به‌این جریان بکشاند و گفت:
چرا دیوان محاسبات فقط روی دولت متمرکز است و خواستار نظارت است؟ نظارت خوب است اما باید برای همهٔ کسانی‌ که از دولت بودجه می‌گیرند باشد از جمله نهادهای نظامی و انقلابی؛ خودی و غیرخودی نداریم.
شستا را هم مطابق حرف خامنه‌ای که قبلاً گفته بود، به‌مردم واگذار می‌کنیم.
توضیح این‌که شستا، مجموعه‌یی از شرکتهای عظیم و کمپانیهای بزرگ است که سرمایه‌اش به‌قولی ۱۰۰هزار میلیارد تومان و به‌قولی دیگر ۹۰میلیارد دلار است که عمدتاً در اختیار دولت است و در واقع متناظر قرارگاه ضدخاتم‌الانبیا می‌باشد که در تیول سپاه و باند خامنه‌ای قرار دارد.
مقایسهٔ ابعاد غارت و هزینه‌های قرنطینه
اگر همین مقادیری را که به‌آنها اشاره شد، جمع بزنیم، به‌وضوح درمی‌یابیم که با همین مبالغ که تازه بخشی از منابع و دارایی‌های به‌یغما رفتهٔ مردم است، به‌راحتی می‌شد مثل همه جای دنیا، فعالیت‌های اقتصادی تمام کشور را حداقل به‌مدت یک ماه قرنطینه کرد و معیشت و زندگی تمام مردم محروم را تأمین کرد. به‌ویژه‌ این‌که این تازه بخشی از سهم باند مغلوب از این گوشت قربانی است و سهم باند غالب و باند خامنه‌ای طبعاً به‌مراتب بیشتر است. کما این‌که روحانی در همین سخنان با وقاحت خاص خود گفت، در مورد نهادهای نظامی و انقلابی هم باید روی همهٔ‌ اینها نظارت شود.
هیچ‌گاه رابطه فساد و غارت جاری در رژیم با جان و خون مردم و از دست رفتن هزاران هزار زندگی انسان‌ها به‌این وضوح در برابر دیدگان همگان قرار نگرفته بود. اکنون بیش‌از‌پیش روشن می‌شود که این دیکتاتوری فاسد و غارتگر، دشمنی به‌مراتب خطرناکتر و مرگبارتر از ویروس کرونا و هر بلای دیگری در عالم است. آزمون بود و نبود ایران و ایرانی است. کما این‌که اگر ابعاد فاجعه کرونا هم‌چون ابعاد حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله بسیار فاجعه‌بارتر از هر جای دیگر دنیاست، به‌دلیل وجود همین رژیم است که با غارتگری افسارگسیخته، مردم ایران را دچار فقر و مسکنتی بی‌سابقه کرده و آنها را در برابر هر عامل نامساعد طبیعی، بی‌دفاع و به‌شدت آسیب‌پذیر کرده است

 

 
پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah