روزنامه‌ ایتالیایی لاوریتا:‌روحانی همه چیز را نفی می‌کند (اینجا بهتر از اروپاست)، ولی بنابر منابع محلی، کشور تقدم جهانی را در آمار مرگ دارد: ۲۸۲۰۰نفر. رژیم از فرصت استفاده می‌کند تا مخالفان را اعدام کند.
رژیم ایران در رابطه با قربانیان ویروس در جهان اول می‌باشد اگر‌ چه کسی آنرا به‌رسمیت نشناسد. در واقع با ۲۸۲۰۰جانباخته، قبل از آمریکا (۲۳.۰۰۰)، ایتالیا (بیش از ۲۱هزار) اسپانیا، فرانسه انگلیس و چین قرار می‌گیرد.
چرا این آمار باور نکردنی قربانیان، جدی گرفته نمی‌شود؟ خیلی ساده است: سازمان بهداشت جهانی (که ایران هم جزء آن است) تنها آمار منتشر شده از طرف دولتها را به‌رسمیت می‌شناسد و نه ارگانهای خصوصی و سیاسی مانند سازمان مجاهدین خلق ایرانPMOI. سازمان بهداشت جهانی آنها را دریافت می‌کند ولی به‌عنوان آمار رسمی ثبت نمی‌کند. واقعیت این است که آمار قربانیان از ۲۸.۲۰۰نفر در ۲۷۳شهر تا دیروز بیشتر می‌باشد و هیچ مؤسسه بین‌المللی به آن توجه نمی‌کند. متأسفانه قربانیان وجود دارند و از شهروندان، دانشجویان، کارگران و کارمندان، روزنامه‌نگاران و مؤسسات محلی می باشند.
این گوشه‌ای از مدارک می‌باشد: در تهران ۴۵۵۰قربانی، قم ۲۷۰۰، خراسان رجوی ۲۴۰۰، گیلان۲۳۱۰، اصفهان ۲۰۳۰، البرز ۱۰۶۰، خوزستان ۱۰۷۰، البرز ۹۹۰، گلستان ۹۷۰، آذربایجان غربی ۷۳۰، کرمانشاه ۷۷۰، همدان ۶۷۵، اردبیل ۵۳۰، فارس ۶۹۰، زنجان ۴۲۰، کردستان ۴۲۰، یزد ۳۹۵، بوشهر ۱۵۰.
روز گذشته معاون شهردار تهران مجتبی یزدانی به خبرگزاری رسمی ایرنا اعلان کرد که در شهر تهران یک قسمت جدید در قبرستان برای قربانیان ویروس کرونا در حال ساخت است با ۱۰هزار قبر با ابعاد بزرگ.
ولی رئیس دولت لرزان حسن روحانی، طی یک سخنرانی تشویقی مردم را دعوت به بازگشت سرکار کرده و اعلام کرد که وضعیت از کشورهای اروپایی هم بهتر است. او هم‌چنین تلاش کرد که کمبود مواد غذایی را توجیه کند.
حتی مقامات بهداشت رژیم سخنان روحانی را جدی نمی‌گیرند. زالی رئیس ستاد کرونا در تهران شب گذشته در مورد بازگرداندن مردم به سرکار گفت: «بازتاب چنین حضوری امروز نیست…. آمار مبتلایانمان در دو هفته دیگر ایجاد خواهد شد…تیم پزشکی، درمانی ما خسته شدند بالاخره دچار مشکلات متعدد شدند بعضی از آنها شهید شدند بعضی‌ها کما فی‌السابق از مدار خارج شده‌اند… تیم خسته ما که رمق اش هم کم شده باید در آستانه یک تکانه‌های جدید بیماری باشد.
رژیم به‌نظر می‌آید که تنها نگران قیام و تظاهرات مخالفان است. و از چند روز قبل شروع به کشتن رزمندگان مقاومت در زندانها کرده است، هم‌چنین برای کنترل اعتراضات زندانیان. بنا‌ به منابع مقاومت و هم‌چنین عفو بین‌الملل حداقل ۳۶ زندانی در روزهای گذشته با شلیک گلوله کشته شده‌اند. در میان آنها (درست روز گذشته) مصطفی سلیمی بعد از ۱۷ سال زندان در سقز اعدام شد. به کدامین جرم وحشتناکی این مرد کشته شد؟ به‌خاطر این‌که یک دشمن دیکتاتور مذهبی تهران بود.
روزنامه‌ ایتالیایی لاوریتا ۱۶آوریل

 

 
جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah